Konfiguracja kompa

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Konfiguracja kompa

Post autor: Trance »

Tak jak obiecałem :)
Prosze Was o opinie na temat konfiguracji jaką wybrałem. Udało mi się zmieścić w 2000 zł :), a to było moim celem.

Procesor AMD Athlon 64 X2 4200 + (270zł)
Płyta główna Gigabyte GA-M61P-S3 (230zł)
Karta Graficzna POWERCOLOR RADEON X1950PRO.512 PX DV/TV (520zł)
Karta dźwiękowa AC’97 (zintegrowana) -
Pamięć RAM 2 x 1024 MB PC800 GoodRam (300zł)
Dysk HDD Samsung 320GB Sata II 7200 r.p.m. 16 MB cache (250zł)
Napęd optyczny LG 16x +- (100zł)
Obudowa ATX + zasilacz Xilence 550W (220zł)

Windows MicroSoft Windows Vista Home Premium (340zł)

Mam nadzieję, że nie będę musiał zmieniać znowu konfiguracji kompa. Dodam tylko, że sprzęt mam zamiar podkręcać w niedalekiej przyszłości, jednak nie na początku, a kompute jest kupiony praktycznie tylko i wyłącznie pod ArmA i inne gry wydawane teraz, nie interesuje mnie DX10, bo do tego kopie nowego kompa, jak ceny będą rozsądne.
Obrazek
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: hryst »

wes sobie czytnik/nagryware pod S-ATA i jeden kabelek mniej
np Samusng SH-S183A
jeszcze mi wyjaśnij po co robisz nowy wątek
http://www.armedassault.com.pl/viewtopi ... 279#p11279
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
FriX
Posty: 142
Rejestracja: 15 czerwca 2007, 09:35
ID Steam:
Numer GG: 1894993
ID gracza: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: FriX »

Na twoim miejscu zamiast dysku samsunga wziął bym WesternDigital albo Segate
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Trance »

jeszcze mi wyjaśnij po co robisz nowy wątek
http://www.armedassault.com.pl/viewtopi ... 279#p11279
Tamten wątek dotyczył różnic pomiędzy procesorami Athlon X2 i Core 2 Duo, a ten dotyczy całego kompa :)
Na twoim miejscu zamiast dysku samsunga wziął bym WesternDigital albo Segate
Ja tam mam teraz Samsunga i nie mam co do niego zastrzeżeń, chyba że cena Westerna albo Seagate'a jest niższa, a wydajność dysków ta sama.
wes sobie czytnik/nagryware pod S-ATA i jeden kabelek mniej
np Samusng SH-S183A
A to nie osłabi wydajności tegoż czytnika? (Pytam, ponieważ nie znam się na tym)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 230
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 20:46
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk / Warszawa

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Jerry »

Serial ATA ma wyższą przepustowość danych, niż zwykła taśma IDE, a jest przy okazji cienkim ładnym kabelkiem prowadzone, nie szeroką na pół obudowy taśmą. WD i Segaty cieszą się gólnie lepszą opinią od Samsungów, które są ponoć bardziej awaryjne (ale to i tak loteria)
:8bz
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Forrestal »

Jerry, Samsungi zbyt awaryjne to kilka lat temu byly. Spinpointy z serii T166 to bardzo dobre dyski. Obecnie Sasmung jest w czolowce pod wzgledem wydajnosci i cichej pracy. Teraz to Samsung, WD i Segate oraz tez Fujitsu (choc te nieco odsataje z niektorymi modelami) to dobry wybor i czest juz przywiazanie do marki decyduje o zakupie. U mnie od kilku lat WD tyllko i wylacznie.

Co do nagrywarki na SATA to sie zgodze z hrystem jak najabrdziej 8) Roznicy w wydajnosci nie bedzie bo EIDE i tak mialo kilkakrotnie wieksza przepustowosc niz napedy optyczne potrzebuja.

Z mojej strony to dolozylbym wiecej do obudowy i zasilacza bo to podstawa wkoncu. Kiepska obudowa bedzie nam wibrowac a przy kiepskim zasilaczu ciezko bedzie podkrecac.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Radeon »

Ja do WD się zraziłem i nie polecam. WD2500KS właśnie wraca z gwarancji. Broń Boże od WD, no chyba, że seria RE.
Samsungów nie miałem i nie wiem jak z nimi, ale Seagate jak najbardziej. Może i głośność z zaawansowaniem się zwiększa jak w kazdym nowym dysku ale wydajność mają świetną. Teraz ciągne na na starym dysku Seagate Barracuda 80GB i nie narzekam, zostawiłem go sobie awaryjnie i się przydał. Sam zastanawiam się nad kupnem dysku. Priorytety to cisza, wydajność, niezawodnośc. I chyba wezme też Seagate. Mój 80GB jest w idealnym stanie, a jak oglądałem SMART z WuDeKa to mi się płakać chciało. Seagate ma dwa lata, już 3, a WD ledwo 4 miesiące.

