MS Vista - wrażenia

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: PoitleK »

Uzywam visty bussines of ok 2 tygodni i nie moge zlego slowa o tym systemie powiedziec... Niektorych rzeczy trzeba sie na nowo nauczyc, ale wsyzstko jest, trzeba sie tylko przyzwyczaic... zadne z narzedzi administracyjnych nie zniknelo, wrecz przeciwnie, odrobine poszerzyl sie ich wachlarz... Z monitora zasobow wynika ze zuzywa mi ok 120MB pamieci ram wiecej niz XP, co przy obecnych ilosciach montowanej pamieci jest wartoscia smieszna jak na nowy system... Gdy pracuje przez dluzszy czas na jakiejs aplikacji pelnoekranowej i ja wylacze, pamieci fizycznej mam nizsze niz w xp... nieuzywane czesci aplikacji pobocznych systemowych laduja wtedy na pen drajwie xporter i nie zajmuja ramu - wniosek... korzystajac z ready boosta na pendrajwie 2GB i uzywajac aplikacji takich jak gry komputerowe mam wiecej ramu pod sama aplikacje, niz mialem pod XP...

...Do tego vista jest śliczna

Polecam gorąco nowy system Microsoftu w dowolnej wersji wyższej od home basic.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: klamacz »

normalnie OMG
pierwsza pozytywna opinia o viscie jaka widze od miesiecy :o

Poitlek, jeszcze troche i mnie przekonasz
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: PoitleK »

wiesz... jak widzialem te opinie tutaj to mi rece po prostu opadaly... ci sami ludzie ktorzy w 2001 wsiadali na xp z 64mbram teraz biora w dlon 512 i i psiocza, ze im emulator boga-ojca nie hasa 100fps i nie przeprowadza symulacji kosmicznych, a przeciez microsoft obiecal ;)


Microsoft od wielu lat trzyma dobra forme jesli chodzi o kolejne produkty - zawsze kolejny jest duzo lepszy... To ze system powstajacy 5 lat pozniej od poprzedniego ma wyzsze wymagania to po prostu jest dla mnie smieszne tlumaczenie, bo nie po to mamy rozwoj techniki aby dalej siedziec na Windows 3.11... jak bede mial chwile to obale wszystkie argumenty przeciwko Viscie zawarte w tym temacie... zaden sie nie uchowa
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: shelton »

Używam Visty od prawie dwóch miesięcy i już raczej nie wrócę do XP - chyba, że coś mnie do tego naprawdę zmusi.

To jest bardzo dobry system, a że trzeba odpowiednio silnej maszyny, by się nim swobodnie cieszyć, to inna rzecz.
Takie czasy.

Jak się pojawił XP, jeszcze rok później na różnych forach (w tym na flashpoint.pl, pamiętam) ludzie zarzekali się, że w życiu się nie przesiądą z 98SE.
Taki naród.

W większości przypadków wszystko opiera się na zasadzie "nie chodzi mi, to znaczy jest do dupy". Przesadnie generalizując, ofkoz... ;)

PoitleK, nie jesteś sam na tej pustyni, jakby co... ;)
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Desperat »

<tresc usunieta - niezgodna z regulaminem. Uzytkownik otrzymal ostrzezenie. Klamacz>
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
Awatar użytkownika
redneck
Posty: 58
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 15:38
ID Steam:
Numer GG: 554435
ID gracza: 0

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: redneck »

Na mnie vista nie robi wiekszego wrazenia - graficzne bajery sa ok, ale nie sa czyms niezbednym dla funkcjonalnosci systemu. Ostatnimi czasu staram sie przesiasc calkowicie na jakis linuxowy system (od jakiegos pol roku katuje ubuntu) i pozegnac windowsa. Czy jest to wykonalne? Odpowiedz nie jest prosta - jest znaczna czesc programow, ktora nie ma swoich odpowiednikow pod linuksa a ich substytuty nie sa tak funkcjonalne jak orginaly, a co do emulacji windowsowych aplikacji - z tym jest roznie :).

