Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: PROCIK »

Wielkie dzieki za info :dworship
Bios uaktualnilem na dzniach wlasnie pobranym ze srony ASUSA.
I mam pytanie bo nie bardzo mam doswiadczenia w tych sprawach. Wiem ze zmieniles z 6400 na Phenom X4. Jakie masz wnioski? Bo podobno i tak gra nie wykorzystuje 4 jajek . Wiec moze lepiej pozostac przy AMD x2 6400+ 3.2 GHZ niz wkladac Phenom X4 2.6 GHz jak widze na tabeli? Jakie masz doswiadczenie?
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: Rafael3D »

@Procik:
Mogę Ci pomóc w Twoich dylematach przy pincie jutro wieczorem, kolo 23:05 bede w okolicach Odeon / teatr :)
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: mant3z »

Przesiadka na 4 jajca nie zaspokoiła moich oczekiwań. Jest dużo lepiej niż na poprzednim procku. Teraz w 1920 x 1200 mogę grać praktycznie ze wszystkimi ustawieniami na HIGH. Średnio mam 30fps, czasami więcej, czasami mniej... najważniejsze, że płynność jest cały czas.
Kampania jest dla mnie grywalna.... jednak nie gram w nią ze względu na błędy. Trenuje teraz MP i oswajam się z nowym otoczeniem. Głownie gram crCTI w którym ArmA mi zawsze śmiga w co najmniej 25fps'ach.
Najbardziej mnie wkurwia to, że arma2 nie wykorzystuje całej mocy procka tylko połowę!
Gdzieś już pisałem o GTA4, które dostało takiego kopa, że moja szczęka wylądowała na ziemi. Szkoda, że arma2 tak nie zareagowała na 4 jajca :(
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: Trance »

Witam!
Panowie, jaka jest różnica między AMD Phenom II X4 955, a AMD Phenom II X4 940 ??? Różnica ceny wynosi około 250 zł a roznica w zegarkach to zaledwie 200MHz- nie wierzę, żeby 200MHz kosztowało dzisiaj 250 zł :D. Jest jeszcze jakas różnica?
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: mant3z »

No 955 jest pod nowy socket AM3 a 940'ka jest pod AM2+
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: Trance »

A to niesie ze sobą jakieś róznice wydajnościowe? :D . Chodzi mi o socket AM2+ i AM3
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Upgrade'ujemy mant3zowy trash can pod ArmA2

Post autor: mant3z »

Na to pytanie nie znalazłem jeszcze odpowiedzi udokumentowanej jakimiś testami :P
W sumie to nawet nie starałem się szukać, gdy okazało się, że moja płyta dźwignie 940'kę.
Ogólnie wydaje mi się, że AM3 to nowy socket przygotowany na współpracę z DDR3 i tylko tyle, nie sądzę by przyrost mocy był jakiś oszałamiający.
Musisz sobie poszukać jakiś dowodów, ja teraz skupiam się na cool'ingu i OC'ingu.
Mów mi milordzie łapserdaku!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”