Ile trzeba mieć fps-ów?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
kaczek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2009, 12:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: kaczek »

Jaki trzeba mieć wynik w benchmarku gry, żeby kampania chodziła płynnie cały czas(bez zacinania i ślimaczenia), lub ile fps-ów na samym początku gry? Podobno im dalej w grę tym mniej fps-ów, więc nie wiem jakie opcje graficzne ustawić(nie uśmiecha mi się za bardzo zmniejszanie detali co parenaście minut :no ).
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: Radeon »

Bardziej, niż karta graficzna, obciążany jest procesor. Ja w miastach mam średnio 20-25 FPS na 8800GT i 4 GB Ramu, lecz tylko z jednordzeniowym AMD 64. Jak dla mnie to nie jest źle, ale procesor ogranicza karte graf i nie daje jej się rozwinąć, a jak ustawie dwie drużyny to FPS spada sobie do 11.

Martw się o procesor, a ustawienia IMO zostaw na normalnych. Ta gra ma klimat OFP, a temu klimatowi nie jest potrzebna SUPER-WYSTRZELONA-W-KOSMOS grafika.
Obrazek
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: PROCIK »

Dobrze prawisz Radeon
kaczek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2009, 12:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: kaczek »

Rozumiem, nie pójdzie mi jakoś świetnie, nie przejmuję się tym, ale nie lubię zmnieszać ciągle detali bo zaczyna mi się ciąć- można szału dostać. A w Armie 2 ponoć klatki spadają co chwilę, więc chciałbym znać wynik benchmarka gry który pozwala na na zabawę w najcięższych momentach gry (kampani) w okolicach 25 fps- kiedy będę już miał grę nie będę musiał się bać, czy fpsy spadną mi na tyle, że będzie szarpać.
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: PROCIK »

Nie jesteś w stanie przejść przez życie bez strachu :) Na wojnie też byś się bał. A jak my będziemy na romanovie to też na spadną fpsy po imprezie buhaha. :D
To tak żartem a serio to chyba nikt ci nie powie ile dokładnie ma być, im więcej tym lepiej. Kampania nie jest najważniejsza w tej grze, ale wiadomo są tacy, co chcą ja przejść. Po prostu jak będziesz miał kłopoty z kampania teraz to przejdziesz ja sobie za jakiś czas jak sobie sprzęt zmienisz i finito. Nie ma ryzyka nie ma zabawy :)
kaczek
Posty: 3
Rejestracja: 13 lipca 2009, 12:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: kaczek »

Ale to chyba nie oznacza, że na jednym komputerze wynik-powiedzmy-2500-oznacza płynną grę,a na innym przy tym wyniku się tnie. Chodzi mi właśnie o taką średnią wartość, przy której fpsy nie spadną w miarę gry na tyle, że się będzie przycinać.
Jak to kampania w tej grze nie jest najważniejsza? Gdziekolwiek tylko czytam recenzje z gry, bądź opinie z niej, wszędzie jest napisane, że wszystkie dodatki czy tryby bledną w zestawieniu z kampanią (ja jeszcze nie mam gry więc nie wiem czy to prawda- właśnie dlatego założyłem ten temat- żebym ja i inni gracze, co nie mają jeszcze gry nie musieli się później bawić w McGuyvera z opcjami :D )
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Ile trzeba mieć fps-ów?

Post autor: Trance »

No to ja bym taka granice grywalnosci ustawił na 2800
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”