tworzenie zadań ( task )

Edytor Arma3 - dyskusje i zapytania o tworzeniu misji, skryptów oraz programowaniu.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
oli00PL
Posty: 40
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 09:30
ID Steam:

tworzenie zadań ( task )

Post autor: oli00PL »

z góry mówię że nie mogłem takiego tematu znaleźć więc robię nowy wątek

dość dobrze tworze misje, znam mało skryptów ale jakoś sobie radze jednak ciągle spotykam jeden problem:
DO RZECZY:
jak tworzyć zadania? ( task'i ), widzę parę modułów i kilka skryptów ale nie znam ich działania oraz tworzenia... najlepiej z modułów ale skrypty też wytrzymam... słabo znam angielski :aliens ( coś tam wiem ale nie umiem przetłumaczyć co bardziej skomplikowanych rzeczy )
czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? z góry dziękuję ;)
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: tworzenie zadań ( task )

Post autor: tom3kb »

Coś słabo ci idzie to szukanie ;)
Dwa tematy poniżej twojego masz napisane co i jak. Metoda jak w arma 2 więc możesz/powinieneś przejrzeć poradniki tworzenia misji, np ten na arma center lub też rozpakuj jakąś misję z A3 i skopiuj plik briefingu, a potem zmień co potrzebujesz.
oli00PL
Posty: 40
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 09:30
ID Steam:

Re: tworzenie zadań ( task )

Post autor: oli00PL »

chyba zmienię tytuł na "problem z tworzeniem zadań"

robię tak jak jest tam powiedziane ale wychodzi mi albo "missing ;" albo "type task expcted nothing ( mogłem zrobić błąd w pisowni ) kiedy daje createsimpletask i bez " a kiedy daje "zabij" (jako nazwę ) pisze "countersimpletask: type any expectet object, i tak dalej cokolwiek robię...

dobra udało się nie wiem jak ale jakoś sobie poradze dalej
oli00PL
Posty: 40
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 09:30
ID Steam:

Re: tworzenie zadań ( task )

Post autor: oli00PL »

teraz jest kolejny problem :) jak zwykle

komenda settaskdeskription ( mogłem zrobić błąd w pisowni ) nie działa, niby jest dobrze ale jeśli task nazywa się "attac"
to kiedy robię "attac settaskdeskription ["kill all green army solieds"] to i tak kiedy widzę task "attac" to pole z opisem jest puste... co z tym zrobić?

z góry muwie że nie zrobiłem do tego oddzielnego tematu ponieważ zapchałbym forum... a tworzenie zadań to temat raczej rozległy...

jak ktoś chce to pokaże screen z problemem.
Nex
Posty: 26
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 09:48
ID Steam:

Re: tworzenie zadań ( task )

Post autor: Nex »

pisze sie description nie deskription.

https://community.bistudio.com/wiki/set ... escription

i po za tym setSimpleTaskDescription a nie setTaskDescription
tskCaptObj setSimpleTaskDescription ["Today you have to kill Spongebob.", "Kill Spongebob", "Here he is !"];
Przykład z strony. Uzupełnij wszystkie elementy tablicy czyli tego co jest wewnątrz [ ] tych nawiasów

P.S. bez angielskiego daleko nie zajdziesz ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja - tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”