Hall of shame...

... lub palce na klawiaturę niosą

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Hall of shame...

Post autor: ufoman »

... czyli "polowanie na czarownice".
Watek ten bedzie w pewien sposob motywatorem, takim mianowicie, aby sie w nim nie znalezc.

Jako, ze coraz bardziej rozwija sie proceder pisania "na odwal", prawdopodobnie spowodowany wrodzona glupota, uznalem, ze pora otworzyc temat w ktorym beda znajdowaly sie najglupsze i najbardziej bezsensowne posty/cytaty wzgledem poprawnej pisowni.
Nie bedzie tutaj wiadomosci z literowkami, kazdemu moze sie to zdarzyc.

Zachecam do zabawy, niech sie wstydza.
kamil23165 pisze:Jak to zainstalować i z kąt pobrać ? :?:
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Hall of shame...

Post autor: kondor »

Wg mnie literówki są wyrazem większej niedbałości niż poprawność ortograficzna, która może wynikać np. z dysortografii lub nieprzyswojenia sobie pisowni pewnych wyrazów (np. przez brak oczytania). Dlatego określenia: "wrodzona głupota", "najgłupsze" są krzywdzące dla autorów postów z błędami ortograficznymi, imho.
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hall of shame...

Post autor: ufoman »

Nie wierze w taka plage dysortografii. Ta "dysfunkcja" jest tak naprawde marginalna i w zdecydowanej wiekszosci wypadkow popelnianie bledow jest wynikiem tylko i wylacznie lenistwa.
W dodatku, majac obecnie do dyspozycji "autokorektory" chociazby w przegladarce, nawet osoby naprawde majace problemy z pisownia(nie wynikajace z lenistwa), bykow typu "hce", "skond" itd. popelniac nie powinny.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Hall of shame...

Post autor: Trance »

Zgadzam się z Ufomanem, obecnie co drugie dziecko legitymuje się dokumentem stwierdzającym dysortografie i inne badziewie. Brak znajomości ortografii jest kalectwem, to tak jakby nie znać tabliczki mnożenia.
Obrazek
Kodi PL
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2008, 10:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Hall of shame...

Post autor: Kodi PL »

gratuluję pomysłu koledze :o

Ciekawe jakbyś się poczuł gdyby Ciebie za każdym popełnionym błędem wytykali
na pierwszym planie forum i zaśmiewali się ??? Każdy popełnia błędy! Fakt, że teraz
jest moda na pisownię "bez ortografii" ale zauważ, że wynika to z pośpiechu i z większej
chęci szybkiego wyrażenia swoich emocji itp na forach bez zwracania jakiejkolwiek uwagi na
formę, nie tędy droga kolego żeby w tak niemiły sposób uczyć młodych ludzi :no

Problem zaistniał nie tak dawno bo od chwili spopularyzowania internetu czyli jakieś 10 lat,
więc i ludzie tutaj ze swoją wymową dopiero raczkują, lekcję nauki pozostawmy nauczycielom
bo prędzej czy póżniej sprawa odpowiedniego podejścia i rozwiązanie wejdzie do szkół...
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Hall of shame...

Post autor: SaS TrooP »

Ja nie mam problemów z ortografią, a jednak niektóre wyrazy z przyzwyczajenia piszę źle np. pozatym. Może darujmy niektóre błędy których nie może poprawić autokorekta, a takie które walą po oczach a autor nic z nimi nie robi ;)
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2009, 21:36 przez SaS TrooP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hall of shame...

Post autor: ufoman »

Kodi, odpowiadasz w podobny sposob jak pewna czesc rodzicow wysylajaca swoje pociechy do szkoly:
"Za ich wyksztalcenie odpowiada szkola, reszte mam w dupie". Czy tak byc powinno?

Wysmiewanie? Byc moze, niestety mnie od dawna to nie smieszy. Argument, ze czasu brak badz komus nie chce sie zadbac o forme wypowiedzi uznaje za debilny.

Troop, jak wczesniej napisalem nie chodzi mi o walniecie orta raz na ruski rok. Chodzi mi o posty np. Procika, ktorych nie da sie czytac.
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Hall of shame...

Post autor: Rafael3D »

Niektórzy walący tu na forum takie "eyeshore'y" to nawet po szkołach pracują. Serio.
A poza tym - idea ze wszech miar słuszna. Piętnować dyletanctwo językowe.
Kodi PL
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2008, 10:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Hall of shame...

Post autor: Kodi PL »

Jako rodzic co mógłbym zrobić to ograniczyć dziecku czas korzystania z komputera,
a zwłaszcza z internetu do paru godzin dziennie, a zachęcałbym do korzystania z gier edukacyjnych, ortograficznych
i encyklopedii zwłaszcza na pierwszym etapie nauki w szkole podstawowej kiedy jeszcze dzieci słuchają rodziców ;)
a jest to dla nich okres kluczowy. To byłoby na tyle z możliwości rodziców, dalsza część nauki już w głównej mierze spoczywa
na nauczycielach i oczywiście wewnętrznej chęci ucznia...

Szczerze powiedziawszy na początku internetowej fascynacji również nie przykładałem uwagi
do sposobu wypowiedzi i nieraz zdarzało się pisać "skrótowe bzdury", na szczęście nie
doszedłem do poziomu "miszczu" ;) po kilku latach taka forma wyrazu zaczęła mnie razić i wróciłem do naszej prawdziwej polskiej wymowy...

Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Hall of shame...

Post autor: PROCIK »

Ufoman przeginasz pale! Wystepujesz w roli jedynego sprawiedliwego! Co ty zakapleksiony jestes?? Na niczym innym sie nie znasz to sie czepiasz tego co tylko umiesz. Poza tym nie musisz czytac moich postow! Widac kto gra w CFOGu.

@ufoman
"Nie wierze w taka plage dysortografii. Ta "dysfunkcja" jest tak naprawde marginalna i w zdecydowanej wiekszosci wypadkow popelnianie bledow jest wynikiem tylko i wylacznie lenistwa."

A co ty za znawca jestes??? SPADAJ na szczaw
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Hall of shame...

Post autor: ufoman »

Uderz w stol, a nozyce sie odezwa...

Niestety nie moge nie czytac Twoich postow, mam tutaj pewne obowiazki jako moderator.
Z pewnoscia nie jestem jedynym sprawiedliwym i nie wiem na jakiej podstawie mialbym byc zakompleksiony. Prosby nic nie wskoraly(-by ufo), wiec pozostaje pregierz.

PS Nie widze roli CFOG w tym watku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co ślina na język...”