MS Vista - wrażenia

Masz problem ze sprzętem? Windows Ci się wiesza? A może chcesz sie pochwalić swoim "piecem"?

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Forrestal »

Oj, Poitlek. Vista nei jest jakims przelomem. Jest tylko rozwiniecie XP a dokladniej Windows Server 2003. XP byl przelomem bo wkoncu dla zwyklego zjadacza chleba pojawil sie system nie oparty od DOSa a jadro NT.

Vista ma wiecej wlasnie takich "uprzyjemniaczy" a mniej rewolucyjnych zmian.

Co do samej stabilnosci to kazdy system mozna wysypac i Vista tutaj tez nie jest jakas super stabilna. Podczas 5 lat kozystania z XP nie bylosytuacji aby system sie wysypal nie z mojej winy, jak juz to BSOD widzialem gdy cos za bardzo podkrecilem. A jak miewales problemy z instalka to byl to raczej problem "kopii" albo sprzetu ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: PoitleK »

Sprzetu sprzetu...

Nie twierdze ze jest to jakis niesamowity przelom, jednakze uwazam ze jest to bardzo dobry produkt, w moim odczuciu stabilniejszy od poprzednika (bo to chyba trzeba byc idiota aby 5 lat poprawiac jakies jadro i nie uczynic go stabilniejszym)...
Nie proboje takze umniejszyc wielkosci przelomu jakim byl xp. Ale podkreslam - byl... 5 lat temu, wiec najwyzszy czas na postawienie kroczka na przod :-)

Wedle mnie wlasnie taki najwazniejszy kroczek to zarzadzanie pamiecia operacyjna... Mocno sie poprawilo od czasu xp... Ten po 12 godzinach stawal sie nieznosny i trzeba bylo go koniecznie restartowac, a teraz czegos takiego wogole nie odczuwam, choc sprzet ten sam...
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: klamacz »

PoitleK pisze: Sprzetu sprzetu...
... (bo to chyba trzeba byc idiota aby 5 lat poprawiac jakies jadro i nie uczynic go stabilniejszym)...


nie mow hop :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Forrestal »

PoitleK pisze: Wedle mnie wlasnie taki najwazniejszy kroczek to zarzadzanie pamiecia operacyjna... Mocno sie poprawilo od czasu xp... Ten po 12 godzinach stawal sie nieznosny i trzeba bylo go koniecznie restartowac, a teraz czegos takiego wogole nie odczuwam, choc sprzet ten sam...



To cos jednak nie tak z uzyszkodnikiem - u mnie update kompa w tym momwencie wynosi 6 dni a zdazalo sie po 2 -3 tygodnie bez restartu! O system trzeba dbac. Sama Vist odpala tak jak XP wiele niepotrzbenych uslug i o to powinnien kazdy uzytkownik zadbac. Z Vista tego jeszcze nie probowalem ale XP do dzialania wymag 7 procesow - reszte mozna wylaczyc ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: klamacz »

XP po 6 godzinach restart wymagany? MIT
moj komp chodzi 24/dobe od bodajze poczatku roku, szczerze mowiac zapomnialem jak wyglada jego uruchamianie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 300
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 20:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: [52°39'E - 19°03'N] - Włocławek
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Robi »

PoitleK pisze: Robi - mylisz się :D XP wyszedl w porownaniu do visty totalnie niestabilny...

Nie mogę w pełni dyskutować na temat Visty, ponieważ nigdy nie korzystałem z tego systemu. Moja opinia o tym OeSie jest ukształtowana doświadczeniami z eMeSem oraz przeczytanymi (tu i ówdzie) opiniami użytkowników. Oczywiście możesz powiedzieć, że zawsze znajdą się malkontenci, którym coś nie pasuje, jednak w przypadku firmy Pana G'ie przeważnie historia się powtarza. ;)
Dodam, że ja wcale nie skreślam Visty jako systemu, ale chcę troszkę poczekać, aż przetrze ona wszystkie szlaki i stanie sie w pełni pełnowartościowym produktem. Jakoś nie mam ochoty widzieć siebie w roli pioniera :twisted:
PoitleK pisze: Do tej pory ten produkt nie zawiodl mnie ani razu, co z xpekiem zdarzalo sie juz podczas instalki systemu :?