Jeszcze co do płytki. Nie wiem jak z GigaSzitami, ale ich nie bierz. Weź Abit KN9, jest chyba za 216 zł. A jak chcesz w przyszłości wziąść coś na SLI to weź sobie Abit KN9 SLI. Chociaż... niee.. nie warto pchać się w SLI. Abit KN9 jak najbardziej, stary, dobry i sprawdzony NForce ultra. Śiwetnie sobie radzi z OC.
Co do pamięci to może OCZ Platinum Rev.2? 369 zł zdaje się kosztują a wykręcisz je na ponad 1000 mhz bez zmiany timingów. Możesz też wziąść GoodRam Pro 667 mhz na CL3, ludzie mówią, że często trafiają się mikrony D9, a ne kręcą się jak szalone. No i masz zapas na CLkach. Procesor okej, ale zobacz za tym samym prockiem tylko, że na rdzeniu Brisbane, tech. 65nm. Niby się lepiej podkręca, nie wiem, nie mam, nie próbowałem, tu mówie tylko to co czytałem. Karta graficzna jak najbardziej. Co do zasiłki to polecam tą co ja mam: Topower 420 P7 U12 EZ. Świetny zasilacz, dwie niezależne linie 12 V, cichutki. Trzyma mojego kompa i jeszcze ma zapas. A jeśli chcesz wydać mnie na zasiłkę to Amacrox Warrior 450 PNF-120, jakoś tak. Taganów możesz nie kupować, bo to jest to samo co Topower, tylko marka inna, producentem jest Topek.
Jest jeszcze Tacens Valeo Rev.3, ale droższy od Amacroxa i ma niską obciążalność lini 12V. Tak czy owak polecam albo mojego Topka albo Amacroxa wojownika. :) Reszta chyba okej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Forrestal »

Radeon jakby ten P7 mial 2 niezalezne linie to by bylo fajnie - osobiscie to sie nie spotkalem aby jakis zasilacz mial osobne trafo na druga linie 12V, normalnie to z jednego leci a jest to podawane jako 2 lub wiecej zeby spelnic wymagaania specyfikacji Intela od ktorje ten i tak juz odchodzi :ohno

Co do dyskow to zawsze sie moze trafic felerny egzemplarz a ocenianie calej marki po jednej sztuce to sorry ale wybacz ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Trance »

Abit KN9? A nie lepszy będzie Abit KN9 Ultra? :), i tak tańszy od GIGABYTE'a.

Dysk zostaje Samsunga, bo teraz takiego mam i nie narzekam, byłem w sklepie komputerowym i koleś mówił (od serwisu), że ma najmniej problemów z Samsungami w porównaniu do pozostałych marek.
Za pamięć RAM nie chce wydawać więcej niż 300 zł, dlatego musi zostać to co podałem, najwyżej sobie dokupie tą lepsza pamięć w przyszłym roku, jak będę miał budżet większy na tego typu zakupy.
Napęd optyczny wybrałem taki jaki mi hryst polecił.
Skoro twierdzicie, że moja obudowa i zasilacz są niewystarczające, to prosiłbym Was, abyście mi coś polecili, zasilacz to chyba conjamniej 500W, ale też cena, żeby nie była jakaś kosmiczna. (Chodzi mi o komplet obudowa + zasilacz, bo tak chyba wyjdzie taniej :) )
Obrazek
itan
Posty: 338
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 13:17
ID Steam:
Numer GG: 9190911
ID gracza: 596484
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: itan »

Trance pisze:zasilacz to chyba conjamniej 500W, ale też cena, żeby nie była jakaś kosmiczna. (Chodzi mi o komplet obudowa + zasilacz, bo tak chyba wyjdzie taniej :) )
A dlaczego conajmniej 500W? Co ty ekspress do kawy chcesz do niego podłaczyc?

Wystarczy 330W Taganowski lub inny Chiefteca... Nie wiem, jak inni myśla...
Obrazek... "zamknieta koteria ze zidiociałymi członkami"
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Konfiguracja kompa

Post autor: Trance »

Nie wiem, nie znam sięna zasilaczach, koleś w sklepie powiedział, że do takiego kompa potrzeba mocnego zasilacza.

PS: Ekspres do kawy podłączony do kompa? Hm... niezły pomysł :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”