problem z patchem

Problemy i porady nt aktualizacji gry (patch'owanie)

Moderator: Inkwizytor

Grave
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 15:27
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z patchem

Post autor: Grave »

Forrestal pisze:Reinstalacja ARMA z plyty. Jedyny dobry srodek na to. Jezeli mozecie to wymuscie dzialanie napedu DVD z mniejsza predkoscia niz maksymalna. Plyty DVD z gra sa lipnej jakosci i przy instalacji korekat bledow czytnika robie takie kwiatki.
Spowalnianie pracy napędu to pierwsze co mi przyszło do głowy, ale nic mi to nie pomogło. Mam system XP32 Pro i identyczne problemy.
Generalnie na razie moje doświadczenia wyglądają mniej więcej tak:
Zauważyłem, że problemy mają nawet ci, co kupili grę przez steam... Gra się instaluje normalnie, ale potem są problemy z uruchomieniem, albo instalacją łatek i to jest nagminne. Mi się gra zainstalowała na tyle dobrze by się raczyła uruchomić dopiero, jak na czas instalacji wyłączyłem wszystkie aplikacje działające w tle - w tym antywirus... Ten sam zabiegł pomógł na dwóch komputerach! To raczej nie przypadek... Aby móc wywnioskować więcej porównałem wcześniej rozmiary plików gry, która się uruchamiała, a która nie chciała się uruchomić i różnice były kolosalne... To oznacza tylko jedno - uszkodzone pliki... Nawet jak gra mi się już uruchamiała, to i tak nie było jeszcze dobrze, bo nie mogłem prawidłowo zainstalować patcha 1.05, ponieważ wykrywał uszkodzone pliki... Przeprowadziłem eksperyment - na wersję 1.02 od razu zacząłem instalować łatkę 1.05, ale jak wyskakiwał mi błąd nie wybierałem ignoruj, tylko nadpisywałem plik który instalator uznawał za uszkodzony plikiem z innego komputera na którym też była zainstalowana gra... Kopiowałem plik z innego kompa, a następnie nadpisywałem ten niby to uszkodzony w grze na swoim kompie... W 80% przypadków jak klikałem SPRÓBUJ PONOWNIE instalator nie wykrywał już błędu i postępował dalej! Wychodzi na to, że pliki przynajmniej do pewnego stopnia losowo instalują się uszkodzone... Najpewniej te przypadki, w których kopiowanie i wklejanie nie pomogło były spowodowane tym, że pliki były nie takie jak trzeba w obydwu grach na obydwu komputerach... Mimo wszystko zastanawiające jest to, że wielu osobom pomaga wgrywanie łatek po kolei..., hmmm
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: problem z patchem

Post autor: Dawidson »

Na starym systemie zainstalowałem A2 i później wgrywałem patche jak tylko wychodziły 1.03, 1.04 i 1.05 nie było z nimi problemów.
Ale musiałem(no nie musiałem ale zrobiłem ten błąd) i przeinstalowałem winde.
Zainstalowanie A2 i od razu wgrywanie patcha 1.05 = błąd jak wyżej, zgłasza że pliki są uszkodzone i mogę zignorować, pominąć lub anulować.
Reinstalka gry nic nie dała to samo. Został użyty stary patch który został na dysku ten co wcześniej nie zgłaszał problemu.

Wniosek, trzeba chyba po kolei wgrywać wszystkie patche i na koniec najnowszy wtedy nie powinno być problemu. Bo jak wrzucam z 1.02 na 1.05 pomijając 1.03 i 1.04 to się kaszani.
Mimo wywalania błędów gra się odpala i mogę pykać w MP to też dziwne.
Puki co nie chce mi się nic z tym robić.
Obrazek
RIDER
gofer82
Posty: 1
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 21:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z patchem

Post autor: gofer82 »

Witam także mam podobny problem.
Po zainstalowaniu gry wgrałem patch 1.05 i problem jest taki, że połowa lub nawet większość serwerów nie działa. Pisze mi komunikat że pliki zostały zmodyfikowane i zostały jakieś części usunięte.
Często też mi pisze jak czekam na Hosta, utracono sesje.
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z patchem

Post autor: Nexus »

może to coś pomoże....

viewtopic.php?f=66&t=2938
Obrazek
Obrazek
Grave
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 15:27
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z patchem

Post autor: Grave »

To jest jakieś pogięte... Mi też pomagała instalacja wszystkich patchy po kolei..., jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy to takie, że łatki sprzed 1.05 nie tylko robią update, ale i naprawiają lekko uszkodzone pliki, chociaż ciężko w to trochę uwierzyć... Musi coś w tym być, bo u niektórych 1.05 instaluje się bezproblemowo od razu, a co więcej jeśli skopiuje pliki z wersji 1.02 od osoby, u której 1.05 szło normalnie, to u mnie łatka 1.05 też od razu normalnie się instaluje...
Awatar użytkownika
bobi
Posty: 19
Rejestracja: 02 marca 2007, 12:44
ID Steam:
Lokalizacja: Lokalizacja

Re: problem z patchem

Post autor: bobi »

Też miałem problem z patchami do Army 2, miałem przerobionego XP’peka, zmieniłem system i działa jak ta lala.
Chcę być uczciwy, ale poszukuję wspólnika. Sam nie będę się wygłupiał.
Kupakabra
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 23:20
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z patchem

Post autor: Kupakabra »

Ehh miałem to samo i wiesz co kliknij? IGNORUJ! Ja klikałem i gra mi się normalnie odpala gram na necie itd.
Awatar użytkownika
Dawidson
Posty: 356
Rejestracja: 30 marca 2007, 09:39
ID Steam:

Re: problem z patchem

Post autor: Dawidson »

Mnie dobija inna sprawa, już wbije się na serwer(plik misji pobrany) już widzę komunikaty a na środku co jakiś czas pulsujący napis Odbieranie i tak do usranej śmierci.
Obrazek
RIDER
Grave
Posty: 3
Rejestracja: 16 stycznia 2010, 15:27
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: problem z patchem

Post autor: Grave »

Też miałem problem z tym czekaniem, i pomogła zmiana ustawień grafiki, nie pamiętam tyko co to było... Może ustawienia od pamięci karty? Generalnie jest tak, że tylko jak gram single, to mogę ustawić parametry na bardzo wysokie, i grać bez problemów...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacja gry”