Z Visty korzystasz na pewno krócej niż z XP, więc to, że Cię nie zawiodła nie oznacza, że tego nie zrobi. Daj jej szansę... :twisted:
...a tak na poważnie... O XP mam dobre zdanie. Uważam go za system stabilny - nigdy nie zmusił mnie do przeinstalowania... co nie oznacza to, ze tego nie robiłem... :lol: Jednak powodem reinstalacji było raczej przyzwyczajenie związane z poglądem o wyższości reinstalacji nad naprawą systemu (spadek po w95/98 :twisted: ), niż rzeczywista potrzeba.
Przyłączę się więc do zdania Forresta i klamacza, iż "zadbany" system XP nie wymagał restarów ani reaistalacji.


ps.
Koval pisze: Ja mam Win XP, który wygląda jak Vista dzięki Transformation Packowi i uważam, że jest to najlepsze rozwiązanie bo fakt faktem, wygląd Visty jest kuszący 8)

Chciałem zobaczyć jak wizualnie Vista wyglada i kicha. :|
Zainstalowałem Transformation Pack 6, ciągle robiłem [NEXT] :mrgreen: i po restarcie systemu zmieniły mi sie ikony :D ...dokładnie 3 ikony :?
Koval napisz czy wszystko Ci działa i co mam zrobić, żeby zadziałało :twisted:
Tak dla zasady: Zawsze po niewłaściwej stronie!
Firefly
Posty: 744
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 21:23
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Firefly »

klamacz pisze: XP po 6 godzinach restart wymagany? MIT
moj komp chodzi 24/dobe od bodajze poczatku roku, szczerze mowiac zapomnialem jak wyglada jego uruchamianie :)

A Arme instalowales?? :>
Retired. Unavailable until further notice.
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: klamacz »

Firefly pisze:
klamacz pisze: XP po 6 godzinach restart wymagany? MIT
moj komp chodzi 24/dobe od bodajze poczatku roku, szczerze mowiac zapomnialem jak wyglada jego uruchamianie :)

A Arme instalowales?? :>


no nie :) ale mam tutaj Delphi 2006, ktore rownie czesto sie wywala :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Gelu
Posty: 51
Rejestracja: 15 stycznia 2007, 23:46
ID Steam:
Lokalizacja: Socho/Wawa

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Gelu »

Bawię się Vistą Ultimate i owszem - wizualnie jest atrakcyjna, jak będzie ze stabilnością i ogólną sprawnością przyjdzie nam jeszcze poczekać z oceną, bo trzeba to trochę potestować...generalnie pora na zmianę sytemu już nadeszła i to tylko kwestia czasu, aż się wszyscy na Vistę przesiądziemy...choćby przez DX10 ;)

...co się natomiast tyczy przełomowości Visty, to tu byłbym powściągliwy w jej wychwalaniu...wizualnie przy np: MacOS wypada słabiutko...ze stabilnością pewnie też mu nie dorówna...szkoda, że Vista nie idzie bardziej w takim kierunku (może szata graficzna systemu na Mac'i jest zbyt cukierkowa i kobieca, ale w kwestii stabilności to już mogli się czegoś nauczyć - i mam nadzieję, że tak zrobili...no, ale zobaczymy).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 158
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 12:52
ID Steam:
Numer GG: 4218986
ID gracza: 0
Lokalizacja: Olsztyn

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: Volt »

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ,ile daje dokupienie takiego pendrive dla Visty z opcją ReadyBoost?
Obrazek
Awatar użytkownika
PoitleK
Posty: 190
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:55
ID Steam:
Numer GG: 2535531
Lokalizacja: Wrocław

Re: MS Vista - wrażenia

Post autor: PoitleK »

Ja uzywam 2gigowego (mam 1024mb ram) i przyspieszenie odczuwam w aplikacjach, dla ktorych zalecane jest 1gb ramu... w nich z penem odczuwalnie mniej jezdzi mi notebook po dysku... Taki najlepszy przyklad to Company of heroes na srednich detalach:
Bez pena - mapy laduja sie dlugo, po czym gdy juz widze "wojakow" to przez jakis czas gra jest dla mnie wciaz niegrywalna - wszystko tnie i czadzi... mija 30-60 sekund i wszystko zaczyna chodzic plynnie (w momencie kiedy przestaje ciagle swiecic LED od pracy dysku)
Z penem - historia ta sama, ale twa to 10-15 sekund.
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.

Sith Code
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware & Software”