Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

Dobra robota mant3z to wiemy że kampania skopana. Ale i tak już kupiłem Q6600 G0 z Mugen Scythe i będę kręcił na 3.4 ghz. Przed chwilą grałem w ten Warfare z kampanii, wsadziłem typa co miałem eskortowac do skody a jednego mojego do innego auta. Komp dostał takiego zwisu że 1 twardy reset dał tylko dziwny szry screen. Dopiero drugi reset obudził kompa :rant
Awatar użytkownika
r2d2
Posty: 133
Rejestracja: 02 lutego 2007, 22:40
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: r2d2 »

:?: Masz system 64bit-owy?
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Jeżeli mnie pytasz, to odpowiedź jest:
Tak mam W7RC2 64bit.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: FOX-PL* »

Ja swojego Q6600 G0 kręciłem i przyznam, że procek ten nie lubi jak mu sie kręci więcej jak 3.2GHz, nie polecam a mam bardzo dobre chłodzenie, chyba że na tyle wysoki overlocking zależy od wydajności płyty ale tego nie wiem. Ja swojego w obecnej chwili mam na 3.01GHz i przyznam, że wystarcza do Visty (Ultimate 64bit) czy innych aplikacji przechodze bez problemów temperatura na Armie 2 nie przekracza 49 stopni. Powodem przytkań może być mała ilość ramu albo nie wydolna płyta główna lub karta graficzna.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Forrestal »

Mant3z.

Na tym Twoim screenie widac ze gra tak naprawde to tylko 2 rdzenie wykorzystuje :) Ale to juz ludki na forum BISu zauwazyly.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Chodzi Ci o tą wartość "2" którą widzisz w procesach?
Możliwe, że tak pokazuje jak wcisnąłem ALT+TAB, potem włączyłem HSDX'a... dopiero potem zrobiłem screena. W tym czasie ArmA mogła przestać korzystać ze wszystkich rdzeni.
Na wykresach widać, że wszystkie rdzenie są obciążone (o ile można to nazwać obciążeniem), przed uruchomieniem arma żaden nie był aktywny.

Taka mała dygresja do tematu, moja żona jest zachwycona z nowego procka ma 140~160fps w Simsach3 :o 1920 x 1200 all V.High
Mów mi milordzie łapserdaku!
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Marqz »

@Fox - PL
tyle wysoki overlocking zależy od wydajności płyty ale tego nie wiem.
oczywiście że tak, regulowanie napięcia na procku, na mostku północnyn, chłodzenie mostka północnego, blokowanie fsb dla ramu itd. Ja mam P6N Sli V2 z butów nie wyrywa ale do kręcenia całkiem daje radę.
@Mantez
jeszcze jedno, jak ze sterami dla W7 wszystko chula bez problemu, jakie dać stery dla płyty głównej, dla karty graficznej, z Visty ? czy nie ma problemu i instalacją neostrady itd. System będę miał za 2 h tylko nie wiem czy mi hocki nie wywalą ja przeskoczę z XP na W7 a 2 systemów nie chce mi się trzymać bo nie mam na to miejsca.
A co do Army do nie wyklorzystuje 4 rdzeni, góra 2 a to że widzisz że chodzą cztery to system rozłożył równomiernie obciążenie na 4 rdzenie. Tak to jakoś tłumaczyli na forum BIS-u
Pzdr.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: Forrestal »

Mant3z, mowie ze amra 2 wykrozystuje tylko 2 rdzenie. Gdyby wykorzystywala 4 to kazdy bylby obciazony w 100%. I nie ma znaczenia co robiles. Wykres task managera to dopitnie pokazuje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

Załamka, teraz trzeba mieć nadzieję, że to szybko naprawią.
Wnioskuję, że jak zacznie wykorzystywać 4 rdzenie to wyniki będą makabryczne :D
Dzięki za wyjaśnienia, teraz będę trolował na BIF'ie i płakał w każdym dziale :coffee


-OT-
@Marqz
P.główna - bez problemu, sama się zainstalowała... wszystkie bajery jakie ma są aktywne! Szukałem na stronie producenta, nie ma jeszcze pod W7. Raczej się nie będę zbytnio tym przejmował bo działa bez zarzutu.
GRafika - ATI i nVidia ma już drivery pod W7
Neostrada/Netia - modem Thomsona trafił w kosz a jego miejsce zajął router, Thomsona za cholerę nie mogłem go zainstalować. Jak już go zainstalowałem to podziałał trochę, potem przestawał i tak w kółko. Zero pomocy ze strony usługodawcy (netii), na stronie neo pisali żeby użyć sterów pod vistę, na stronie producenta nic! Miałem speed touch Thomson CRAP! ;) Teraz mam router i jest full wypas.
Joy - Saitek cyborg 3D, znalazłem drivery ale chyba się sam zainstalował.
Razer Deathadder - są drivery pod W7
UPSy - APC i Everest same się wykryły i zainstalowały
Karta dźwiękowa - Audigy X-Fi extreme gamer - są sterowniki pod W7, działa normalnie.
Poza tym dla mnie XP w porównaniu do W7 to szajs! Pomimo tego, że wymiotuje na słowo Vista :D
Mów mi milordzie łapserdaku!
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: SiD »

A to bzdura jest. Mało aplikacji wykorzystującej wszystkie cztery rdzenie zarzyna każdy na 100%. Nawet tak dokładnie matematyczne obliczenia, jak encodowanie h.264 na żywo do live streama nie zabija mi procesora (zużycie na poziomie 60%). Można to dużo lepiej jeszcze zoptymalizować, ale jak najbardziej wykorzystuje cztery. Z resztą, po wyłaczeniu dwóch rdzeni wydajność wyraźnie spada (wg. relacji na forum bisu)
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt

Post autor: mant3z »

SiD albo ja albo ty masz ciężki poranek bo nie za bardzo rozumiem co chcesz powiedzieć.
Weź no sprawdź czy dobrze napisałeś swojego posta. :roll:
Mów mi milordzie łapserdaku!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”