Internet satelitarny

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Internet satelitarny

Post autor: Koval »

Witam,

Jako że w tym roku przeprowadzam się z wielkomiejskich włości na tereny znikomo zurbanizowane (czytaj - wieś) chciałem przeprowadzić mały "wywiad środowiskowy" jak wygląda dostęp do internetu satelitarnego i jaka jest jego 'skuteczność' - czy ktoś z Was posiada pewne informacje dotyczące cen i dostępności? Najchętniej uzyskałbym info od kogoś, kto posiada taki internet.

Druga sprawa zaś to to, że będę mieszkał 10 kilometrów od najbliższych aglomeracji miejskich i czy na taką odległość (w sumie nawet większą, bo 10 kilometrów to jest do granicy miasta) będzie działał internet radiowy? I tutaj to samo pytanie - jaka jest jego skuteczność i cena, ponieważ na witrynach internetowych nie podają cen.

Dzięki i pozdrawiam.
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Internet satelitarny

Post autor: hryst »

o satelicie zapomnij (duze opłaty, sprzęt, pingi)
spraw sobie modem pod pcimcie do UMTS-a lub innej technologi GSM. Tanio sprzęt na allegro można kupić.
ostatnio w plusie sa prepaidy po np 20zł na przesyłanie danych a działać ci wszędzie bedzie.
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet satelitarny

Post autor: Koval »

Ja słyszałem takie coś, że na satelitę trzeba nieźle wybulić na sam sprzęt a potem opłaty są niewielkie.

Mógłbyś skonkretyzować opłaty za satelitarny internet?
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
deuterium
Posty: 17
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 09:12
ID Steam:
Numer GG: 6911979
Kontakt:

Re: Internet satelitarny

Post autor: deuterium »

Tu masz wszystko podane na przykładzie Onet Konnekt Satelita
http://konekt.onet.pl/satelita/
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet satelitarny

Post autor: Koval »

Nie wygląda to najgorzej... (opcja 320 kb/s) Chociaż 120 złotych miesięcznie za takie g***o... Modlę się, żeby tam była możliwość zainstalowania Neostrady, albo żeby nadajnik radiowy ściągał internet z obrzeży miasta.
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet satelitarny

Post autor: PoitleK »

przede wszystkim net sateltarny to tylko dobry download, do uploadu potrzebujesz innego urzadzenia, chocby zwyklego modemu... tak wiec sam pomysl jest totalnie chybiony wedle mnie
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet satelitarny

Post autor: Koval »

Mi na uploadzie generalnie aż tak bardzo nie zależy, ważne, żeby był jakikolwiek, żeby dało się grać po sieci i żeby to nie była jakość modemu - gdy przyjdzie mi wysłać coś większego to zawsze mogę się udać z laptopem do akademika albo usiąść w Galaxy i chwytać darmowego hot spota :P
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet satelitarny

Post autor: PoitleK »

tylko wez jeszcze pod uwage oplaty za kanal upload...
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Koval
Posty: 378
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 20:59
ID Steam:
Numer GG: 5246848
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Internet satelitarny

Post autor: Koval »

hryst - masz jakieś info na temat rzeczywistej przepustowości połączenia UMTS? Czy jego zasięg będzie obejmował tereny pozamiejskie w odległości tak jak pisałem nie większej niż 6 kilometrów?

Gdyby w Szczecinie został wprowadzony EDGE na całym terenie to bym się nie wahał i go wziął ale niestety... dlatego chciałbym poznać jakieś info co do UMTS'a, bo GPRS nie wchodzi w ogóle w rachubę :)
ASUS K72J
i3 M350 2.27Ghz | 4GB RAM
Radeon Mobility HD5150
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet satelitarny

Post autor: PoitleK »

anteny umts ze wzgledu na specyfikacje czestotliwosciowa maja propagacje o wiele mniejsza niz gsm, dlatego priorytetowo komorki sieci umts lokowane sa na terenach wysoce zurbanizowanych, na umts na wsi mozesz liczyc za okolo 2-5 lat, jesli wogole projekty beda sie dalej rozwijac w takim tempie jak teraz...

obecna oficjalna przepustowosc technologii umts to 384kbit/s, jednakze trwaja prace nad udoskonaleniem technologii. Ktorys z polskich operatorow jest w fazie wdrazania predkosci nominalnej ok 1,2Mbit pod umts... Jako maksymalna granice tej technologii szacuje sie okolo 2Mbit... tylko jeszcze nie wiadomo kiedy
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
Diabl0
Posty: 134
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 01:10
ID Steam:
Numer GG: 2236900
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet satelitarny

Post autor: Diabl0 »

Co do satelity - i tak potrzebujesz kanału do uploadu - sprzęt do nadawania do satelity jest jeszcze strasznie drogi. W iplusie wykorzystywany jest do tego właśnie kanał GPRS/EDGE a do downloadu już satelita. Jednak przy satelicie problemem są duże pingi (podobno nawet w okolicach kilku tysięcy ms) praktycznie wykluczające granie.

UMTS - w naszym pięknym kraju nie liczyłbym na niego. Jest jak UFO - każdy o nim słyszał, niektórzy nawet podobo widzieli ale żadnych dowodów na jego istnienie nie ma i jeszcze długo nie będzie.

EDGE - sprawdź. Polityka stawiania stacji bazowych na EDGE jest mocno nieodgadniona i często mam EDGE na totalnym "zadupiu" a w gęściej zaludnionych okolicach gdzie wydawało by się że powinien być jest tylko GPRS. I proponuję się nie sugerować mapkami tylko dogadać się z kimś kto ma telefon/urządzenie EDGE aby ci sprawdził na miejscu - przykładem moja działka - na mapce plusa najbliższe pokrycie EDGE jest dobre kilkanaście kilometrów dalej a jakoś przez całe wakacje miałem połączenie EDGE.
Niestety nawet z EDGE muszę cię zmartwić bo pingi są na poziomie 200-500 ms co do grania już się nie nadaje.

Jedynym ratunkiem pozostaje dla ciebie neostrada - wbrew pozorom jej pokrycie jest już naprawdę spore i może akurat ci się trafi.
Jak nie to ewentualne poszukiwania lokalnej sieci radiowej - też jest ich sporo, ale poziom różny - w jednych da się grać, w innych łącza są tak zapchane że szkoda gadać. Tutaj dużo zależy od właściciela sieci, jego łączy i użytkowników (im więcej mułków tym gorsze pingi nawet jak transfery rewelacyjne).

Btw - w galaxy jest Wifi? W którym miejscu? Bo ostatnio siedziałem pod KFC, szukałem i w końcu i tak musiałem korzystać z GPRS'a :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”