Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o ARMA3.

Dyskusja ogólna

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Zelazny

Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o ARMA3.

Post autor: Zelazny »

Witam

Założyłem temacik odnośnie naszych PC. Zapewne większość forumowiczów będzie musiała zrobić upgrade kompa. Mam na myśli jakąś lepszą kartę graficzną, lepszy procek, więcej pamięci. Jeżeli chodzi o mnie to czeka mnie kupno nowego komputera, nowa płyta, karta, ram, proc.
Jak wygląda sytuacja z waszymi komputerami? Tak się zastanawiam czy warto kupować kompa dla jednej gry.
Tak w ogóle jest dziwne to iż rekomendowane wymagania dla ilości ramu to zaledwie 4 GB. Myślę, że max to 8 GB i nie warto kupować więcej. :)
Oby, powtarzam oby nie okazało się, że wyszedł totalny gniot tak jak w przypadku Aliens Colonial Marines.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: kondor »

Ja mam komputer, który miał rekomendowane podzespoły do Army2 (co w rzeczywistości daje 25fps na średnich detalach). Teraz ta konfiguracja jest minimalną dla Army3 i nie zamierzam jej zmieniać dopóki gra nie okaże sie warta wydania 2000zl na upgrade.
Więc jeśli nie będzie "wow" jak w przypadku OFP, to przeżyję.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: FOX-PL* »

Ja miałem parę miesięcy temu okazje zmienić częściowo sprzęt, a dwa tygodnie temu wymieniałem również kumplowi podzespoły. Z tego wszystkiego miałem okazje przetestować i7-860, i7-870, i7-3770K oraz karty graficzne GFX 560 OC, HD6870 OC i HD7950 OC.
Z tego wszystkie przyznam tyle aby w przypadku AA2 mieć święty spokój a zapewne również przy AA3 na detalach średnio-wyższych bez przycięć to poniżej dobrego procka i5 albo radeona hd 7800 serii nie ma sensu wydawać kasę.
Oczywiście wszystko zależy jak kto gra czy tylko dla grania umilania czasu czy również chce aby graficznie to jeszcze wyglądało jak trza a nie patrzeć na kwadraty i sześciany.

Moja propozycja to poważnym upgrade kompa dający satysfakcję to przede wszystkim płyta główna z fsb minimum 1600MHz, 4x2 lub 2x4 Gb Ram 1600MHz, procek i5-3570K, oraz grafa z serii minimum HD7800 serii z OC. W przypadku GF nie chce rozwijać tematu przejechałem się na Nidii i nie zamierzam proponować tego oszukańczego złomu.

Sam w danej chwili posiadam 8GB Ramu 1600MHz CL7, procka i7-3770K 3.5GHz pokręconego na 4.5GHz oraz grafę Gigabyte Radeona HD6870 OC z dodatkowym małym podkręceniem. Co do AA2 jestem w miarę zadowolony chociaż wiem co robi komp przy takim samym sprzęcie a karcie HD7950 OC różnica jest i to spora (na troszkę lepszych detalach tekstury,żadnych przycięć i dławień wykorzystując cały zasób modów ACE, WarFX i innych modów z lepszymi efektami graficznymi).
Przy rekomendowanej karcie HD 7750 przez Bohemie nie ma co myśleć to jest karta dla normalnych ustawień bez przycięć lecz na pewno zamulania będą przy dużej ilości obiektów, jednostek itp.

Mnie osobiście czeka wymiana kary graficznej coś w klasy HD7970 OC drogie holerstwo lecz nie którzy chcą aby to i ładnie wyglądało i nie muliło bo generalnie dość mam niedopracowanego silnika Army2.
Zelazny

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: Zelazny »

Kondor, dokładnie, gra musi być naprawdę dobra, na tyle dobra żeby spowodobała u mnie zachwyt. Jeżeli tego nie będzie to daruję sobie wszystko inne. Jak już bym kupował to procka Core i7-3770K, 8-16GB ramu 1600MHz oraz kartę R7970 a to wszystko osadziłbym w płycie
GA-Z77X-UD4H lub GA-Z77X-UD5H.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: kondor »

Mówią, że Core i7-3770K to to samo co Core i5-3570K z hyper threading, który w Armie nie daje nic (tak jak i w większości gier i 98% innych zastosowań)
Zelazny

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: Zelazny »

Dobrze wiedzieć, czyli jak coś nie warto inwestować w i7. Tak się zastanawiałem czy ArmA3 wykorzysta 8 wątków.
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: kondor »

Nie warto: http://pclab.pl/art50000-15.html - różnica FPS na poziomie błędów pomiaru, a w cenie prawie 1,5 razy droższy ten i7.
Zelazny

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: Zelazny »

Kurde platforma testowa to Radeon 7970 6GB, 16Gb ramu. Czy to możliwe żeby w ARMA2 OA wioska, między i5 3570K a i7 3970X nie było większej różnicy? To jest śmieszne, wychodzi na to, że 6ordzeniowce są totalnie nieopłacalne. Różnica w cenie potężna.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: FOX-PL* »

Nie tyle co nie opłacalne jak wykorzystanie 6 rdzeni mija się z celem. Dzisiejsze gry programy w nielicznym stopniu wykorzystują zaledwie 4.
Te procki są przyszłością gdy programy rzeczywiście rozłożą swoje zasoby by wykorzystywać więcej i wydajniej.
I nie ma sensu wydawać ponad 2000 zeta jak za 800 parę można mieć i5-3570K na którym i tak będzie wszystko fruwać, lepiej dorzucić i wydać na lepszą kartę graficzną.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: FOX-PL* »

http://www.armaholic.com/page.php?id=18736 no i mamy przykład radzenia sobie z AA3 procka Intel Core i7-3770K
Awatar użytkownika
Zelazny
Posty: 61
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:53
ID Steam:
Lokalizacja: Anglia

Re: Upgrade komputera a może kupno nowego pieca z myślą o AR

Post autor: Zelazny »

Więc mam już możliwość grać w alpha. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Cóż mój sprzęt pozwala mi grać niepłynnie na ustawiniach Low.
Mam czasami takie ścinki, że po prostu odechciewa mi sie grać.
Więc kupno sprzętu to teraz priorytetowa sprawa. Trzeba zbierać kasę bo dla tej gry warto jak cholera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma3”