A tutaj link, ktory obala teorie, ze tylko Polacy narzekaja na Viste:
http://www.youtube.com/watch?v=FVbf9tOGwno
Obrazek
!!!Moher Niggaz From Eastern Europe - Rezurekcja(a moze nawet reaktywacja)!!!
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Forrestal »

Jedno jest pewnie - Vista nie jest tym czym miala byc. Dla mnie najwieksza wada tego systemu jest to iz MS zrezygnowal z systemu plikow WinFS. Tak poprawdzie to wszystko co na Viscie mozna zrobic to i na XP tez da rade.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: ufoman »

No i jestem juz po instalacji. Bardzo ladnie wyglada, w tej chwili zzera 450MB RAMu co nie jest straszna iloscia. ArmA na pierwszy rzut oka chodzi tak samo. Jeszcze nie zainstalowalem detkow do karty graf. wiec moze i bedzie ciut lepiej. Mialem OGROMNE problemy z instalacja modemu. Chodzi o to, ze sterowniki z tepsy dzialac nie chcialy, wiec musialem posluzyc sie przyjacielem, ktory mi zalatwil "lekko zmodyfikowane" stery. Troche mnie to wkurzylo, przez pare godzin nie moglem za nic uruchomic internetu. W dodatku musialem sie Poitlek'owi wyzalic... zenada.

Te "klody pod nogami" jednak nie zniechecily mnie do tego produktu. Naprawde warto poswiecic te 150MB RAM wiecej na ten system.

PS Pewnie po paru dniach cos tutaj dopisze...
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: PoitleK »

z wyzalenia polew mialem nieziemski.... swoja droga polecam czytac czasem czytac takie ogolnodostepne zrodla jak "internet i technologie" w portalu gazeta.pl gdzie jakis redaktor ladnie ostrzegal ze tepsa nie jest gotowa jeszcze na "nowy dzien" i w panice roslyla plytki z beta wersja sterownikow do zdenerwowanych klientow... pewnie gdybys to przeczytal wczesniej zaopatrzylbys sie w te stery przed utrata netu :-)



I mala zacheta dla klamacza: :P
dzisiaj doszukalem sie w narzedziach administracyjnych czegos takiego jak "zaawansowane ustawienia zapory systemu windows...". No wiec chcialem napisac o tym kilka slow... Obecnie przy pierwszym polaczeniu z jakąśtam siecią (obojętnie czy to sieć domowa, czy sieć bezprzewodowa, kablowa i tak dalej) dostajemy wybor deklaracji czy jest to "punkt publiczny" czy tez siec w pracy, albo tez w domu... O ile roznica miedzy pierwsza a kolejnymi jest oczywista i dotyczy wykrywania komputera, udostepnien i temu podobnych rzeczy to nie moglem zrozumiec roznicy miedzy ustawieniem "dom" a "praca"... no bo niby w tych dwoch miejscach korzystamy z tej samej gamy zabezpieczen... Odpowiedz przyszla do mnie wlasnie gdy przegladalem zaawansowane ustawienia firewalla windowsowego... Otoz dla kazdej z tych trzech lokalizacji pozwala on wybrac zachowanie zapory, czy ma ona blokowac ruch, blokowac i informowac czy odblokowac(domyslne zachowanie, takie jak w xp), czy tez zezwalac na pelna swobode... Do tego mozna poczynic osobne ustawienie dla ruchu od/do co wlasnie wydaje mi sie najlepsza informacja dotyczaca firewalla w viscie... wreszcie tak naprawde jest on uzyteczny i konfigurowalny... dlugo mi zajelo wytlumaczenie tego, ale chcialem jak najdokladniej opisac dostepne opcje aby nie pozostac goloslowny :-)

... Mysle ze od czasu do czasu bede tutaj sprzedawal wlasnie takie "reklamy viśty... jakby ktoś miał konkretne pomysły na aspekty o jakich chciałby sie dowiedziec bez probowania samemu to prosze je postowac... postaram sie odpowiedziec w ramach wolnego czasu :-)


p.s. Microsoft mi za to nie placi... jeszcze ;-)
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Firefly »

Jakie wersje Visty testowaliscie?? Czy do domu starcza premium? Czy jest sens instalowac Ultimate?
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: ufoman »

Ja mam Business. Poitlek rowniez ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”