Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Edytor Arma3 - dyskusje i zapytania o tworzeniu misji, skryptów oraz programowaniu.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: Lygi »

Banalna rzecz która nigdy nie przytrafiała w poprzednich częściach. Najprostsza możliwa rzecz:

1 Kolumna pojazdów czeka określoną ilość czasu.
2 Po upływie tego czasu rusza na pole walki do wyznaczonego punktu
3 Po osiągnięciu wyznaczonego punktu żołnierze wysiadają i ruszają do boju.

Banalne prawda ?

Do tej pory starczyło w punkcie drogi wpisać czas opóźnienia uruchomienia tego punktu drogi i już. Pojazdy czekały karnie aż czas wpisany w punkcie drogi minie i potem ruszały.

W Arma 3 jest tak że pojazdy owszem czekają, ale tylko do momentu gdy w okolicy się zacznie jakaś strzelanina. Wówczas ten czy inny pojazd postanawia olać opóźnienie w punkcie dogi i sobie pojechać w cholerę.

Inny problem jest taki że żołnierze którzy są zapakowania do pojazdów jak tylko usłyszą strzelaninę w okolicy zaczynają wysiadać z pojazdu potem do niego wsiadają i wysiadają itd.

Takie coś odbiera radość z tworzenia misji bo musi się borykać z problemami wcześniej niespotykanymi i stworzenie najprostszej misji to droga przez zaorane pole.

Można jakoś kontrolować pojazdy i żołnierzy ? Na razie wszystko czego próbowałem zawiodło. Samochody i żołnierze robią co chcą.
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: vynaratorski »

Banalna rzecz, która przytrafia się we wszystkich częściach ARMA ;)

Jeżeli chcesz, aby dana jednostka lekceważyła wrogi ogień możesz spróbować następujących poleceń w jej polu init:

Kod: Zaznacz cały

this setCombatMode "BLUE";
this setBehaviour "CARELESS";
this disabeAI "TARGET";
this disableAI "AUTOTARGET";
Jeżeli to nie pomoże, to możesz spróbować jeszcze:

Kod: Zaznacz cały

this disableAI "FSM";
Obrazek
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: Lygi »

Dzięki za podpowiedz. Ale to chyba niestety nie działa. Pierwsze komendy wcale nie wchodzą (wyskakuje błąd) a druga komenda niczego nie zmienia.

Komendy wpisuje w punkt drogi bo nie mogę wpisać w pole inicjacji jednostki. Można by było to zrobić w wypadku ciężarówek ale chyba nie transporterów bo na zawsze stracą ochotę do walki. :cry:

Jak można zrobić jakąkolwiek misję skoro nie można zmusić jednostki do przewidywalnych działań w/g wpisywanych do wyzwalaczy czy do punktów drogi komend ? Tak od początku było w Arma 3 czy to któraś genialna aktualizacja "naprawiła" grę?
(Niedawno przeszedłem z Arma 2 na Arma 3)
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: vynaratorski »

Tak samo było w A2 i tak samo jest w A3 - wiem z autopsji. Te komendy dajesz w init kierowcy, a nie ciężarówki i działają (sprawdzone info) :hapy
Obrazek
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: Lygi »

Dziękuje za podpowiedzi ale niestety te podane sposoby działają tak sobie. Nadal nie mam pełnej kontroli nad jenbostkami. Mam wrażenie że sztuczna inteligencja w tej grze została za bardzo rozwinięta przez co jednostki robią co chcą zamiast słuchać rozkazów zawartych w wyzwalaczach i punktach drogi.

Poza tym że jednostki nie stosują się do opóźnień zawartych w punktach drogi wysiadają z pojazdów kiedy chcą, nie stosują się do punktów drogi to występuje jeszcze problem z brakiem agresji u wybranych jednostek.

Rosjanie są walecznie i zachowują się ok, a amerykanie w tej samej misji stoją i nie strzelają . Rusek może stać obok i nic.
Pytanie jak tu zrobić jakąkolwiek misje i czy tylko ja mam ten problem ? Bo nie widzę żeby ktoś tu się skarżył.

A może problem zaczął się po którejś niedawnej aktualizacji kiedy wy już nie graliście a ja dopiero zacząłem dlatego nikt się nie awanturuje ?
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2018, 12:50 przez Lygi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alduric
Posty: 147
Rejestracja: 26 listopada 2012, 16:06
ID Steam:

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: Alduric »

To smutne
Obrazek
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: Lygi »

Tak to smutne. Pewnie ironizujesz ale mnie szlak trafia że taką dobrą grę ze świetną grafiką ktoś wziął zepsuł i uniemożliwił zabawę.
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Samowola pojazdów i samowola żołnierzy. Co zrobić ?

Post autor: Lygi »

Jesli kogoś to interesuje to informuje że odkryłem że w części przypadków pomaga taki manewr że zamiast ustawienia opóźnienia w punktach drogi to zrobienie tak by pojazdy z załoga pojawiały się na polu bitwy dopiero w chwili gdy są potrzebne. Wówczas desant nie ma czasu by samowolnie wysiadać i wsiadać do pojazdów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja - tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”