ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: barth89 »

Havker pisze:http://vimeo.com/6970640
Tekst Sawika rozwiązuje wszelkie wątpliwości i odpowiada na wszelkie pytania pozostawiajac tylko kurz, kamienie i gruz :party
Odczepcie się od tej gry w końcu :rant xD Flaszka jest fajna i bardziej przystępna niż ArmA II, ale błędem jest nazywanie jej symulatorem. Kropka.

Skończy się narzekanie jak ludzie w końcu przestaną porównywać OFP:DR do ArmA II.
Dla kontrastu powiem, że Dell w najnowszym przeglądzie tygodnia powiedział, że DR to bardzo fajny symulator :P

A ja gram i w ArmA II i w OFP:DR i nie żałuję ani złotówki, wydanej na te gry, bo i jedna i druga daje mi wiele radości :)
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Matte »

barth89 pisze:
Havker pisze:http://vimeo.com/6970640
Tekst Sawika rozwiązuje wszelkie wątpliwości i odpowiada na wszelkie pytania pozostawiajac tylko kurz, kamienie i gruz :party
Odczepcie się od tej gry w końcu :rant xD Flaszka jest fajna i bardziej przystępna niż ARMA II, ale błędem jest nazywanie jej symulatorem. Kropka.

Skończy się narzekanie jak ludzie w końcu przestaną porównywać OFP:DR do ARMA II.
Dla kontrastu powiem, że Dell w najnowszym przeglądzie tygodnia powiedział, że DR to bardzo fajny symulator :P

A ja gram i w ARMA II i w OFP:DR i nie żałuję ani złotówki, wydanej na te gry, bo i jedna i druga daje mi wiele radości :)
Nie. OFP DR miał zmiażdżyć ArmA II, teraz my się nabijamy ;]
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Rafael3D »

no i miażdży, pod wieloma względami. :D
Kampania miażdży grywalnością w stosunku do A1, to fakt.
Właśnie jestem po 3-godzinnej sesyjce w kampanii.
Nie jest źle. Spodziewałem się badziewstwa w każdym aspekcie, a tu... miłe zaskoczenie (czasami). O minusach chcę pisać - kto grał to może je wymienić.
Aha - brak trybu multi, bo to co jest w tej chwili to raczej kpina z graczy.
Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: barth89 »

Matte pisze: Nie. OFP DR miał zmiażdżyć ARMA II, teraz my się nabijamy ;]
Względne pojęcie zmiażdżyć. Skąd wiesz, że nie zmiażdżył grywalnością (ale nie mówię tu o fanach symulacji) lub też ilością sprzedanych egzemplarzy/grających osób? ;)
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Matte »

barth89 pisze:
Matte pisze: Nie. OFP DR miał zmiażdżyć ARMA II, teraz my się nabijamy ;]
Względne pojęcie zmiażdżyć. Skąd wiesz, że nie zmiażdżył grywalnością (ale nie mówię tu o fanach symulacji) lub też ilością sprzedanych egzemplarzy/grających osób? ;)
Z trywialnej przyczyny. Ogromna część wyznawców Codiemasters (Kościół przeciwny do Bisowców) traktowała OFP DR jako swoistego ArmA II Killera. Skutki widać. Mi DR nie przypadł do gustu. Za dużo w tym uproszczeń. (No dobra, nawet jeżeli przyjmiemy jako argument "inny target" to niezniszczalne drzewa i gumowe czołgi to lekka przesada).
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Forrestal »

barth89 pisze:
Matte pisze: Nie. OFP DR miał zmiażdżyć ARMA II, teraz my się nabijamy ;]
Względne pojęcie zmiażdżyć. Skąd wiesz, że nie zmiażdżył grywalnością (ale nie mówię tu o fanach symulacji) lub też ilością sprzedanych egzemplarzy/grających osób? ;)
Jestem wielkim fanem Call of Duty i tam to jest zajebista grywalnosc. W OFP:DR zeby jakos zalapc klimat to trzeba by tak grac aby nie patrzec na swoich kompanow z druzyny ani na wrogow. Wszystko przez jakis system animacji stworzony przez amatora, przeciez jak to wyglada? Nie ma plynnych blendingow pomiedzy animacjami (jesli rozne pozy tulowia i przebieranie nozkami mozna nazwac animacjami). AI czesto biega "w powietrzu" a nie po terenie. I sam feeling poruszania sie jest bardo dziwny. Takiego feelingu jak to jest w CoD4 chyba nic nie przebije.

