ARMA 2! TAK, prezentacja na GC 2007 i cała reszta!!

Zablokowany
Awatar użytkownika
whiteman
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2008, 05:53
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: whiteman »

"To w interesie BISu jest by sprzedać jak największą liczbę kopii, a by to zrobić muszą graczy czymś zachęcić. Jak narazie ArmA2 nie zachęca mnie niczym, poza powrotem klimatów z OFP, choć i to niedługo powinniśmy mieć w ArmA dzięki takim modom jak ACE, CWR i innym. Nadzieje pokładane były w Game2, a to jak i legendarny już Independent Lost poleciały do śmietnika. Ostatnia nadzieja w konkurencji, która być może w jakiś sposób wymusić na BISie odpowiednie działania."

No i tu się z tobą zgadzam, wlaśnie brak konkurencji powoduje to, że BIS tak luźno podchodzi do tematu i nie stara się za bardzo przyciągac klientów do siebie. Osiedli troche na laurach bo myślą, że są najlepsi. No spoko, narazie tak jest, ale zobaczymy co się będzie działo kiedy Codemasters wyskoczy ze swoim OFP2. Wtedy albo BIS się wycofa z rynku i zajmą się projektami dla wojska, jak już zresztą straszył, albo się czegoś nauczy i wypuści coś naprawde godnego miana następcy OFP1. Oby to była ta druga opcja. Ja tak czy siak trzymam za nich kciuki.
Ostatnio zmieniony 31 marca 2008, 22:00 przez whiteman, łącznie zmieniany 1 raz.
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: Firefly »

whiteman pisze: "T-84 to jugosłowiańska wersja T-72. Nie wiem czy o takie porównanie Ci chodziło ;)"

No to się troszke zakręciłeś kolego bo T-84 to inaczej rosyjski T-80UD produkowany dla ukrainy. A czołg o którym mówisz to M-84 (jugosłowiańska wersja T-72) a nie T-84 ;)
Faktycznie masz racje. Jestem zmęczony po przesiedzeniu pół dnia w Wydziale...
whiteman pisze: Tak przy okazji Firefly to zauważyłem, że włączasz się do dyskusji jedynie wtedy gdy chcesz wytykac czyjeś błędy. O co w tym chodzi? Jesteś uczulony na nowych forumowiczów czy jak?
Na tym forum powiedziano juz chyba wszystko. Wciaz pojawiaja sie te same tematy i dyskusje, dlatego tak czasem wtracam niescislosci bo tylko to bywa jeszcze czyms odmiennym...
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
whiteman
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2008, 05:53
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: whiteman »

"Na tym forum powiedziano juz chyba wszystko. Wciaz pojawiaja sie te same tematy i dyskusje, dlatego tak czasem wtracam niescislosci bo tylko to bywa jeszcze czyms odmiennym..."

No rozumiem cię, tylko napewno większą przyjemnośc sprawia przedyskutowanie danego tematu niż czytanie o czym to gwarzono pół roku wcześniej. Po to wkońcu ktoś wymyślił fora dyskusyjne. A co do błędów, to jak już sam zauwarzyłeś zdarzają się każdemu. :)
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: Firefly »

whiteman pisze:"Na tym forum powiedziano juz chyba wszystko. Wciaz pojawiaja sie te same tematy i dyskusje, dlatego tak czasem wtracam niescislosci bo tylko to bywa jeszcze czyms odmiennym..."

No rozumiem cię, tylko napewno większą przyjemnośc sprawia przedyskutowanie danego tematu niż czytanie o czym to gwarzono pół roku wcześniej. Po to wkońcu ktoś wymyślił fora dyskusyjne. A co do błędów, to jak już sam zauwarzyłeś zdarzają się każdemu. :)
Chodzi o to, ze nie ma nic nowego do powiedzenia. Te same wypowiedzi, ten sam bitching, ta sama nuda.... Sorry ale tak to wyglada z perspektywy ponad roku od wydania Arma.
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
whiteman
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2008, 05:53
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: whiteman »

No musze tu jeszcze dodac co nieco na temat tego, czy według mnie w przyszłości czekają nas jakieś wielkie zmiany w Arma. Otóż mimo, że trzymam za nich kciuki i mam cichą nadzieje, że coś się zacznie dziac, to jednak zdaje sobie sprawe z tego, że BIS ma teraz bardzo ograniczone pole manewru. Ponieważ mamy tutaj konflikt interesów. Z jednej strony VBS z drugiej Arma. I niestety ale przyjdzie czas kiedy szefuniu BISu będzie musiał wybierac między wojskiem a środowiskiem graczy. I jak myślicie, kogo wybierze? Arma jest blokowana przez VBS i przez to nie może sie rozwijac w takim tępie jak by wszyscy chcieli. Bo przecież w Armie nie mogą oferowac tych samych możliwości co w VBS, z wiadomych powodów. Codemasters jest wolna od tego rodzaju przeszkód, więc może jeszcze nie teraz, ale powiedzmy w OFP3 (a jestem pewien, że kiedyś taka powstanie) będą oferowac podobne, może nawet większe możliwości co VBS2. BIS zdaje sobie z tego sprawe i byc może właśnie dlatego decyzja o wycofaniu z branży i odbicie w stronę wojska. A Arma2 może byc tym czym był Terminator III. :) Czyli poprostu ostatni skok na kase i wykorzystanie znanej marki i tytułu. Bo który z Arma maniaków nie sięgnie po ten tytuł, nawet z czystej ciekawości? Dużo też zależy tutaj od Codemasters w którą strone pójdą ze swoim OFP. Czy w strone zwykłych shooterów, tyle że dodadzą wielką przestrzeń, (wtedy BIS nadal będzie jedyną dla nas opcją) czy realistycznych symulatorów pola walki.

