ArmA problem podczas gry

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

Marcus64
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 21:47
ID Steam:
ID gracza: 0

ArmA problem podczas gry

Post autor: Marcus64 »

Witam jestem tu nowy i szukam pomocy i znalazłem to forum i pomyslałem że może ktoś tutaj mi właśnie pomoże albo przynajmiej odpowie na moje pytania więc
Jak naprawić ten błąd ?? Mam zainstalowane 4 pacze 1.05....1.08....1.14..i 1.15
Gdy jadę sobie wszystko pięknie ale gdy zajade w jakieś miejsce to mam takie coś
Obrazek
Obrazek


Sterowniki najnowsze Catalist 9.3 Komputer przewyższa wymagania gry 2 albo nawet i 3 krotnie wiec co z tym ?? jest ?? Miał ktoś podobny Problem ???
PS: karta tez jest jak najbardziej OK
Jacobss
Posty: 122
Rejestracja: 27 sierpnia 2007, 16:22
ID Steam:
ID gracza: 1

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Jacobss »

Hmm, przypomina mi to problemy z Geforcem 8800 GTX przy premierze Army, no ale to było dawno temu.

W każdym razie, podaj swój sprzęt. ArmA nie lubi niektórych kart graficznych. Jaki posiadasz system operacyjny (Vistę też średnio lubi)?

Sterowniki radziłbym zmienić na starsze (nowych też czasem nie lubi).

I pamiętaj o starej zasadzie (a może to już legenda?) - ArmA działa na każdym komputerze inaczej. Nawet jeżeli masz identyczną specyfikację. :1th
Marcus64
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 21:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Marcus64 »

Tak działa na każdym ale przycina zarombiscie..Stery mam Catalist 9.3.. Procek Amd 5000 2,61ghz 3gb ramu radeona X1950pro Windows XP SP3 jakies inne porady
PS: błędy wyskakuja tylko w paru miejscach na mapie i w wiekszych miastach
Awatar użytkownika
aszek
Posty: 133
Rejestracja: 11 lipca 2008, 06:17
ID Steam:
Numer GG: 8568774
ID gracza: 0

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: aszek »

Sprzęt masz za dobry, to raczej problem z softem i konfiguracją karty. Mi to wygląda jakby proc zlecił DirectX transformować wierzchołki, a biblioteka zamiast na potoki karty wrzuciła to z powrotem na proca do emulacji, zaś proc nie nadąża posortować polygonów w klatce (widać śmieci).

Spróbuj może włączyć buforowanie obrazu i wymuś minimapy. Jak nie pomoże, to wyłącz funkcję AI dla GPU (ATI zrobiło taki badziewny wynalazek w sterach który tylko szlachtuje wydajność). Jak i to nie pomoże, to zostaje przestawić GPU z jakości na wydajność. Miedzy czasie można jeszcze wymienić DirectX na jakąś ekwiwalentną Armie wersję 9b albo c.
"True glory consists in doing what deserves to be written, in writing what deserves to be read." - Pliny The Elder
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: hryst »

takie kwiatki to wina sterowników albo temperatury grafy
Wyczyść radiatorek w grafie oraz zainstaluj dużo starsze stery do grafy
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Marcus64
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 21:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Marcus64 »

Z temperatura grafy nie trafiłes bo po pierwsze wiatraka nie mam na grafie po drugie moja temp w spoczynku 32stopnie w stresie 37stopni więc to nie wina tamperatury (mam całkiem inne chłodzenie na grafie bo wymieniałem)

Jak wyłącz funkcję AI dla GPU i jak przestawić GPU z jakości na wydajność.????
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Rafael3D »

Począwszy od wydania Catalyst 9.3 obsługiwane są już tylko karty klasy DirectX 10 (Radeon HD 2000, 3000 i 4000), natomiast dla starszych kart wydawane będą osobne zestawy sterowników.
Ja dla mojego X1950 używam sporo starszych sterowników i nie ma kłopotu, trzeba po prostu poeksperymentować z różnymi driverami i ustawieniami. Polecam ściągnąć same sterowniki (bez CatalystControlCentre - to badziew stwarzający najwięcej porblemów) i do tego ATT (AtiTrayTools).
Tak jak przedpiścy wspominali - problemem mogą być kości pamięci (za słabe chłodzenie).
Podajesz że nie masz wiatraka (pasywka?), a co z pamięciami? W przypadku Radków pamięci muszą być nieźle chłodzone... Pisaliśmy o tym już na tym forum, poszukaj w archiwum.
Marcus64
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 21:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Marcus64 »

wymieniłem chłodzenie na całkiem nowe.. Pamieci ram mam letnie nie sa gorace bo się nie grzeją zas pamiec na karte tez ma miedzane kosci aby odciagały ciepło...Jakie sterowniki zainstalowac ?? NP: pod tego radka ??
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: hryst »

na początek oryginalne z dostarczonej do grafy płyty CD.
Potem rocznik 2007-2008 (takie gdzie nie bylo jeszcze serii 3xxx, 4xxx)
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Marcus64
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 21:47
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Marcus64 »

A skad pobrac te rocznik 2007 i 2008 ?? te starsze ??

No tak ale potem co z innymi grami ?? ?? bo inne gierki potem tez wymagają lepszych sterowników ?? a catalist 8.12 były by dobre ??
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: ArmA problem podczas gry

Post autor: Rafael3D »

Czy Ty umiesz korzystać z porad czy tylko piszesz by pisać?
Prawie każdy z odpowiadających zalecił spróbować inne drivery od tych, które masz obecnie zainstalowane (9.3). RÓŻNE - tzn. różne, z 2007 i 2008 też.
Spróbuj poczytać:
http://nvision.pl/forum/index.php?showt ... 934&st=740
i następne strony również.

edit:
moj Radek x1950 jest na AGP, używam driverów w wersji 8.9 i wszystko śmiga bez zająknięcia, nawet "inne gierki"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”