Błąd: Type nothing expected bool

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Bednar19951
Posty: 11
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 12:06
ID Steam:

Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: Bednar19951 »

Witam jakiś czas bawię się się z edytorem w Arma 2 CO, chciałem do pewnego filmiku dać animację klaskających żołnierzy Zgodnie ze wskazówkami z internetu zrobiłem wyzwalacz i w uruchomieniu wpisałem: solidier1 (nazwa żołnierza) playmove "c7a_bravoTleskani_idle1..5" i wyskoczył mi błąd "Type nothing expected bool"
Nie pomaga zmiana komendy np na salut, nawet jak wklepałem gotowca prosto z jednego forum ( solidier1 playMove "AmovPercMstpSlowWrflDnon_SaluteIn" ) to nie działa. Nie wiem dlaczego. :no

pls o odpowiedź
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: tom3kb »

Zrób np tak: wstaw jednostke o nazwie soldier potem wstaw wyzwalacz, żeby ją obejmował, w oknie aktywacja ustaw frakcje tej jednostki np: zachód. W warunek może zostać:
this
Teraz w okienku Przy uruchamianiu wpisz: soldier switchmove "c7a_bravoTleskani_idle1";
Sprawdzałem klaska, aż miło. :)
Bednar19951
Posty: 11
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 12:06
ID Steam:

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: Bednar19951 »

tom3kb pisze:Teraz w okienku Przy uruchamianiu wpisz: soldier switchmove "c7a_bravoTleskani_idle1";
Sprawdzałem klaska, aż miło. :)
Nie ma tam żadnego okienka przy "Activation" (mam wersje angielską) Niżej są tylko okienka condition, on act., on dea. ale one są nie od tego bo pierwszy to warunek który mi wywala ten błąd dwa pozostałe nie działają bo sprawdzałem.
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: tom3kb »

W condition: zostaw this.
A w on act wpisz tą linijke z animacją.
Bednar19951
Posty: 11
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 12:06
ID Steam:

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: Bednar19951 »

ok działa tak naprawdę się pomyliłem przy wpisywaniu nazwy żołnierza (literówka :oops: ) tylko jedno pytanie jeszcze mam. czy istnieje komenda by żołnierze zachowywali się (trzymali broń w górze, podrygiwali itp) tak jak na tym filmiku [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5W68BZVt ... Q&index=10[/youtube]
z góry dzięki :D
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: tom3kb »

Jak coś jest na filmikach z army to znaczy, że jest na to animacja, skrypt itp.
Wpisz w googla Arma 2 moves, pierwszy link lista animacji z army :)
Bednar19951
Posty: 11
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 12:06
ID Steam:

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: Bednar19951 »

A jest możliwość by przedzielić jedną komendę całej grupie? Bo robię w edytorze scenkę z tłumem modlącym się przed meczetem i upiorne jest wpisywanie każdej postaci kolejno: a1 switchmove "AinvPknlMstpSnonWrflDnon_medic"; a2 switchmove "AinvPknlMstpSnonWrflDnon_medic" .......... i tak 100 razy
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: tom3kb »

Jak wpiszesz jednej jednostce to potem zaznacz ten tekst i wciśnij ctrl c (kopiowanie) potem po kolei w każdej jednostce w odpowiednim okienku kliknij i wciśnij ctrl v (wklej). Są komendy z for each ale z animacjami to chyba nie działa.
Bednar19951
Posty: 11
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 12:06
ID Steam:

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: Bednar19951 »

tom3kb pisze:Jak wpiszesz jednej jednostce to potem zaznacz ten tekst i wciśnij ctrl c (kopiowanie) potem po kolei w każdej jednostce w odpowiednim okienku kliknij i wciśnij ctrl v (wklej). Są komendy z for each ale z animacjami to chyba nie działa.
Do tego kopiowania klawiszami już wcześniej doszedłem tylko mi o te komendy zbiorowe chodziło. Jak się nie da to trudno.
Bednar19951
Posty: 11
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 12:06
ID Steam:

Re: Błąd: Type nothing expected bool

Post autor: Bednar19951 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lbWHL12AqXY[/youtube]
Oto efekt dla którego potrzebowałem tych komend.
DZIĘKI :hapy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”