[demo] misje

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
frey
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2009, 03:22
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

[demo] misje

Post autor: frey »

Witam, piszę tutaj bo być może ktoś z Was wie w jaki sposób można wykonać bardziej "nietypowe" misje w demie arma 2. Jak wiadomo w demie da się zrobić DM, TDM albo misję w której trzeba oczyścić dany obszar z przeciwników aby wygrać, a jedyna możliwość modyfikacji tej misji to dodanie paru pojazdów, jednostek lub obiektów i zmiana miejsca ataku. Grając sobie ostatnio w demo wpadłem na serwer gdzie właśnie są te "nietypowe" misje, czyli np celem zamiast oczyszczenie wioski jest zabicie oficera, gracze na starcie są np w lecącym helikopterze, lub zamiast amerykanami można grać rosjanami ;)
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: JonPL »

Być może ktoś ma pełne ArmA II i wykonał na nim misje dla dema; bądź udało mu się zasejwować misję z edytora, ale na to już nie mam pomysłu jak...


Generalnie: Nie da się.
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Awatar użytkownika
frey
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2009, 03:22
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: frey »

a może da się to jakoś zmienić edytując misje znajdującą się w moich dokumentach poprzez word pada?
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: kondor »

Sa tam tylko pliki wejsciowe do prawdziwych generatorów misji, ukrytych gdzies w addonach.
Awatar użytkownika
frey
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2009, 03:22
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: frey »

eh czyli rozumiem że dupa z tego : (
jedyne co da się tam zmienić to typ jednostki, można też usunąć BMP i jeep'a co w sumie jest nawet przydatne gdy się chce zrobić misje bez żadnych pojazdów :)

/edit

co trzeba zrobić aby jednostka na starcie ginęła? gdzieś na forum ktoś pytał jak to zrobić i ktoś napisał odpowiedź ale nie mogę tego znaleźć... jestem ciekawy czy dało by się to dopisać edytując misje word padem

Kod: Zaznacz cały

class Unit22
	{
		position[]={3737.8508,139.99857,38.573227};
		angle=-197.26997;
		side="WEST";
		type="USMC_SoldierS";
		count=1;
		class Waypoints
		{
		};

tak to chociaż można by było podnieść bron
smookie
Posty: 66
Rejestracja: 23 grudnia 2006, 12:57
ID Steam:

Re: [demo] misje

Post autor: smookie »

Po

Kod: Zaznacz cały

count=1;
dodaj

Kod: Zaznacz cały

init = "this setdammage 1";
Awatar użytkownika
frey
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2009, 03:22
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: frey »

niestety nie działa : ( trudno chyba się nie dowiem jak tamten ktoś zrobił takie misje do dema, dzięki za pomoc : )

btw. zalazłem inny sposób na to, może nie za super ale działa, ustawiam jakiś pojazd na minach a obok stawiam ludzi. No i proszę mamy ciała i można podnieść broń :D
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: Maćko »

frey pisze:niestety nie działa : ( trudno chyba się nie dowiem jak tamten ktoś zrobił takie misje do dema, dzięki za pomoc : )
Dowiesz się :) Już Ci mówię :P

Otóż addony z dema można wsadzić do addonów pełnej wersji - w tym przypadku mówimy o wyspie (Czarnoruś Lite), no i w pełnej wersji nie mamy żadnych ograniczeń edycji misji, więc wstawiamy jednostki (tu, akurat trzeba wiedzieć które jednostki są w pełnej jak i w demie). Zapisujemy i przenosimy misje do folderu misji dema.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
frey
Posty: 7
Rejestracja: 18 lipca 2009, 03:22
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [demo] misje

Post autor: frey »

a więc powiadasz żę się da :)
przyznaje się że mam też wersję gry nie do końca oryginalną którą pobrałem w celu sprawdzenia jak śmiga na kompie w czasach jak jeszcze dema nie było :P oczywiście w planach mam zakup pełnej wersji ® Używam visty, a ta nie do końca oryginalna wersja działa tylko na xp, na szczęście mam 2 windowsy więc może się pobawię i dam znać co z tego wyszło. Dzięki za pomoc, planowałem wywalić pirata bo nie gram w niego, no i by było po misjach :P bezsensowne jest przechodzenie na innego windowsa na którym nie mam neta i dźwięku po to żeby pograć w tą grę.
zapewne przy moich zdolnościach nic z tego nie wyjdzie ale warto spróbować.

/edit

Wielkie dzięki!! :D działa ! Kocham Cie ! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”