Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dymion
Posty: 63
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 13:39
ID Steam:
Numer GG: 272204
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Dymion »

Samego Windowsa 7 bym nie winił. Przez weekend walczyłem z komputerem z powodów problemów technicznych, więc przećwiczyłem Armę na 3 systemach. Chodziło mi w testach o specyficzne warunki jak las, czy zabudowania.
Konfiguracja kompa:
Intel E8400, GF 9600GT, RAM 4MB(1066)
i tak:
Win XP (x86) - 37 fps
Vista (x86) - 30 fps
Win 7 (x64) - 36 fps

Jak widać Vista nie spisała się zbytnio, natomiast "siódemka" radzi sobie nieźle. Na koniec dodam, że do testów z Win7 miałem zainstalowane sterowniki dostarczone przez Microsoft.
spideypl
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2010, 11:00
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: spideypl »

Witam, mam takie pytanko.
Składam sobie taniego kompa który udźwignie Arme 2 w średnich detalach i 1280:1024.
Kupiłem dziś bardzo okazyjnie takie części:
mobo: gigabyte ga-p35-ds3
cpu: intel core 2 quad q8200 2,33mhz
gpu: asus HD 4770 formula, 512 MB ddr5
i teraz zamierzam kupić 2 gb ddr (800mhz).
Mam też stary dysk ide 7200rpm i starą obudowę do której chyba muszę dokupić zasilacz min. 400W.

Jak sądzicie da się grać w kampanię na medium bez aa i bez postprocess z widocznością 2000-3000 m na tej rozdziałce co podałem? Windows Xp.
Awatar użytkownika
seba200
Posty: 133
Rejestracja: 02 października 2007, 16:59
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: seba200 »

MAsz to samo co ja mniej wiecej - procek mam szybszy. Na Xp chodzilo mi to spoko mam na mysli MP. W singla krotko gralem bo trzeba miec mega dobrego kompa. Nastawilem sie od poczatku na multi. Po instalacji siudemki wszystko sie zamuliło:(
Kampania powinna ci dobrze chodzic.
Obrazek
spideypl
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2010, 11:00
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: spideypl »

Dzięki seba200 no cóż trzeba będzie złożyć do końca, kupić grę i próbować.
Jestem graczem konsolowym i składam komputer tylko dla jednej gry czyli Arma 2 ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Nexus »

Dymion pisze:Samego Windowsa 7 bym nie winił. Przez weekend walczyłem z komputerem z powodów problemów technicznych, więc przećwiczyłem Armę na 3 systemach. Chodziło mi w testach o specyficzne warunki jak las, czy zabudowania.
Konfiguracja kompa:
Intel E8400, GF 9600GT, RAM 4MB(1066)
i tak:
Win XP (x86) - 37 fps
Vista (x86) - 30 fps
Win 7 (x64) - 36 fps

Jak widać Vista nie spisała się zbytnio, natomiast "siódemka" radzi sobie nieźle. Na koniec dodam, że do testów z Win7 miałem zainstalowane sterowniki dostarczone przez Microsoft.

Niestety test ten mimo szczerych chęci i wkładu włożonego przez analityka nie jest wiarygodnym wyznacznikiem wydajności lub kompatybilności systemu do Arma2.
Przyczyn jest kilka, pierwszą i najistotniejszą jest to jakie podzespoły zostały zastosowane do wykonania analizy. Karta 9600GT mimo swoich względnych parametrów nie jest gigantem wydajności i jej generacja w porównaniu do modeli serii 200 sporo ustępuje w wydajności i obsługiwanych procedurach tak więc to z czym radzi sobie XP ma się ni jak do tego jak poradzi sobie ona w systemie W7.

Osobiście mam W7 HP 64bit i mój kombajn wyciąga aktualnie między 30 a 70 FPS, od czego jest to uwarunkowane nie muszę chyba wspominać. Nie wrócę do XP bo nie mam w zwyczaju świadomie cofać się w rozwoju. Co mogę doradzić, instalować system operacyjny adekwatny wymaganiami do sprzętu którym się dysponujemy.

No a rodzaj zastosowanych sterowników potrafi faktycznie wiele zmienić o czym się nie będę rozpisywał.

