Słuchawki 7.1

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Słuchawki 7.1

Post autor: omaha_pl »

Chcialbym wiedziec czy ktos uzywa sluchawek 7.1(tylko te dobre, Logitech G35,Razer Megalodon,Steelseries 5H) i czy naprawde daja zadowalajacy efekt.Czy sa lepsze od Sennheiserow PC 350 i HD515G (bo od tych senkow to dla graczy nie ma lepszych ,jesli chodzi o stereo).Nie chcialem pisac w temacie o sluchawkach ,poniewaz juz od 1,5 roku nikt tam nie zaglada.Jesli ktos ma jakies doswiadczenia z tymi sluchawkami prosze o opinie.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Forrestal »

omaha_pl - wszystkie wymienione przez Ciebie sluchawki to sa sluchawki stereo. Te niby 7.1 to jest uzyskiwane programowo.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: omaha_pl »

Te pierwsze trzy sa w systemie 7.1 . Moze to i trik tylko ale pytanie bylo ,czy ktos uzywal i moze cos powiedziec na ten temat .Czy jednak lepiej stereo?
Awatar użytkownika
pabas
Posty: 73
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:23
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: pabas »

Ja używam słuchawek Steelsound 5h V2 7.1
W porównaniu do innych stereo słuchawek znajomych wg mnie jakość dźwięku jest o niebo lepsza.
Muszę zaznaczyć że współpracują u mnie z kartą SB X-Fi Fatality co daje jeszcze lepszy efekt.
Tylko trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Nie wystarczy je wpiąć w gniazdo, zainstalować sterowniki i gotowe.
Ja prawie cały dzień spędziłem na dopieszczeniu eq i innych wspomagaczy zarówno w steelsoundzie jak i SB X-Fi Fatality.
Podsumowując gorąco polecam te słuchawki, a najlepiej właśnie z ową kartą. Wtedy dźwięk cud, miód i orzeszki :P
Pozdrawiam

PS.
Nie pamiętam kiedy ostatnio grałem na głośnikach zewnętrznych w Arme.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: Forrestal »

Pabas, jak uzyskales dzwiek 7.1 na sluchawkach stereo? ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pabas
Posty: 73
Rejestracja: 16 lutego 2007, 14:23
ID Steam:
ID gracza: 0
Kontakt:

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: pabas »

Programowo :P
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: Forrestal »

pabas pisze:Programowo :P
To nigdy sensownie nie dziala. Jedyny naprawde wraty uwagi system emulowania dzwieku przestrzennego na sluchawkach stereofonicznych to DOLBY Headphone ale do tego to trzeba odpowiednia przystawke. Taka jak mialy swego czasu sluchawki Ccreative HQ2300.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Andrea
Posty: 52
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 12:41
ID Steam:

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: Andrea »

Jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić słuchawek 7.1 . Jaką to by miało wielkość ? Przy sensownych dobrej jakości głośniczkach upchnięcie w muszli jeszcze jednego przetwornika ?
Używam słuchawek 5.1 i cztery przetworniki w stosunkowo dużej muszli ledwo się mieszczą , a dźwięk jest wystarczajaco przestrzenny . Przy tych odległościach pomiędzy głośniczkami nawet jak by był kanał boczny to ucho tego nie wyłapie .
Nie pytaj , co Polska dała Tobie , pytaj ile Kościół zgarnął z tego , co ty dałeś Polsce .
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Słuchawki 7.1

Post autor: omaha_pl »

Chlopaki ,potrzebuje fachowej porady.Zdecydowalem sie kupic jednak dobre sluchawki stereo(Sennheiser PC 350) w miejsce 7.1 (po namowach innych ).I teraz tak,moja plyta to XFX NForce 680i LT ,korzystam ze sterownika Realtek HD audio.I teraz nie wiem do ktorego wejscia je podlaczyc zeby byla najlepsz jakosc.Glosniki zawsze podlaczalem do tego wejscia w kolorze zielonym,i nic nie mieszalem w zadnych ustawieniach ,i sie gralo.Ale tych wejsc jest tam duzo wiecej (kolorow) a co najwazniejsze sa tez dwa opisane jako SPDIF (cyfrowe) Czarny i rozowy.Tylko ze to nie TOSLINK a Jack.Reszta wejsc jest opisana jako analogowe i oczywiscie mikrofon.Czy ten Realtek HD oferuje cos konkretnego jak sie podlaczy te sluchawki do tych wejsc cyfrowych a jesli tak to jak to skonfigurowac zeby uzyskac najlepsza jakosc.Bo wydaje mi sie ze tak jak gralem wczesniej ,podlaczajac glosniki do zielonego wejscia ,to czegos brakowalo.Czy moze musze kupic karte dzwiekowa oddzielnie (jakiegos Creativa).Chcialbym poprostu wykorzystac moc tych sluchawek ,bo pisza w calym necie ze to teraz najlepsze sluchawki dla graczy na swiecie (Logitech G 35 ,Razer megalodon i inne Stellseries czy 5H albo Creativy podobno sie chowaja).Jednym slowek czy da sie cos ciekawego wycisnac z tego realteka czy trzeba kupic Karte Muzyczna?THX
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”