Opinie z gry w ArmA2 - ankieta

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ

Uważam, że Arma 2 w ogólnej ocenie ...

Zaskoczyła mnie pozytywnie i przerosła oczekiwania.
11
17%
Zasługuje na pozytywną opinię i spełnia moje oczekiwania.
18
29%
Spełnia moje oczekiwania choć są rzeczy do poprawki.
21
33%
Nie jest zła, wiele rzeczy trzeba by poprawić.
10
16%
Zasługuje na negatywną opinię i nie spełnia moich oczekiwań.
1
2%
Rozczarowała mnie i w ogóle nie spełnia moich oczekiwań.
2
3%
 
Liczba głosów: 63

Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Rainbow »

ArmA2 z 1.02 prezentuje się o wiele lepiej. Można wyłączyć efektu typu bloom czy blur, co od Very High do Disabled daje nawet 15FPS!. Doszła też opcja AntiAliasing (jednak będzie dopiero aktywna w paczu 1.03) i zmieniono Fillrate Optimizer (poza procentami jest też napisana roździelczość, na którą obraz będzie "przerendererowywany"). Dużo poprawek w kampanii (kilka critical) i misjach SP, poprawiono AI (choć tego jeszcze dokładnie nie sprawdziłem) i kilka innych zmian związanych z MP i HUDem.
Acha, no i jest ten "losowo" generowany teren poza obszarem mapy. Nic szczególnego ale o wiele lepiej niż wcześniej to wyglądało.
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2021, 02:43 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Marqz »

A co to się stało biednemu sierżantowi ?
arma2 2009-06-20 21-29-33-07.jpg
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Dawidson »

Zapewne miał kontakt z Obcym.
Obrazek
RIDER
Awatar użytkownika
r2d2
Posty: 133
Rejestracja: 02 lutego 2007, 22:40
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: r2d2 »

zatruł sie ołowiem? :o
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Rainbow »

:o
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2021, 16:48 przez Rainbow, łącznie zmieniany 1 raz.
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Marqz »

Dostał z bliska w pysk z tego M249 na fotce :violent
centurion_94
Posty: 389
Rejestracja: 07 maja 2008, 06:54
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: centurion_94 »

W pysk?
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Dawidson »

Tak w pysk(mała dziurka) a w potylicy gdzie jest rana wylotowa ma WIELGACHNĄ dziurę.
Obrazek
RIDER
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: mant3z »

W końcu dostałem paczuszkę z UK.
Szybka instalacja 12~15minut na dysku Seagate 7200.12 (niektórzy pisali, że niby 40min trwa).
Następnie zainstalowałem patcha 1.02.
Pierwsze co odpaliłem to oczywiście multiplayer... i tu zaskoczenie w Domination w Czarnogorsku (czy jak to się tam zwie) przy praktycznie pełnym serwerze, gra nie tnie, nie laguje i jest bardzo miodna.
Zmiana magazynka w ruchu, pokonywanie płotków, strzelanie z SMAW (lub inny AT'ek) z pozycji stojącej czy to leżącej, tak dużo dodało do miodności, że zapewni mi to wiele, wiele OJ! WIELE wspaniałych chwil na sieci :D

Moje ustawienia to 1920 x 1200
Render też 1920 x 1200 (100%) <dawne fill rate
textury: medium
V Memmory: medium
Pozostałe opcje Verry High!

Podczas gry we wspomnianą wcześniej misję domination, mam nawet do 55fps... w czarnogorsku przeważnie jest 28~30, czasami fraps pokazywał 22 ale jakoś tak w ogóle nie czuć spadku komfortu gry, wydaje się jakby cały czas było co najmniej 30fps.
Czasami po teleporcie w nieodwiedzone jeszcze odległe zakątki, przez około 20~30sec straszliwie tnie bo doładowują się obiekty i textury. Gdy to nastąpi kolejne teleportacje w to samo miejsce nie wywołują już tego efektu, gra chodzi bajecznie.

W 1.02 poprawili dźwięk, arma2 jest dużo bardziej kompatybilna z X-Fi niż ArmA1 i tu wielkie ukłony dla twórców bo dźwięk w końcu jest przyjemny dla ucha i nic nie trzeszczy! :dworship :dworship :dworship

Mógłbym się rozpisać o tym jak to dobrze kamuflaże maskują wroga w krzakach czy wysokiej trawie, jak AI zmienia pozycję i flankuje, jak AI strzela sobie z wyprzedzeniem po tym jak wychylisz mu się zza winkla i wiele, wiele innych smaczków... normalnie szkoda mi na to czasu, dzień mi się kończy a ja chcę sobie jeszcze pograć.

Kilka screenów z MP:
http://www.mant3z.boo.pl/arma2/mp/

Ja się zakochałem na nowo, gorąco polecam...

...a co do kampanii? Boje się odpalać... poczekam jeszcze na 1.03 :roll:
Wracam na serwerek :coffee a jutro? Urlop na rządnie :P
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
r2d2
Posty: 133
Rejestracja: 02 lutego 2007, 22:40
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: r2d2 »

Tylko dlaczego 90% budynków jest zamknieta na 4 spusty :rant a po zbiciu szyb :violent w holu hotelu czy w sklepie nie można wyjśc przez okno :? . Chodziłem i szukałem jakiegos wejścia na dach hotelu albo do pokoji może gdzieś....jakaś.... drabinka, z którejs strony........ :!: KUPA :!: zero :rant figa z makiem :rant brak mozliwośći, to już hotel w jedynce był bardziej dopracowany.Walka w mieście nie polega na lataniu po ulicach jak bezpańskie psy :( :violent Gdzie są dachy na które mozna wejść i ze SVD :rant i kropić do Marines.
Pod tym wzgledem nie popisał sie coś bis. To przeszkadza mi bardziej niż niż inne niedociagnięcia (kamizelki, brak recolli, HMVEE bez opancerzenia i osłon przy karabinie...) .Wiem ze sie powtarzam ale jestem wk...ony ze moja ulubiona gra minie zawodzi :oops:

A i jeszcze jedno mnie zastanawia : gdy grając w kampanie niechcący przejacałem na śmierc :mrgreen: cywila we wsi wszyscy zaczeli uciekac jakaś laska uklękła z rekoma do góry i co najdziwniejsze 3 postacie zniknęly w drzwaich wiejskich chałup. Wiec może coś tam jednak jest i BIs w kolejej łatce odsłoni wnętrza budynków ... Tak a świstak siedzi... i zawija ....
póżniej gra się zawiesiła :hapy :lol: (no wiecie dla niecierpiliwych)
Marqz
Posty: 101
Rejestracja: 08 lutego 2007, 08:17
ID Steam:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Marqz »

W patchu 1.02 fajne numery AI robi. Jak grałem w ściągnięte przerobione misje z OPF w "snajper" Ai postrzelało - podbiegło do budynku schowało się za belkę podtrzymującą zadaszenie. Ja oddałem kilka strzałów - niecelnie. Ai wybiegło oddało kilka szotów i z powrotem za belkę :dworship

W misji nr 4 gdzie zajmujemy miasteczko, wychynąłem zza węgła i strzelam się z AI - kiem. Cwaniak schował się za drzewko wychylił się oddał parę strzałów do mnie i wyprost za drzewko, potem to samo :dworship
Naaajs
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”