P.S. Config mojego kompa jest gdzieś w tym temacie, możliwe kilka konfiguracji bo często zmieniam podzespoły.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: FOX-PL* »

W Temacie Hadware & Software jakis czas temu, stworzyłem posta związku z moją konfiguracją kompa dotyczącego jaki system byłby lepszy.

viewtopic.php?f=25&t=3300

Oczywiście jest tu porównanie bitowości systemu, a nie wersji Windowsa, jednak po przejściu z XP Home Edition/Proffesional na Viste 64bit Ultimate przyznam, że odczułem naprawdę lepsze rezultaty, oczywiście wiązały się one również z zmianą czasową podzespołów sprzetu. Napewno dzisiaj Seven daje lepsze osiągi wydajności czy też jakości niż Vista czy nawet XP, który jest nadal przez wielu uznawany za najmniej zamulajacego OS'a, niezwracając uwagi na date zakupu swojego kombajna. I też jestem podobnego zdania jak Nexus, że czym nowszy system lub system, który jest najbardziej pasujący do posiadanego sprzętu będzie lepiej hulał i dawał lepsze rezultaty niz inny OS.
Awatar użytkownika
Dymion
Posty: 63
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 13:39
ID Steam:
Numer GG: 272204
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Dymion »

Nexus pisze:
Dymion pisze: ...
Konfiguracja kompa:
Intel E8400, GF 9600GT, RAM 4MB(1066)
i tak:
Win XP (x86) - 37 fps
Vista (x86) - 30 fps
Win 7 (x64) - 36 fps
Niestety test ten mimo szczerych chęci i wkładu włożonego przez analityka nie jest wiarygodnym wyznacznikiem wydajności lub kompatybilności systemu do Arma2.
Przyczyn jest kilka, pierwszą i najistotniejszą jest to jakie podzespoły zostały zastosowane do wykonania analizy. Karta 9600GT mimo swoich względnych parametrów nie jest gigantem wydajności i jej generacja w porównaniu do modeli serii 200 sporo ustępuje w wydajności i obsługiwanych procedurach tak więc to z czym radzi sobie XP ma się ni jak do tego jak poradzi sobie ona w systemie W7.
Nie do końca się zgodzę. Nie ma czegoś takiego jak odpowiednia konfiguracja do testów. Warunkiem test są jednakowe warunki sprzętowe jak i sceneria w grze. Rozumiem, że przy karcie nowszej generacji testy na wszystkich systemach wyjdzie jednakowy - wątpię. Testy robiłem na własny użytek i one mają mi służyć, ale chyba odnoszą się do większości zestawów.
danieldino
Posty: 37
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 12:00
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Nowa sól

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: danieldino »

A mi chłopaki jak pójdzie Arma 2 ale proszę szczegółowo jak można :D

4 GB Ram DDR 2
AMD Phenom(tm) II X4 945 3.00 GHz
Radeon 4850 Gigabyte 1 GB
Win 7
i to mój słaby blaszak :cry:
Awatar użytkownika
rapanui128pl
Posty: 39
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 09:21
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: rapanui128pl »

danieldino pisze:A mi chłopaki jak pójdzie ARMA 2 ale proszę szczegółowo jak można :D

4 GB Ram DDR 2
AMD Phenom(tm) II X4 945 3.00 GHz
Radeon 4850 Gigabyte 1 GB
Win 7
i to mój słaby blaszak :cry:
na wysokich powinno być spoko :mrgreen:

...chciałbym mieć 4 Gb ram... :rox
Gdy widzisz błysk jest już za późno
Andrew2
Posty: 46
Rejestracja: 24 listopada 2009, 17:03
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Andrew2 »

Jak jest z szybkością działania ARMY 2 na różnych systemach. Chodzi mi o porównanie Windows XP, Windows 7 32 i Windows 7 64bit. Czy jest wyczuwalna różnica w szybkości działania gry ??
ARMA lubi dużo ramu a Windows 7 64Bit potrafi przydzielić na aplikację więcej niż 2 GB ramu więc powinna według mnie chodzić nieco szybciej ale czy tak jest ?? I właśnie z tym pytaniem zwracam się do użytkowników.

PS: widzę że sporo osób przede mną już zadawało takie pytanie ale czy te testy są miarodajne ??
Awatar użytkownika
Dymion
Posty: 63
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 13:39
ID Steam:
Numer GG: 272204
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Dymion »

Przeglądaj uważniej. Parę postów wyżej pisałem o teście Army na średnim sprzęcie i różnych systemach. Warunki specyficzne (las)

Konfiguracja kompa:
Intel E8400, GF 9600GT, RAM 4MB(1066)
i tak:
Win XP (x86) - 37 fps
Vista (x86) - 30 fps
Win 7 (x64) - 36 fps

Jak widać, najgorzej radzi sobie Vista. Przy lepszym sprzęcie różnice mogą być mniej widoczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”