zakup army 2 czy warto?

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: JonPL »

W jaki sposób w ArmiE 2 regeneruje się życie?
:D :D :D :D :D :D


Że też to pytanie nigdy nie padło :D :1th

Życie się nie regeneruje, co najwyżej może poskładać Cię medyk\szpital polowy (to i tak ukłon w strone arcade, bo w "realu" jak dostaniesz w nogę to kończysz walkę i tak)

Zalety: Klimat, grywalność, otwartość świata, edytor misji, kupa zajebistego uzbrojenia i modeli jednostek, klimat, świetne środowisko, klimat, cena, klimat, tryb coop i ciągle wydawane nowe jednostki oraz misje;
Wady: Słaba (by nie powiedzieć ch... bądź żadna) optymalizacja, trochę bugów

Chyba nie muszę mówić co należy zrobić jeśli ma się te 70 zł?
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Szyszka
Posty: 7
Rejestracja: 07 października 2009, 07:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Szyszka »

@UP:
Jeśli chodzi o regeneracji to właśnie mi chodziło o sposób, w którym można wyleczyć rany. To nawet lepiej, że medyk może cię poskładać, bo głupie są gry, w których dostaniesz, odczekasz za murkiem i jesteś gotów do akcji.

@piotras:
Co?! Helikopter?!
Muszę to mieć! po prostu muszę!@
ForestGrandpa
Posty: 1
Rejestracja: 07 października 2009, 16:10
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: ForestGrandpa »

To mój pierwszy post wiec witam wszystkich.
Gre mam dopiero od wczoraj i narazie bawie się tylko w szkolenie. Wcześniej grałem w OFP, więc jak się dowiedziałem co to Arma to od razu w sklepie byłem. Ale mniejsza z tym.
@szyszka
Jeśli lubisz helikoptery to tu masz cały zestaw, a pilotowanie to dopiero ubaw :) Mój pierwszy lot skończył się wywróceniem "Hiueya" (za diabła nie wiem jak to napisać, nawet z wymową ciężko) na plecy zaraz po oderwaniu go od ziemi :) Ale podpiąłem joya i po 20 kolejnych kraksach (chyle czoła przed prawdziwymi pilotami śmigłowców) zaliczam już w miare precyzyjne lądowania.
I to mi się tutaj podoba.
Szyszka
Posty: 7
Rejestracja: 07 października 2009, 07:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Szyszka »

Obejrzałem taki filmik na youtubie i znowu zaczęły targać mną wątpliwości...
Po pierwsze. Na tym filmiku jest widok z trzeciej osoby. Jak w końcu jest? Jest kamera z pierwszej czy z trzeciej osoby? A może jest to manualnie ustawiane?
Po drugie. Już to wcześniej widziałem, ale nie wiem, na czym to konkretnie polega. Na czym polega to przybliżanie ekranu do przeciwnika? Jest to jakieś przyglądanie się czy coś? A może efekt powiększenia celności poprzez wstrzymanie oddechu?
@Edit:
Chyba już wiem, o co chodzi z tym drugim. To tak jakby były 3 'stopnie' celowania - normalne, z biodra, trochę większe i przez muszke. Czy tak?
Po trzecie. Gościu pisze w komentach, że po lewej wyświetla się, kto zginął. Jest to jedna z rzeczy, której również nie lubię w FPSach i pod tym względem podobało mi się Americas Army 3. Wkurza mnie to, że mogę se strzelać na ślepo, i że jeżeli będę miał farta to kogoś zabije (to przykładowa sytuacja, nie czepiać się xD) i na dodatek się wyświetli, czy faktycznie tak jest. Tym bardziej, jeżeli założymy, że gościu był ukryty i nas nie zauważył. Może jest jakiś tryb, który wyłącza te napisy?
Po czwarte. Z tego, co zauważyłem, to jeżeli się patrzy na kumpla z dość dużej odległości (może jakieś 10 m?) to widać jego nick. To też jest trochę wkurzające. I tak jak przy trzecim, jest może tryb, który zmniejsza zasięg tego nickowania, albo go kompletnie usuwa?

No, ale się rozpisałem.

