ArmA 2 oryginał crash

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

ArmA 2 oryginał crash

Post autor: Tenk »

Witam
Zakupiłem gre ArmA2 na allegro. Instalacja poszła gładko, patche również ładnie zainstalowały. Pograłem trochę w domination i podczas lotu śmigłowcem nad dużą wyspą zaczęło lagować i wywaliło mnie do pulpitu.
Sprawdziłem w edytorze i wszystko działo sie tak samo, leciałem na morzem to wszystko było ok, wleciałem 200 m w głąb lądu i już zaczęło przycinać i crash.

Mój sprzęt.
Intel Pentium Dual 2.20 GHz
Geforce 8600gt
RAM 4gb
system XP
Wiecie może czy m może być to spowodowane?
Podkreślam jeszcze raz że gra jest oryginalna
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: Trance »

Może sprzet nie wyrabia? Sprawdz temperaturki na karcie graficznej i procesorze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: Maćko »

Karta graficzna nie daje rady (za wysoka temp), spada wydajność i w efekcie gra się wyłącza. Częsty problem niestety. Następnym razem jak zacznie Ci znowu mulić to użyj cheatu - lewy shift + minus na numerycznej i wpisz flush.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: Tenk »

A można wiedzieć co dokładnie daje ta komenda, bo po jej wpisaniu gra zaczęła pięknie działać :)
Działa w singlu ale podczas gry np. w domination kiedy się teleportuje to za każdym razem gra crash'uje :roll:
Temperatura na karcie w normie 69 stopni. Bywało więcej podczas gry w poprzednią część.
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: Maćko »

Tenk pisze:A można wiedzieć co dokładnie daje ta komenda, bo po jej wpisaniu gra zaczęła pięknie działać :)
Działa w singlu ale podczas gry np. w domination kiedy się teleportuje to za każdym razem gra crash'uje :roll:
Temperatura na karcie w normie 69 stopni. Bywało więcej podczas gry w poprzednią część.
Komenda flush powoduje wczytanie całej oprawy graficznej jeszcze raz. Niestety nie da jej się stosować podczas gry MP :(
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
rossecki
Posty: 83
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 15:48
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: rossecki »

Karta ;/
Na drugim komputerze z 8600gt palita tak samo się dzieje ;/
Pomaga dopiero wymiana chłodzenia xD
karta się nagrzewa do prawie 120C!!!!!!!
Obrazek
Arma II najlepsza ;]
shadow94
Posty: 4
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 11:19
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: shadow94 »

Nom... karta potrafi sie nieźle nagrzać...... ;) Mam Radeona HD4850 i wcześniej też mi dochodziła do 120 stopni.. :ohno
Teraz ją wyjmuje co jakiś czas i czyszczę ją odkurzaczem.... I już sie nie przegrzewa :D :D
Awatar użytkownika
rossecki
Posty: 83
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 15:48
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: rossecki »

shadow jak masz starszą generacje (przed 2009 rokiem) tego radka to niestety będzie ci się grzał...
Coś sobie ubzdurali producenci i wtedy dawali to jednoslotowe chłodzenie...
Radeon Zakupiony w sierpniu 2008 w styczniu grając w Gta 4 na low grzał się prawie do 110 ;/
Teraz się troszke mniej grzeją z tymi większymi zalmanami ;p
Obrazek
Arma II najlepsza ;]
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: ARMA 2 oryginał crash

Post autor: Tenk »

Panowie, jednak to nie była wina karty. Pomogło generalne czyszczenie kompa- format. Dzięki za pomoc i pozdrawiam serdecznie. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”