A to ze sie sprzeda lepiej niz ArmA2 jest pewne. Bo przeciez ukazalo sie na XBOX'a i PS3. Dla porownania Fallout 3 w stanach sprzedal sie w 300tys egzempalrzy na XBOXa, 70tys na PS3 i 30tys na PC. Wiec widac gdzie jest rynek zbytu. Dane za wrzesnien z NPD.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Luk
Posty: 34
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 21:19
ID Steam:
Numer GG: 3482731
ID gracza: 0

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Luk »

Bylem w woju biegalem z kalaszem i jedno moge powiedziec ARMA 2 miazdzy OFP DR pod wzgledem symulacji :P
Szczegolnie jak latam z AK47 ten dzwiek magazynka i te strzaly miod:P
Konsola zjadła OFP2 :)
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: PROCIK »

@Luk
Fajnie jak w symulacji mamy odwzorowanie takie jak w realu, ale aby symulacja byla symulacja nie musi byc piekna i wygladajaca super realistycznie, w symulacji kladzie sie nacisk na odwzorowanie wzajemnych zaleznosci. Ale jak przy tym wyglada super realistycznie to jest bonus :) Chodzi mi tylko o male sprostowanie, odglos strzelajacego AK47 lub super wygladajacy pojazd nie czyni gry symulatorem.
"ARMA 2 miazdzy OFP DR pod wzgledem symulacji ..... AK47 ten dzwiek magazynka i te strzaly"
Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: barth89 »

Matte pisze:
barth89 pisze:
Matte pisze: Nie. OFP DR miał zmiażdżyć ARMA II, teraz my się nabijamy ;]
Względne pojęcie zmiażdżyć. Skąd wiesz, że nie zmiażdżył grywalnością (ale nie mówię tu o fanach symulacji) lub też ilością sprzedanych egzemplarzy/grających osób? ;)
Z trywialnej przyczyny. Ogromna część wyznawców Codiemasters (Kościół przeciwny do Bisowców) traktowała OFP DR jako swoistego ARMA II Killera. Skutki widać. Mi DR nie przypadł do gustu. Za dużo w tym uproszczeń. (No dobra, nawet jeżeli przyjmiemy jako argument "inny target" to niezniszczalne drzewa i gumowe czołgi to lekka przesada).
Myślisz trochę egoistycznie. Ile jest tych fanów OFP? To, że oni nie kupią OFP:DR to CM akurat zwisa, bo mają/będą mieć 2x tyle osób, którym OFP nie przypasił ;) Mi np. te drzewa nie przeszkadzają i na 200% jest mnóstwo graczy, którzy nie zwracają uwagi na takie rzeczy.
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Maćko »

barth89 pisze: Myślisz trochę egoistycznie. Ile jest tych fanów OFP? To, że oni nie kupią OFP:DR to CM akurat zwisa, bo mają/będą mieć 2x tyle osób, którym OFP nie przypasił ;) Mi np. te drzewa nie przeszkadzają i na 200% jest mnóstwo graczy, którzy nie zwracają uwagi na takie rzeczy.
Jest również mnóstwo graczy którzy wolą błędy w ArmA 2 niż ograniczenia w OFP: DR :?
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Drone
Posty: 217
Rejestracja: 13 grudnia 2006, 02:39
ID Steam:
Numer GG: 4111057
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Drone »

Dzięki wielkie osobie, która napisał, że DR miażdży Arme w jakikolwiek sposób. Turlałem się po ziemi przez godzinę, a śmiech to zdrowie. Ludzie powiedzmy sobie szczerze. DR nawet jeśli patrzeć na to pod kątem shootera jest do dupy. Zero grywalności, zero funnu. Jak chce mieć klimatyczny shooter odpalam CODa, chce mieć trochę realizmu odpadalm ArmA. DR? Nie ma miejsca na DR w tym zestawieniu. Największy crap 2k9 jak narazie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ArmA Flash News”