Arma 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: kondor »

Ściągnij sobie demo. Wydajność pełnej wersji z patchem 1.05 nie ma radykalnie lepszej wydajności
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: FOX-PL* »

Na demie ArmyII więcej uzyskuje fsp'sów więc to takie skromne porównanie ale zawsze to coś.
Awatar użytkownika
Szlamek
Posty: 11
Rejestracja: 26 września 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Szlamek »

Na demo chciałem zobaczyć jak pójdzie na MAKSYMALNYCH detalach. Wziąłem wszystko na b. wysokie antyalaising x8 i o dziwo jak włączyłem benchmarka(czy jakoś tak) to average fps miałem 23 :O Gra się nie zacina a przy moim sprzęcie to dziwne. Procesora nie podkręcałem.
Procesor:
Intel Core 2 Quad Q6600
Grafika:
GeForce 9600 GT
RAM:
3 GB

WTF?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Maćko »

Maksymalne detale to nie tylko ustawienia na b.wysoko.

Viewdistance 10km + rozdzielczość 3d 200% i reszta bardzo wysoko - wtedy możemy rozmawiać o maksymalnych detalach :)
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Szlamek
Posty: 11
Rejestracja: 26 września 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Szlamek »

Ale mimo to jestem zadowolony bo nie sądziłem że może to pójść na aż tak wysokich detalach,a viewdistance juz mialem na 10km tylko z tym 3d nie idzie. A w wersji pełnej FPSy będą przybliżone tak jak mówił kolega wyżej?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pokrakk
Posty: 13
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 12:51
ID Steam:
ID gracza: 4883

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Pokrakk »

Szlamek pisze:Ale mimo to jestem zadowolony bo nie sądziłem że może to pójść na aż tak wysokich detalach,a viewdistance juz mialem na 10km tylko z tym 3d nie idzie. A w wersji pełnej FPSy będą przybliżone tak jak mówił kolega wyżej?

Coś ci powiem - ja w tym samym benchmarku mam coś koło 48 fps. A i tak w singlu (zwłaszcza w słynnej już misji "Manhattan") z ledwością utrzymuję 25-27 klatek (właśnie dlatego podkręciłem swojego Q6600 na 3 GHz bo inaczej cały czas miałem coś koło 20-23 fps, niezależnie od ustawień graficznych).

Arma 2 pożre ci całą moc procesora - o kartę martw się mniej. Postaraj sobie ustawić opcje tak, by po naciśnięciu ESC (czyli de facto zatrzymaniu gry, a więc również i obciążającej proca sztucznej inteligencji) fpsy w każdym miejscu na Czarnorusi w demku były przynajmniej na poziomie 30 klatek (mam nadzieję, że masz Frapsa?), bo więcej i tak nie zobaczysz z uwagi na procesor właśnie.

W multi jest już znacznie lepiej oczywiście, bo całą robotę liczenia AI odwala serwer :-)
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: FOX-PL* »

podobnie jak ja podkręciłem swojego q6600 do 3ghz i dało to leprzy rezultat aczkolwiek w edytorze na wyspie Utes zawsze ma sie dużo więcej fps'ów natomiast na czernorusi jest tragedia zwłaszcza w terenach zurbanizowany przy sporej ilości jednostek. Biegasz po pustym polu miedzy lasami 50 a w mieście ledwo 20 fpsów.
Awatar użytkownika
Pokrakk
Posty: 13
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 12:51
ID Steam:
ID gracza: 4883

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Pokrakk »

FOX-PL* pisze:podobnie jak ja podkręciłem swojego q6600 do 3ghz i dało to leprzy rezultat aczkolwiek w edytorze na wyspie Utes zawsze ma sie dużo więcej fps'ów natomiast na czernorusi jest tragedia zwłaszcza w terenach zurbanizowany przy sporej ilości jednostek. Biegasz po pustym polu miedzy lasami 50 a w mieście ledwo 20 fpsów.

No to dziwne... Ja w Czernogórsku, gdy sobie wejdę na dach hotelu i widzę całe miasto - mam coś koło 30-35 klatek... A mam takiego samego proca jak ty. W sumie na całej Czarnorusi nie ma miejsca, bym miał gdziekolwiek mniej niż te 25 klatek w Edytorze.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: FOX-PL* »

Źle mnie zrozumiałeś w edytorze jak sobie wstawie żołnierzyka i sobie biegam strzelam nie wiadomo co robie to tez mam w granicach od 40 paru do 30. Mi chodziło o to gdy jestem na serwerze, jest duzo jednostek np. domination albo berzerk zwłaszcza, to w tedy jest chryja i spadki są do 20 nawet z zacięciami.
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: byczek »

Pozwolę sobie odświeżyć temat i wracam z pytaniem.
Czy na tym czymś: 2x2.2 Ghz amd, 8600 Gt 256 mb i 3gb ramu po najnowszych patch'ah pójdzie w miarę multi. Nie oczekuję zbyt wiele. Wiem że karta jest słaba, myślę że bym wymienił na radka 4850 z 1gb ddr3. Procka też bym mógł podkręcić trochę. A może nie bawić się w takie coś i kupić płytę am3 i procka 2,9 ghz (athlon IIX2 245) plus tego radka no i oczywiście zasilacz. Gościu z innego forum pisał że przeszedł kampanię, gra multi i w ogóle z moim prockiem(4200+) i jakaś kartą 512, ale nie wierze w ta kampanie za bardzo. Mi chodzi tylko o multi, kampanię mam gdzieś.
Awatar użytkownika
Suchar
Posty: 88
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 14:47
ID Steam:
Numer GG: 4663741
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Suchar »

Witam serdeczie

mam pytanie do ludzi obeznanych z tematem wymagan sprzetowych Arma II, nie gralem w arme wiec nie wiem jak sie zachowuje w stosunku do sprzetu, jednak wpadl mi ostatnio w rece nowy komputer ktory mial byc przeznaczony glownie do tekstu przenoszenia etc. ale okazalo sie ze pociagnie nawet kilka sensowych gierek, moje pytanie jest dosyc niestandardowe, sciagnalem demo Arma II chodzi ono plynnie, nie sprawdzalem klatek na sekunde jeszcze bo mam swiezy system praktycznie, ale czy w zwiazku z tym ze demo chodzi ladnie jest szansa ze arma bedzie w multi chodzila plynnie? Chodzi mi o typowe grane mapki a takie sa chyba cti czy cos podobnego 20v20 czy demo ma sie nijak do rzeczywistosci? Nie interesuje mnie w goole zabaw w singlu tylu multi.
Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”