Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Technical Support

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Vioorovsky
Posty: 7
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 15:03
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Vioorovsky »

Z tym, że u mnie ten efekt pojawiał się niezależnie od kierunku, w jakim patrzyłem. Okazał się błędem sterownika, który szczęśliwie rozwiązałem :D
Nie poznawaj ludzi, by nie patrzeć, jak giną.
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Artek3333 »

Zgadzam się z opinią trance. O pewnej porze dnia ( w grze oczywiście) słońce potrafi tak oślepić, ale to jest ułamek sekundy i powoli wraca wszystko do normy. Jak się ma w grze ustawiony durzy kontrast to efekt jest większy :D
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Rafael3D »

Vioorovsky pisze:Okazał się błędem sterownika, który szczęśliwie rozwiązałem :D
rozwiązałeś przez zainstalowanie starych strasznie sterowników?
Jest inna droga na takie przypadłości:
Zainstaluj (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przy Radeonach to pozycja obowiązkowa) ATi Tray Tools http://downloads.guru3d.com/download.php?det=733
wchodzisz na zakładkę 3D->additional options-> i odznaczasz alternate pixel centre.
I kóniec. :)
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Rainbow »

Trance pisze:Że co, że ja nie zajżałem na obrazek! Patrzyłem i wyglada to tak jak oślepienie przez słońce. Na screenie nie patrzysz w ziemie, tylko przed siebie. W odpowiednich ustawieniach pory dnia słonce moze razic patrzac w tym kierunku. Jak dobrze sie wyceluje, to u mnie widac poprostu świecącą biel i tyle...
Tam nic nie widać poza kawałkiem wystającej broni. Przekontrastowanie jest wyraźnie widoczne. Poza tym on się nie patrzy na słońce, tylko na wprost przed siebie.
Ostatnio zmieniony 14 sierpnia 2021, 14:06 przez Rainbow, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Vioorovsky
Posty: 7
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 15:03
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Vioorovsky »

@ Warynsky PL - Zainstalowałem stery młodsze (tj. nowsze)

A Ati Tools to ja mam zawsze, bo nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego narzędzia. Alternatywne Centrum Pikseli okazało się nie mieć związku z moim problemem. Z moich obserwacji wynika natomiast, że ma ogromny wpływ na przykre przypadki dogrywania się tekstur. Przez chwilę podziwiałem już drzewa wyglądające, jak lizaki o smaku kiwi :P
Nie poznawaj ludzi, by nie patrzeć, jak giną.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Trance »

U mnie czasem nie widac nawet czubka własnego nosa, a nie tam dopiero lufy... (oczywiscie karabinu :P - zboczuchy :P). Wysle kiedys screena.

PS: Skad wiesz Rainbow, ze kolega nie patrzył sie na słońce? Przeciez na tym screenie nic nie widac, wiec nie wiadomo gdzie patrzył...
Obrazek
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Rainbow »

Na zdjęciu patrzy przed siebie, bo broń jest na środkowym poziomie. Gdyby patrzył się w słońce zapewne miałby uniesione raminiona, a tym samym broń ku górze.
Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2021, 22:18 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vioorovsky
Posty: 7
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 15:03
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyłączcie to słońce - Problem graficzny

Post autor: Vioorovsky »

Tak namatoliliście, że muszę sprostować. Na zdjęciu po prawej stronie jest lekko zarysowana linia drzew.

Skoro zainstalowanie nowych sterów problem rozwiązało, to chyba jasne, że wynikał z czegoś więcej, niż logika gry. Słońce nadal mnie oślepia, ale teraz nie robi już tego asfalt, krzaki ani budynki. I tak miało być :)
Nie poznawaj ludzi, by nie patrzeć, jak giną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna dotycząca Army”