Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Zrielowi gratuluję cudownego dowodzenia, że go nie oflankowali :)
Nie potrafi też zmienić używanej broni na bardziej odpowiednią w danej chwili
potrafią też dosyć dobrze korzystać z granatów i zmienić broń na bardziej odpowiednią w danym momencie-
No, to tyle ode mnie.
zriel
Posty: 30
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 17:54
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: zriel »

SaS TrooP pisze:Zrielowi gratuluję cudownego dowodzenia, że go nie oflankowali :)
Nie potrafi też zmienić używanej broni na bardziej odpowiednią w danej chwili
potrafią też dosyć dobrze korzystać z granatów i zmienić broń na bardziej odpowiednią w danym momencie-
No, to tyle ode mnie.
SaS czytaj ze zrozumieniem, jeśli nie zauważyłeś te ten drugi cytowany przez ciebie fragment dotyczy AI w OFP 2 nie w ARMA.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Źle zacytowałem, sorry. Chodziło mi o to, że w OFPDR Ai prawie się nie chowa, ew. drzewa, jest statyczne i niemal nie kładzie się na ziemi.
W Armie 2 po prostu zachowują się bardziej po ludzku. Kwestia niereagowania nawet jesli jest bugiem to może być potraktowana jako "nieodnalezienie źródła ognia". Zdarza się i wtedy jest kurde problem.
Awatar użytkownika
yorgoo
Posty: 26
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 10:21
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: yorgoo »

Robicie Panowie offtop maly w tym temacie, ale musze sie zgodzic z zrielem co do zdania dupowatosci ai w niektorych sytuacjach i dodam ze bardziej uciazliwe jest dla mnie opiekowanie sie trzema palantami w kampanii, gdzi niejednokrotnie sytuacja wygladala tak ze nie dosc ze sam sie bronilem przed ostrzalem to jeszcze musialem bronic swoich harcerzykow bo padali jak muchy zamiast mi pomagac ,powtarzalem misje do znudzenia grajac na poziomie weterana bez mozliwosci sevowania wiecej niz 1 raz. To paranoja kiedy dochodzi do sytuacji gdzie musisz zostawic swoich zoldakow w bezpiecznym miejscu zeby samemu zaatakowac jakis pkt poniewaz zamiast pomagac to przeszkadzaja (dodam ze znam komendy i podstawy taktyk dowodzenia bo na ofp1 gralem od 2001 roku).
grunt to w ch.. prąd i okna na front
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SaS TrooP »

Nie ma to jak odkop, ale w tej kwestii się zgadzam. Ja chwalę AI wroga i sojusznika, jesli te pozostawione jest samo sobie. Acz wydaje mi się, że słabo dowodzę AIkami.
spideypl
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2010, 11:00
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: spideypl »

Koledzy proszę o pomoc.
Arma 2 to jedyna gra o jakiej marzę by zagrać na PC, a niestety takowego nie posiadam (tylko laptop).
Chcę wymienić moje Wii z Wii Fit i 3 grami na komputer stacjonarny.
Mam ofertę, ale mam obawy czy da się grać w Armę 2 w związku z jej kosmicznymi wymaganiami.
Moje pytanie brzmi czy dam rade zagrać w kampanię w miarę płynnie tj. 20-25 klatek, na ustawieniach normalnych (lub niskich) w rozdzielczości 1280x1024 lub niżej.
Chciałbym mieć jedynie ustawione pole widzenia minimalnie 2000 m.
Specyfikacja kompa to:
Intel Pentium Dual CPU E2220 @2.40GHZ (nie podkręcany, ale myślę że powinienem spróbować, bo przecież Arma2 to głównie procesor), mobo Asus P5KPL-CM, 4 GB ram, Geforce 9800GT 512mb. 600GB HD, Win XP

Niestety nie stać mnie na razie na ewentualną rozbudowę komputera.
Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Nexus »

Zalecam aby szczegółowej odpowiedzi udzieliła osoba która ma albo podobny sprzęt i to działa na tych ustawieniach, albo ma sprzęt gorszy i też jej to działa na tych ustawieniach. Ze swojego doświadczenia powiem że powinno chodzić bo grafa, pamięć i procek są na przyzwoitym poziomie i nie powinny mieć problemów.
Obrazek
Obrazek
spideypl
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2010, 11:00
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: spideypl »

Dzięki Nexus za odpowiedź, faktycznie jeśli ktoś ma zbliżony do tego co napisałem sprzęt, proszony jest o komentarz.
Z góry dziękuję, od tego zależy czy się wymienię. ;)
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: eJay »

Na takim sprzęcie pograsz w Armę 2 spokojnie. Kampania również powinna pójść, ale ta gra to przede wszystkim multi.

Dla porónania ja mam X2 3800+, 2GB RAM i HD 4870 i mam te 20-45 fps. Nie narzekam.
spideypl
Posty: 9
Rejestracja: 18 marca 2010, 11:00
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: spideypl »

Dzięki eJay za otuchę, w takim razie pewnie się zdecyduję.
Ogólnie na początek singiel, a potem się zobaczy. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seba200
Posty: 133
Rejestracja: 02 października 2007, 16:59
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wawa/Otwock

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: seba200 »

WItam

Czy to możliwe żeby Arma2 działała lepjej pod XP niż na windows 7 ultimate ?
No Jestem w szoku. Chyba wcielo mi z 5 klatek a to na moj sprzet mega duzo.
Wczesniej wygladalo to tak:Arma2 podstawka - 32-22 klatek - ACE2 22-28
W tej chwili podstawka momentami przycina tak ze nie da sie grac. Spadek klatek do 18 klatek. Jest to wkestia systemu ktory potrzebuje wiecej ramu czy jak?
Wczoraj zrobilem eksperyment: wyjalem soje kosci ramu (800Mhz ddr2) i wsadzilem 1033 ddr3. Nic sie nie zmienilo nic nie kumam.
Wynik Benchmarku to - 2.124.16 - ktos o podobnym sprzecie mial 3000

Nie no dramatycznie to teraz chodzi. Powiedzcie mi czy wersja 64 bitowa jest wlasciwa do tego sprzetu i czy nie zainstalowac 32 a moze wrocic do xp :(- sam sytem pokazuje mi 5,2 wydajnosci sytemu.

moj sprzet:
INtel coreduo 2,66 E8200 - Kingstone dual 800Mhz 2GB - 8800GT512 -

Ustawienia Army - 1400/900 wszystko na normal oprocz - wysoko - postefekty i detale cieni
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”