Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Diabl0
Posty: 134
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 01:10
ID Steam:
Numer GG: 2236900
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Diabl0 »

Żeby nie robić offtopu w innym wątku
Robi pisze: Diablo... a jakie słuchawki chcesz kupić i dlaczego? :mrgreen:


Muszę kupić bo na razie gram na drugim kompie wstawionym na szybko do pokoju i cały zestaw głośnikowy mam zupełnie z boku (prawy przedni mam z lewej strony jak siedzę przy komputerze do ArmY :D). Do tego nie mam mikrofonu w tym kompie i do TS'a wykorzystuję notebooka gdzie ze względu na głośniki odpada aktyawcja głosowa (i muszę się pochylać do notebooka i wciskać klawisz aby coś "nadać"). No i jeszcze jeden mały "drobiazg" - gram głównie wieczorami a ścian niestety nie mam dźwiękoszczelnych :/

Jakie konkretnie słuchawki jeszcze się wacham - pewnie skończę w mediamarkt i na miejscu będę się zastanawiał - może uda mi się też wyłudzić jakiś odsłuch :/

Generalnie rozglądam się za jakimś porządniejszym headsetem z pełnymi głośnikami (tłumiącymi otoczenie, bo wiatraki w kompie ostro sypią decybelami). Koszt do ~200 zeta bo muszę sobie jeszcze sprawić nowy tuner TV a po choince i sylwestrze na razie muszę zacisnąć pasa :/ .

W kwestii 5.1 czy stereo to problem rozwiązuje i tak cena - 200 zeta to IMHO za mało na porządny sprzęt i wolę porządne stereo niż byle jakie pseudo 5.1. Pozatym do czasu wypuszczenia większego pacza do ArmA nie widzę sensu w dźwięku 5.1 skoro i tak nie da się grać na słuch jak w AA. Co z tego że słychać kroki obok jak nie słychać strzałów z kilkudziesięciu metrów...

Poprzednio miałem jakieś Philipsy za ~50 zeta i gdyby nie brak mikrofonu były to jedne z najlepszych słuchawek jakie miałem. Bardzo dobrze leżały na głowie (nic nie uciskało, mało ważyły), bardzo przyjemny bas, prawie pełne spektrum (nie było słychać braków w częstotliwościach). Idealnie sprawdzały się przy nocnym graniu w AA gdzie można było grać na słuch jak i przy normalnym słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów.
Awatar użytkownika
Ice
Posty: 85
Rejestracja: 16 grudnia 2006, 17:56
ID Steam:
Numer GG: 1809885
Lokalizacja: Cheltenham
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Ice »

Robi żadne dobre stereo nie zastąpi ci dźwięku 5.1 nawet w słuchawkach. Wszystkie opinie na temat, że to niemozliwe, że do niczego i tym podobne bzdury włóz między bajki. Róznica jest mniej więcej taka jak przy przesiadce z głośników stereofonicznych na konfiguracje kina domowego. Oczywiście efekt w słuchawkach bedzie bardziej lub mniej zbliżony do korzystaniu z zestawu stacjonarnego ale obecnie produkowane modele potrafią bardzo ładnie odzwierciedlać generowe przez tego typu zestawy dźwięki. Ja od pewnego czasu mam te:

http://www.speedlink.de/prod.php?lang=d ... um=SL-8790

http://www.tomshardware.pl/consumer/200 ... et-01.html

i nie narzekam. Co prawda są dośyć cięzkie ale po pewnym czasie można sie do nich przwyczaić.
...just tell them I went crazy.
Peyot
Posty: 71
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 19:35
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Peyot »

Też myślałem o słuchawkach 5.1 żeby korzystać z tego trybu nocą niestety ciężko coś wybrać. Byłem już zdecydowany na medusę ale po przeczytaniu tego tematu:
http://forum.pclab.pl/index.php?act=ST& ... try1875591

zapał opadł :/
Obrazek
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: hryst »

posiadam podobne słuchawki co w linku tyle ze inna firma (podobne do Andreii)
Powiem tyle ze zanim je kupisz przetestuj na własnych uszach!
Osobiście nie testowalem na filmach ale na kompie jakoś nie słysze tego dźwięku przestrzennego. Aż w foobarze puszczałem dzwięk na poszczególne kanały i sprawdzałem czy moje 5.1 nie jest 2.0.
Nie wiem co jest z moim słuchem ale naprawde jakoś ciężko mi wyłapać w nich dzwięk przestrzenny.
Co do samych słuchawek i wykonania to faktycznie cena=jakość.
W moich musiałem rozginać bolce bo za mocno uciskały i po pewnym czasie bolała głowa.
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
Awatar użytkownika
Gelu
Posty: 51
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:46
ID Steam:
Lokalizacja: Socho/Wawa

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Gelu »

Czy ktoś z Was zna te słuchawki?

http://www.allegro.pl/item157121607_nie ... acuda.html

Czy są godne polecenia? Nigdzie nie znalazłem informacji na temat tego, jak się je podłącza do kompa...ile i jakie kable...?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gelu
Posty: 51
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:46
ID Steam:
Lokalizacja: Socho/Wawa

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Gelu »

Czy napisanie bez przesadnego ironizowania znam/nie znam, dobre/kiepskie to taki straszny problem?
Gdybym chiał poznać subiektywne oceny firm/portali to bym napisał do gazety wyborczej, a nie tu.
Ale i tak dziękuję za odpowiedź.
Obrazek Obrazek
Peyot
Posty: 71
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 19:35
ID Steam:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Peyot »

http://www.cooling.pl/product_info.php? ... ts_id=1342
Te są dość ciekawe po 5 głośniczków w każdej słuchawce i aż 60 miechów gwarancji. Recenzje zbierają świetne pytanie tylko jak rzeczywiście grają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Forrestal »

Te wszystkie sluchawki po 4 glosniczki na ucho to nei zdaja egzaminu.
Sam mam takie:
http://4max.pl/default.asp?g=117&gg=107&produkt=1649
Od jakiegos czasu juz ich nie uzywam bo zmeczylem sie nimi a tak jak Hryst powiedzial - jesli nie wlaczylo sie testowania poszczegolnych glosnikow to roznicy zbytnio nie bylo.

Ja za to jestem ostatnio pod wrazeniem technologi Dolby Headphones. Emulacja dzwieku przestrzennego na sluchawkach stereo. Noby bajka ale ze Dolby to postanowilem to wyprobowac. Creatvie ma sluchawki HQ 2300D ktore maja dekoder DTS i Dolby Headphones. Przymierzam sie do niech a jak ktos by chcial tej technologi sprobwac to polecam demo:
http://www.dolby.com/consumer/popup_hea ... index.html
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
shelton
Posty: 179
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:47
ID Steam: sheltonpol
Numer GG: 1986662
ID gracza: 1
Lokalizacja: Watford
Kontakt:

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: shelton »

Obrazek

A ja mam takie i też jest pięknie! :D:D
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Słuchawki – 5.1 czy dobre stereo

Post autor: Drone »

shelton pisze: A ja mam takie i też jest pięknie! :D:D

A masz 5.1 ? ;) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”