Operacja RealTac - PvP, realne taktyki, zorganizowane grupy

Informacje o grze w sieci, adresy serwerów, regulaminy

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grey
Posty: 104
Rejestracja: 12 lutego 2007, 15:24
ID Steam:

Operacja RealTac - PvP, realne taktyki, zorganizowane grupy

Post autor: Grey »

Chciałbym przeprowadzić mały eksperyment, już kilka razy pomysł się pojawiał, ale nic szczególnie z tego nie wynikało. Chodzi mi o grę PvP dla dwóch grup, które stosują dość realistyczne taktyki. Żadnego biegania samopas, żadnych resów, żadnych 10 AT w drużynie czy dzikiego ganiania się po mapie pojazdami.

Do proponowanego doświadczenia potrzebowałbym dwóch grup ludzi:

Dla jednej strony najchętniej wziąłbym ludzi z CFOG, ale tych, którzy mają ochotę na PvP na takich warunkach.

Dla drugiej jakiś klan lub dwa klany MP. Jednak tu uwaga - za pierwszej, eksperymentalnej bitwie wymogiem byłoby to, że ów klan/klany zgodzą się, abym nimi dowodził (w celu pokazania jakiego typu działania bym w tym eksperymencie widział).

Jeśli by sprawa wypaliła, kolejne bitwy mogliby już grać zupełnie niezależnie ode mnie. Po prostu chcę, żeby obie strony działały na tym samym poziomie realizmu i o ile dobrze znam dowódców CFOGowych i wiem, że wszystko byłoby ok, to póki naocznie nie sprawdzę, nie wiem czego się spodziewać po obcej grupie ludzi.

Przed eksperymentalną bitwą rzecz jasna musiałby mieć miejsce oddzielny trening zgrywający i prezentujący to, co byśmy robili w samej bitwie.

Konkretne zadania i kształt bitwy byłby ustalony przez reprezentantów stron zainteresowanych, a więc jednego z dowódców CFOG, dowódcę klanu (lub dowódców klanów) i mnie.

Podkreślam, to eksperyment i możemy w pewnych granicach zmienić założenia, aby wszyscy byli zadowoleni.

Przykładowym scenariuszem byłby atak / obrona mostu, gdzie obrona miałaby mniejsze siły. Taki scenariusz byłby najprostszy do wyważenia na początek. Ale rzecz jasna, ważna byłaby tu frekwencja u obu grup, aby była zgodna z zakładaną.

Zgłoszenia i propozycje od klanów proszę pisać tu lub najlepiej na PW / GG.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2008, 15:18 przez Grey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 698
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 13:45
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: Pit »

Świetny pomysł, innymi słowy powrót rozgrywki typu A&D.
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana | 8R - Ósma Rangers
:weteran :8bz :cfog
"Don't forget nothing" - MJR ROBERT ROGERS, 1759
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: SiD »

Też uważam coś takiego wymarzone środowisko - ambitna rozgrywka z oszczędzaniem zasobów (jak ludzkich, jak i sprzętu) z inteligentnym przeciwnikiem, uciekającym daleko od schematów AI. Ale Pit, powrotem bym tego nie nazwał, bo jak pamięcią sięgam, to nigdy w światku OFP nie grywało się takiego czegoś (chyba że jakieś pojedyńcze próby z ludźmi stworzonymi do hexenkessela). Tak czy siak, bacznie będę obserwował to.
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: Rainbow »

Z tego co się tam orientuję w czeskiej lidze ArmA były mapy A&D, lub Find&Destroy.
Awatar użytkownika
Grey
Posty: 104
Rejestracja: 12 lutego 2007, 15:24
ID Steam:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: Grey »

Bacznie przyglądał byś się czemu?
Bo jeśli tacy ludzie jak ty w to nie wejdą, to nikt w to nie wejdzie.
Nie naprodukuję ludzi sam... moja dziewczyna póki co nie reflektuje na dzieci ;)
Więc zamiast gadać że ciekawe, zgłoście chęć wzięcia udziału. Po stronie CFOG choćby.
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: SiD »

