Czy kampenie w grze multiplayer jest złe? - ankieta

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

Uważam, że kampienie w grze mutliplayer ...

Jest skrajnie naganne i świadczy o tchórzostwie.
2
4%
Jest nieeleganckie i może świadczyć o braku umiejętności.
4
8%
Jest dopuszczalne na mapach innych niż DM i CQB CTF.
6
12%
Jest dopuszczalne, bo zależy od roli gracza na mapie.
14
29%
Jest rzeczą normalną, bo jest indywidualną zagrywką taktyczną.
21
43%
Jest rzeczą pożądaną i może świadczy o dobrych umiejętnościach.
0
Brak głosów
Jest rzeczą pożądaną zawsze i wszędzie jeśli tylko się da.
2
4%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Czy kampenie w grze multiplayer jest złe? - ankieta

Post autor: Pit »

Zachciało mi sie jakiejś ankiety i oto w jednej z dyskusji na tym forum pojawił się bardzo wdzięczny temat.
Temat stary jak... OFP ;)

Zapraszam do ankiety.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: Maćko »

Zazwyczaj jak ktoś kampi to albo nie umie grać albo mu się nie chce grać ;)
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
polo
Posty: 208
Rejestracja: 07 lipca 2009, 08:55
ID Steam:
Numer GG: 1257116
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: polo »

Moim zdaniem kampienie to troche brak umiejetności.Ale z drógiej strony nawojnie też się kampi :P
Jednym z najlepszych sposobów zachowania pokoju jest ciągła gotowość do wojny.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: mant3z »

To jest indywidualna sprawa jak ktoś gra. Wiadomo, że zawsze się będzie psioczyć na kamperów. Jedna to i tak oni sami sobie więcej krzywdy wyrządzają bo grając w ten sposób raczej skill'a sobie nie wyrabiasz.

Grając C&H kamperem można nazwać większość czołgistów którzy jak opętani strzelają na lewo i prawo w zdobyte lub zdobywane strefy. Dla mnie to nie jest kampienie tylko zagrywka taktyczna. ArmA2 dała sniperki? No to chyba czubaka w ghille nie będzie leciał z DMR'em szturmować miasto pod flagę, no nie? Jasna sprawa, że musi się pierdyknąć na glebę i wykaszać pixele z bezpiecznego dystansu.

Skoro gra daje takie możliwości, to trzeba z nich korzystać.

Czasami zastanawiam się czy ja jestem kamperem grając w berzerka, no bo przecież mam w łapsku spr'a, przebiegnę kawałek, walnę się pod krzaczkiem wykoszę 2~3, zmieniam pozycję koszę kolejnych i tak sukcesywnie zbliżam się pod zdobywaną flagę. Co to jest? Kampienie czy taktyczne granie?

Podyskutować można bo może ktoś wyciągnie z tego jakieś wnioski, ale karać za coś takiego? To raczej bzdura.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: ufoman »

Przyznam Pit, ze mnie ostro zaskoczyles ta ankieta... W ogole podejmowanie tego tematu w grze jaka jest ArmA jest bez sensu bo czegos takiego jak "kampienie" nie ma.
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: JonPL »

Mantez: Wyważona opinia. At last.

Generalnie większość 00b3rpr03l0wym14t4czy zapomina właśnie o tym co gra dała... umiejętności chodzenia u żołdaka (nie męczy się wtedy, na co tak przecież psioczą), wstrzymania oddechu oraz granatach... aaa - i wychylaniu oraz działającym suppression.

I niech mi ktoś powie, że nie da się wychaczyć kampera.

(Nie no lepiej robić z tego głupiego 'korytarzowego' q3, tylko zamiast rocket launchera m16)

Edit: Ufo, prawda - ale w naszym świecie. Oni widać biorą tę grę (w aucie?) na innych zasadach.
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: Rainbow »

:P
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2021, 16:59 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: FOX-PL* »

@mant3z twoje slowa:

"ArmA2 dała sniperki? No to chyba czubaka w ghille nie będzie leciał z DMR'em szturmować miasto pod flagę, no nie? Jasna sprawa, że musi się pierdyknąć na glebę i wykaszać pixele z bezpiecznego dystansu"

poprostu mnie rozbroiły :1th przyznam ci racje ;) bo podobnie uważam z karabinem wyborowym nie będe latał po mieście jak ninja :? od tego są inne karabinki jak chodzby MP5SD6 hehe :) , a to że ktoś przykładowo campi bo zostalo mu wyznaczone iż ma pilnować pewnej strefy ma oznaczac, że jest jakimś mało umiejętnym graczem wcale nie.
Bo równie dobrze mozemy nazwać, że HITLEROWCY NA WYBRZEŻU NORMANDII ROWNIEŻ KAMPILI NA ALIANTÓW :lol:, ktoś kto uważa że "campienie" jest idiotyczne niech się trochę zastanowi bo chyba w ogóle nie ma zielonego pojęcia o strategii jaką jest ArmA.
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: Matte »

Zaznaczyłbym "Uważam, że psioczący na camperów są typem ludzi, którzy muszą zabijać 60 osób na minute bo bez tego gra jest nudna" ale nie dali :(

Z resztą, jak miałaby wyglądać obrona takiej flagi? Bieganie dookoła niej, czy położenie się w krzaku z widokiem na wejście?
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Pik
Posty: 36
Rejestracja: 20 listopada 2007, 00:56
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: Pik »

ufoman pisze:Przyznam Pit, ze mnie ostro zaskoczyłeś ta ankieta... W ogóle podejmowanie tego tematu w grze jaka jest ARMA jest bez sensu bo czegoś takiego jak "kampienie" nie ma.
Poprawiłem na polskie znaki i dokładam swój brzuszek do Ufoka :D, ale ... ankieta jak i pytanie jest jak najbardziej zasadna. Pytanie ma głębsze podłoże, niż się wydaje ;).

Częstokroć towarzycho uważa, że kampa (wzięta z kanterstrajka) to ciapa. Wykonanie zadania z bebechami przeciwnika wiszącymi na lufie, lub też z ich brakiem, jest głównym założeniem tej gry. Tu liczenie fragów kompletnie znaczenia nie ma, chyba, że chodzi o czystą popisówę :D.

Dla mnie powstanie map w stylu CS do OFP czy Army, w którejkolwiek wersji, jest podyktowane drobnymi przepychankami dobrze znających się kolegów, chcących się wybić ponad przeciętność ... czymś tam. Gloryfikacja "rambizmu" jest według mnie czystym kretynizmem w takiej rozgrywce jak OFP czy arma. Również kretynizmem jest dla mnie każda z map berzerk, czy inna tego typu, grana na otwartych serwerach. Zgrany zespół zawsze będzie ćwiartował niezorganizowaną grupę na plasterki. Chodzi o plasterki pokonanych?

Poza tym "złe" kampienie i OFP czy arma ... przypomina mi się skaczący snajper z kanterstrajka :D. Te słodkie mity o szczelaniu celnym w biegu full auto :D.

CS to fajowa i dynamiczna gra, służąca do wejścia ... "przyfajnowania" i wyjścia. Niektórzy, ci z zaparciem, mają klany.
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Ankieta] Czy kampenie w grze multiplayer jest złe?

Post autor: JonPL »

Niektórzy, mistrzu o zawężonym polu widzenia, grają w nią też dlatego że jest fajna. Nie do przyfajnowania, do grania.
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”