Sterownik ekranu przestał działać

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Sterownik ekranu przestał działać

Post autor: Rainbow »

O ile dobrze pamiętam miałem taki problem w ArmA 1. Zwykle działo się tak po dłuższej w sesji w Dominacje albo Evo, ale zdarzało się też bez przyczyny po 30 minutach.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2021, 17:20 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Sterownik ekranu przestał działać

Post autor: Marine91 »

Zainstalowałem program Expert Tool. Wg. tego programu temperatura wynosi 39 stopni gdy arma jest wyłączona, gdy ją włączę zwiększa się do około 41, 42 stopni. Jest też pokazany jakiś licznik (Fan Speed), pod którym jest napisane Fixed Speed 2D 35%, Dynamic Speed 3D 35%.

Jeśli chodzi o program Rivia Tuner, to jakoś się w nim nie mogę połapać. Nie mogę znaleźć opcji odpowiedzialnej za wiatrak.

Detale w grze ustawiłem na najniższe, wyłączyłem AA i inne bajery jednak problem nadal występuje.

Nie wiem czy to jest ważne, ale od jakiegoś czasu komputer dość głośno się uruchamiania. Gdy windows się już wczyta i można zacząć coś robić dźwięk powoli ucicha.
Obrazek
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Sterownik ekranu przestał działać

Post autor: Rainbow »

Niestety nie posiadam karty graficznej Geforce, więc nie jestem w stanie Ci pomóc.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2021, 17:20 przez Rainbow, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Marine91
Posty: 186
Rejestracja: 21 października 2009, 13:37
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: Sterownik ekranu przestał działać

Post autor: Marine91 »

Rainbow pisze:W trakcie gry wciśnij Alt+TAB i sprawdz ile wtedy wynosi Dynamic Speed 3D
Nie zmienia się. Pod tym licznikiem jest suwak, którym można to regulować. Od czego to w ogóle jest? Sam nic nie ruszam bo nie mam pojęcia w takich sprawach. Z tego co tam wyczytałem to w niektórych opcjach podkręca się podzespoły komputera dlatego sam wolę niczego nie regulować :D
Rainbow pisze:To pewnie wentylator od GeForce'a bo na starcie ma 100% ustawione.
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie było. Włączał się trochę głośniej niż przy normalnej pracy ale nie aż tak. Jeśli to wentylator to bardzo nienaturalny dźwięk. Brzmi to trochę jak kosiarka :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”