Chciałem tak subtelnie zasugerować że jestem zainteresowany. Na mnie możesz liczyć, chętnie podźwigam wirtualny karabin z racji że jego waga jest równie wirtualna. Generalnie to nie wiem jakich postów tutaj oczekujesz, czy pojedyncze zgłoszenia, czy coś bardziej grupowego. Docelowo oczekujemy już zgranej dość ekipy, już nie musi to być jakaś banda wyjadaczy, którzy wygrywają nieskończoność spotkań z rzędu, lecz po prostu grupy, która gra razem, a tym samym jest w stanie zmobilizować się na określony termin. Wiem, że z łączeniem klanów też problemów być nie powinno (jeżeli scena wygląda podobnie jak kiedyś). Ile osób szacujesz? Po ~15 na stronę, czy mniej/więcej?
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: ufoman »

Ja moge skutecznie zagluszac meldunki przesylane przez przeciwnika ;)
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: mant3z »

Potrzebne jest doświadczenie?
Wykorzystujecie jakieś addony?
Kiedy i w jakich godzinach miało by się to odbywać?
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
warchlaq_przebiegly
Posty: 83
Rejestracja: 30 lipca 2007, 10:16
ID Steam:
Numer GG: 1212210
ID gracza: 0

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: warchlaq_przebiegly »

Wchodzę w to ;)
Obrazek
MaKo
Posty: 35
Rejestracja: 18 października 2007, 19:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: MaKo »

podajcie więcej info i np: pierwszy proponowany termin spotkania a na bank znajdzie się sporo zainteresowanych 8)
póki co wyglądać to będzie tak że pojedyncze osoby się wpiszą a reszta będzie zainteresowana ale bez konkretów będą sobie myśleć: do czerwca to to i tak nie ruszy :mrgreen:
8 Brygada Zmechanizowana
Obrazek
I`m a bomb technican - if you see me running => try to keep up!!!
Medic!!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Grey
Posty: 104
Rejestracja: 12 lutego 2007, 15:24
ID Steam:

Re: Eksperyment, PvP, ale realne taktyki

Post autor: Grey »

W głównej mierze jestem zainteresowany klanami. Kiedyś ogłosiłem podobną idee dla osób indywidualnych - i dupa z tego wyszła. Więc teraz nastawiam się ciut inaczej.
Ale jeśli komuś zależy, to nie będę trzaskał mu drzwiami przed nosem. Po prostu wydaje mi się, że klanowa organizacja ułatwi start.
Z CFOGowcami myślę że spokojnie się dogadam. Obecnie mam jeden klan zainteresowany, 4-5 osób tylko, ale zawsze.
Myślę, że 15 osób na jedną stronę i ok 10 na drugą starczy na początek.

Aby ułatwić start, gramy bez addonów. Misja będzie miała skrypty w stylu lekkiego rozrzutu (cfog fire dispersion). Do tego prawdopodobnie dam atakującym w misji lekką przewagę technologiczną (więcej granatników lub jakąś niezbyt celne wsparcie mozdzierzowe). Obrońcom coś do statycznej obrony (ciężki kaem). Pogadam z Grochem, który jest zdolnym mission makerem, może uda mu się zrobić skrypt budowania własnych umocnien, dzięki czemu obrońcy mieliby pełną swobodę w ich przygotowaniu (ja czy mission maker nic by nie narzucali).

W takim przypadku atakujący na ok 15 minut byliby zablokowani w strefie wyjściowej, aby dać czas obrońcom na budowę umocnien. Wcześniej obrońcy dostaliby misję gotową, aby przećwiczyć obronę i zaplanować umocnienia. Czyli full realizm myślę, jak na możliwości ArmA.

Co do terminu. Mając dwa klany zainteresowane, zacznę rozmowy z CO o dacie, aby pasowało wszystkim. Przewiduję, że w ciągu miesiąca się to odbędzie od momentu ustalenia kto w to wchodzi. Pełny AAR zostanie tutaj opublikowany wraz z wnioskami co do przyszłości projektu.

Acha, wstępnie serwer KGW i wersja 1.09.
Osoby w światku podejrzane o cheatowanie są z miejsca odrzucone.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2008, 10:06 przez Grey, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne o multiplayer”