To by było na tyle, ide zgrać oko z poduszką :)

Czuj duch !!!
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: kondor »

@whiteman: Twoje teorie to Twoje teorie. Nie masz pojęcia ile się ich oczytałem na tym forum o armie przed jej wydaniem. Większość w owym czasie stała się fałyszywymi prorokami. Nie ma co gdybać, tylko co najwyżej komentować wiadome fakty. Skąd wiesz, że CM zrobi cudo, a arma2 będzie crapem? Nie wiesz. Więc po co rozpoczynać 10 stron teorii wydajemisiowej?
Awatar użytkownika
whiteman
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2008, 05:53
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: whiteman »

"Więc po co rozpoczynać 10 stron teorii wydajemisiowej?"

No to tuaj zacytuje: "Na tym forum powiedziano juz chyba wszystko. Wciaz pojawiaja sie te same tematy i dyskusje".

Więc o czymś trzeba pisac, bo gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia jak ty Kondor, to wkońcu nasze forum przeszło by do historii. A jeżeli ci się nie podobają moje posty, to poprostu ich nie czytaj.

Duża częśc z tego co napisałem to fakty. A co do "Skąd wiesz, że arma2 będzie crapem?". Tego nie wiem i nikt tego nie wie, poza ludźmi z BIS. Napisałem że: "Arma2 może byc" więc czytaj dokładniej i nie przekręcaj moich słów. Co do Codemasters to wcale nie zachwalałem ich produktu, tylko pisze że OFP2 jeżeli osiągnie sukces i będzie iśc w stronę symulatorów pola walki, to CS będzie stanowic dużą konkurencję dla BIS. A dla BISu silna konkurencja to pewna zguba, z powodów jakie opisałem wyżej, tzn właśnie blokowanie rozwoju Arma przez VSB. I poprostu mogliby nie nadążyc za tym co oferowali by w OFP. No ale to już oczywiście duży skok w przyszłośc i wiele jeszcze w tym czasie może się wydażyc.

Powiem ci coś jescze Kondor. Od kiedy jestem na tym forum spotykam sie z dziwnym zachowaniem. Ludzie zamiast dołączac do dyskusji tylko ganią za to, że jakikolwiek temat został tu poruszony. Więc tak czy siak wielkiej historii temu forum nie wróże.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ufoman
Posty: 1184
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 19:48
ID Steam:
ID gracza: 40452
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: ufoman »

Bo robisz duplikaty, ludziom nie chce sie odpowiadac tak samo jak zrobili to w przeszlosci.
Awatar użytkownika
whiteman
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2008, 05:53
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: whiteman »

Więc jeżeli się komuś nie chce, to po co wogóle zabiera głos i naskakuje na tych którym się jeszcze cokolwiek chce na tym forum?
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: kondor »

whiteman pisze: No to tuaj zacytuje: "Na tym forum powiedziano juz chyba wszystko. Wciaz pojawiaja sie te same tematy i dyskusje".
po 1. - naucz się używać przycisku lub taga "quote"
whiteman pisze: Więc o czymś trzeba pisac, bo gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia jak ty Kondor, to wkońcu nasze forum przeszło by do historii.
dobrze sobie to forum dawało radę bez odgrzewanych kotletów i nie jesteś (i Tobie podobni) dla niego wybawieniem.
Dodam: liczy się bardziej jakość a nie ilość. Lepsza jedna wypowiedź niż sto duplikatów - łatwiej coś interesującego odnaleźć, nie traci się czasu na czytanie nic nie wnoszących postów (bo zazwyczaj się myśli: "a nuż coś mądrego napisał" - nie jestem w stanie nie czytając wcześniej stwierdzić, czy to co napisałeś jest coś warte) (i baza danych jest mniej obciążona)
whiteman pisze: A jeżeli ci się nie podobają moje posty, to poprostu ich nie czytaj.
jak wyżej. w tej wersji forum brakuje opcji ignorowania użytkownika/tematu - na pewno by się przydała, a tak człowiek śledzący wątki musi czytać niepotrzebne zdania
whiteman pisze: Powiem ci coś jescze Kondor. Od kiedy jestem na tym forum spotykam sie z dziwnym zachowaniem. Ludzie zamiast dołączac do dyskusji tylko ganią za to, że jakikolwiek temat został tu poruszony. Więc tak czy siak wielkiej historii temu forum nie wróże.
może pomyśl, że skoro tyle krytyki padło pod Twoim adresem, to może coś w niej jest słusznego. Więcej pokory
jeżeli się komuś nie chce, to po co wogóle zabiera głos i naskakuje na tych którym się jeszcze cokolwiek chce na tym forum?
bo niektórym się chce brać udział w rzeczowej dyskusji, a nie w prorokowaniach. poczytaj sobie wątek o armie1 przed jej wypszczeniem
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2008, 16:43 przez kondor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
whiteman
Posty: 32
Rejestracja: 30 marca 2008, 05:53
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: ARMA 2! TAK, prezentacja juz dzis na GC!!

Post autor: whiteman »

Dobra Kondor, koniec z odgrzewanymi kotletami, tylko się już tak nie podniecaj i nie rób z siebie takiego szeryfa :)
Zablokowany

Wróć do „ArmA Flash News”