Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
fatboy1909
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2008, 21:42
ID Steam:
Numer GG: 12755589
ID gracza: 0

Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: fatboy1909 »

Witam wszystkich ;d Mam takie pytanie odnośnie naczelnego dowództwa w edytorze Army. W edytorze tworzę misje w której ja dowodzę kilkoma plutonami piechoty. Jako dowodzący wyruszam z bazy w której są jednostki przeciwlotnicze, logistyczne itd. I teraz mój problem. Gdy wchodzę w moduł dowodzenia pokazują mi się wszystkie jednostki z zachodniej strony a chciałbym dowodzić tylko tymi kilkoma oddziałami. Próbowałem jakoś zsynchornizować moduł podkomendnego z dowódczym i jednostkami ale to nic nie dało. Wie ktoś jak to zrobić ?? Byłbym wdzięczny. Pozdrówka :)
To ja postawię pierwszy moją stopę na polu walki i ja ostatni z niej zejdę
Bator_PL
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2012, 17:04
ID Steam:

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: Bator_PL »

nie wiem ja kto naprawic ale popatrz na armacenter armaholic albo na innych tematach ;)
fatboy1909
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2008, 21:42
ID Steam:
Numer GG: 12755589
ID gracza: 0

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: fatboy1909 »

Znaczy wiesz kolego tu nie trzeba niczego naprawiać :). Raczej po prostu nie mam sposobu na to. Szukałem po forach ale nic nie jest napisane o tym jedyne co znalazłem w ogóle na temat naczelnego dowództwa w arma 2 to było na tym forum ale problem był troszkę inny. Wyciągnąłem stamtąd informacje że trzeba dać moduł dowodzenia i podkomendnego obie połączyć synchronem z postacią którą gram ja i podkomendną z jakąś grupą. Zrobiłem tak ale nic to nie dało. Byłbym wdzięczny dalszymi odpowiedziami :):)
To ja postawię pierwszy moją stopę na polu walki i ja ostatni z niej zejdę
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: Artek3333 »

Musisz połączyć moduły za pomocą synchronizuj (cienkie niebieskie linie) tak jak na tym obrazku

źródło:
http://community.bistudio.com/wiki/High_Command

Jeśli chodzi o pokazywanie oznaczeń wojskowych, jednostek będąc w trybie dowództwa, to pokazuje wszystkie jednostki, nawet te które nie są pod naszą komendą.
Załączniki
Hc_layout[1].jpg
fatboy1909
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2008, 21:42
ID Steam:
Numer GG: 12755589
ID gracza: 0

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: fatboy1909 »

Zadziałało :D Zrobiłem tak samo na początku ale widocznie popełniłem gdzieś błąd. Dzięki wielkie za schemat :). Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie da się jakoś przez ten moduł załadować jednostki do pojazdu którym ja też dowodzę? Drużyna i pojazd nie należą do jednego oddziału lecz są oddzielnie. Zrobiłem tak 8 Rosomaków oraz 8 oddziałów piechoty, chce teraz aby każdy oddział wsiadł do Rosomaka i aby Rosomaki te wyładowały oddziały w jakimś danym miejscu i wykonywały oddzielne zadania. te 8 jednostek podzieliłem na 4 grupy tak samo z Rosomakami czyli: 2 Rosomaki i oddziały piechoty w kolorze zielonym, 2 Rosomaki i oddziały piechoty w kolorze niebieskim itd. :D :D Pozdrawiam !
To ja postawię pierwszy moją stopę na polu walki i ja ostatni z niej zejdę
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: Artek3333 »

Raczej się nie da. Naczelny dowódca dowodzi całością, a podkomendni swoimi pododdziałami, czyli dowódca pododdziału może wydać swojej drużynie wejście do pojazdu o ile pojazd znajduje się w jego grupie, a rozkazy wsiadania czy wysiadania z pojazdu wydaje według własnego uznania, my nie mamy na to żadnego wpływu. My tylko możemy wydawać podstawowe rozkazy dowódcom tych poddziałów, czyli kierunek przemarszu, zachowanie, rozkaz do ataku itp. To, co chciałbyś uzyskać, to jedynie za pomocą jakiegoś skryptu, ale nie wiadomo czy AI potem by się gdzieś nie zacięło.
Bator_PL
Posty: 20
Rejestracja: 10 października 2012, 17:04
ID Steam:

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: Bator_PL »

ja też miałem ten problem kiedyś nawet na szkoleniu :D
fatboy1909
Posty: 85
Rejestracja: 01 maja 2008, 21:42
ID Steam:
Numer GG: 12755589
ID gracza: 0

Re: Pytanie odnośnie naczelnego dowództwa

Post autor: fatboy1909 »

Kombinowałem jeszcze troszkę co do tego załadunku i wyładunku oddziałów z pojazdów i udało mi się. Co prawda nie jest to do końca profesjonalne i oryginalne ale ważne że uzyskałem dobry efekt końcowy :). Zrobiłem tak:
Oszukałem troszkę i dałem już w edytorze waypointy by jednostki wsiadły do pojazdów (z pojazdu załaduj, z jednostki wsiadaj, synchro)
Gdy uruchamiam grę jednostki wsiadają do pojazdów po czym przejmuje nad nimi dowodzenie, wskazuje Rosomakom pkt. gdzie mają desantować żołnierzy. Na mapie widać te pkt. jak każdy wie i na każdy pkt. klikam prawym i pakazuje mi taką zakładkę "typ" gdzie są opcje jak: zależć i zniszczyć, załaduj, wyładuj, wsiadaj, WYSIADAJ itd. daje na wysiadaj a jednostki w danym pkt gdzie podjedzie Rosomak wysiadają :):). Jakieś tam niby rozwiązanie to jest :D :D :D
To ja postawię pierwszy moją stopę na polu walki i ja ostatni z niej zejdę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”