No to czekam na wasze odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: SaS TrooP »

Po pierwsze. Na tym filmiku jest widok z trzeciej osoby. Jak w końcu jest? Jest kamera z pierwszej czy z trzeciej osoby? A może jest to manualnie ustawiane?
Manualnie ustawiasz jak/kiedy chcesz :)
Po drugie. Już to wcześniej widziałem, ale nie wiem, na czym to konkretnie polega. Na czym polega to przybliżanie ekranu do przeciwnika? Jest to jakieś przyglądanie się czy coś? A może efekt powiększenia celności poprzez wstrzymanie oddechu?
To ma symulować skupienie oka na konkretnym przedmiocie (wytężenie wzroku) a także i wstrzymanie oddechu.
Po trzecie. Gościu pisze w komentach, że po lewej wyświetla się, kto zginął. Jest to jedna z rzeczy, której również nie lubię w FPSach i pod tym względem podobało mi się Americas Army 3. Wkurza mnie to, że mogę se strzelać na ślepo, i że jeżeli będę miał farta to kogoś zabije (to przykładowa sytuacja, nie czepiać się xD) i na dodatek się wyświetli, czy faktycznie tak jest. Tym bardziej, jeżeli założymy, że gościu był ukryty i nas nie zauważył. Może jest jakiś tryb, który wyłącza te napisy?
O ile gra ma 4 domyśle poziomy trudności, każdy może byc niemal w całości zmodyfikowany dla własnych potrzeb. 2 ostatnie opcje to wyświetlanie info o śmierci i możliwość oglądania tabeli fragów. To zależy od serwera.
Po czwarte. Z tego, co zauważyłem, to jeżeli się patrzy na kumpla z dość dużej odległości (może jakieś 10 m?) to widać jego nick. To też jest trochę wkurzające. I tak jak przy trzecim, jest może tryb, który zmniejsza zasięg tego nickowania, albo go kompletnie usuwa?
To jest także opcja do wł/wył i także zależy od serwera. Acz szczerze to dał bym dużo za to, bo czasem wkurza jak nie wiesz kto obok ciebie klęczy.
Szyszka
Posty: 7
Rejestracja: 07 października 2009, 07:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Szyszka »

I jeszcze coś xD
Czy w ArmiE2 da się przestrzeliwać podatne na to obiekty, typu blacha?
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: SaS TrooP »

Blacha nie pamiętam, ale skoro drewno (np. płotki) to i blachy pewno też. Ale nie, nie tak jak w Cal of Duty, gdzie przebijasz się przez żelbeton.
Szyszka
Posty: 7
Rejestracja: 07 października 2009, 07:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Szyszka »

@UP:
To nawet lepiej, bo też mnie wkurzało, że ludzie mnie zabijali strzelając w ścianę, za którą byłem...

Sry, ale chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie ^^.
Mianowicie, jak oceniacie współpracę w ARMIE 2? Jest ona na wysokim poziomie? Trzeba współpracować, czy jest to Rambo typu Call of Duty 4?
No i, czy w sieci można używać pojazdów?
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: SaS TrooP »

Dżizza, tylu pytań jeszcze nie widziałem :mrgreen:

Ty nie rozumiesz, że ta gra oprócz dzikich wymagań nie ma ograniczen. Tak, można używać pojazdów do woli. Współpraca - na publicach bym nie liczył. Tutaj współpraca to głównie tryby coop (nieograniczona ilość graczy, najwięcej słyszałem o 116 graczach naraz) i tutaj często stosuje się taktyki z - że tak powiem - realu. Publiki to niestety klepanie bez ładu, ale pobawić się można.
Szyszka
Posty: 7
Rejestracja: 07 października 2009, 07:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Szyszka »

OK, dziękuje wielkie. Dostajesz plusik... a może więcej? xD
Tak czy siak, na prawdę dzięki. Więcej pytań już nie będę zadawał. Chyba jutro se zamówie :D
Krystianharczak
Posty: 27
Rejestracja: 08 października 2009, 12:33
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: zakup army 2 czy warto?

Post autor: Krystianharczak »

Podpowiem ci coś.Czy warto?
Wpisz w Google i spr jakie bronie ma Arma 2 .I odpowiedz se na pytanie czy jest twój ideał na 3,5 mc-a.Grania w multipla.Czyli najlepiej.Taka jaką najdłużej się posługiwałeś.A jeżeli kampania.To for 1 play er to tylko dla grenadiera z M4A4 z celownikiem optycznym będący jeszcze dowódcą.Czyli dla średnio zaawansowanych z minusem. :violent .A jeżeli masz kolegów do grania i interesujecie się broń mi typu- M4 sanitariusz z celownikiem Aro,snajper wyborowy połączony z snajperem w jednej osobie,z dużą przewagą na siły wyborowego DMR M14,
oraz strzelca M249 SAW z celownikiem ARO.To przed tobą fajna kampania gdyż można grać w 4 osoby w nią.Ja nie grałem w ten sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”