Patch 1.54 problem

Problemy i porady nt aktualizacji gry (patch'owanie)

Moderator: Inkwizytor

mirekm61
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2010, 14:46
ID Steam:
Numer GG: 1656120
ID gracza: 0
Lokalizacja: poznań

Patch 1.54 problem

Post autor: mirekm61 »

Po wgraniu patcha 1.54 pod Arma CO mam taki komunikat przy uruchamianiu gry.

Conflict with Emulation Software detected.
Please have a look at http://www.securom.com/message.asp?m=emu&c=2500 for further, more detailed information.


odwiedziłem stronę w linku ściągnąłem nawet ten programik ale to na nic. Arma2 uruchamia się ale już CA i CO nie, poza tym przy uruchamianiu Arma2 pojawiły się komunikaty o brakujących addonach . Czy macie podobne problemy, jeżeli tak to ładnie skopali tego patcha.
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: Rafael3D »

Na forum BISu widać iż sporo ludzi ma z tym patchem problem (podobnie zresztą jak z innymi patchami - nihil novi w tym temacie). Z rozwalającą szczerością odpowiem: a u mnie działa OK ;) mimo działającego w tle VirtualCloneDrive (rezydent).
Jedna rzecz, zaraz po uruchomieniu spatchowanej OA: gra działa strasznie WOLNO! Wchodzę do settings, a tam....wsio na MAX. Textury, detale, cienie, postefekty i inne badziestwo. po sprowadzeniu tego do normalnych wartości gra zachowuje się jak 1.52 (za mało czasu by sprawdzić różnice, ot pobiegałem trochę w Domination).

http://forums.bistudio.com/showthread.p ... 52&page=11
Facecik z BISu pisze, iż zapodano coś a'la BAF dla ubogich. Ciekawe.
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: mant3z »

:? to co teraz jak zainstalowałem BAF przed patchem? Po zainstalowaniu patcha będę musiał jeszcze raz zainstalować BAF żeby mieć jednostki w wysokiej rozdzielczości?
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: Nexus »

Witam, z 1.54 fakt, ja miałem osobiście błędy przy instalacji, po trzech próbach pobrania na nowo patha i przeinstalowaniu OA poddałem zagadnienie. Błędy jak były tak są ale path teoretycznie działa. Jako ciekawostkę dodam, że przed zainstalowaniem BAF, a po zainstalowaniu patha 1.54 w edytorze pojawiły się jednostki BAF jednak w dziwnie rozmazanej formie. Po zainstalowaniu BAF wszystko potencjalnie OK.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: mant3z »

No bo jak nie masz BAF to z patchem dostajesz ten dodatek ale w niskiej rozdzielczości.
Czyli ten dodatek nie dzieli comunity :lol:

No dobra czyli wiadomo o co chodzi, po zainstalowaniu patcha BAF trzeba zainstalować jeszcze raz :ohno
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: Rafael3D »

odnośnie błędów podczas instalacji:
Jeśli pojawi się komunikat "Error found in file EXPANSIONS\ADDONS\missions_e.pbo" należy kliknać IGNORUJ i kontynuować instalację.
Po spatchowaniu ściągnąć brakującą misję z http://files.b4mbi.fr/Bohemia_Interacti ... e-v154.zip i podmienić z istniejącą.
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: Nexus »

Rafael3D pisze:odnośnie błędów podczas instalacji:
Jeśli pojawi się komunikat "Error found in file EXPANSIONS\ADDONS\missions_e.pbo" należy kliknać IGNORUJ i kontynuować instalację.
Po spatchowaniu ściągnąć brakującą misję z http://files.b4mbi.fr/Bohemia_Interacti ... e-v154.zip i podmienić z istniejącą.
O to loto, dzięki... daje punkta.

mant3z pisze:No dobra czyli wiadomo o co chodzi, po zainstalowaniu patcha BAF trzeba zainstalować jeszcze raz :ohno
albo zainstalować dopiero po patch-u... :coffee
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mant3z
Posty: 968
Rejestracja: 23 stycznia 2007, 08:41
ID Steam:
ID gracza: 1111
Lokalizacja: Gandza
Kontakt:

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: mant3z »

Pospieszyłem się wczoraj z tą instalacją nie sprawdzając czy wyszedł patch. Przy uruchamianiu army wyskoczyło mi okienko, że muszę 1.54 zainstalować bo coś tam jest niekompatybilne... stąd się dowiedziałem o patchu :)
No cóż, ważne, że wszystko jest pobrane... może dziś sobie pogram.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Awatar użytkownika
Nexus
Posty: 87
Rejestracja: 12 sierpnia 2009, 07:26
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: Nexus »

Mi udało się sprawdzić i zacząłem od patcha, nawiązując jednak do BAF oczywiście po za całym nowym sprzętem i brytyjskim akcentem jest kilka ciekawostek takich jak Nowa lokacja Shapur, podczerwień zamiast termowizji i punk zerowania celownika w karabinie szturmowym... uwaga od 50 do 900m. (SCAR z termowizorem ma tylko od 50 do 300m)
Jednak nie ma się co dziwić, po wprowadzeniu tego karabinu na wyposażenie musiano zmienić program strzelań ze względu na rewelacyjne osiągi tej broni :1th
Na starcie jest fajny 8 osobowy COOP. Polecam... :violent
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 57
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 11:29
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: Miro »

Nic się nie stanie jeżeli kupię BAF na CO w wersji PL?
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu...
Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
atikabubu
Posty: 12
Rejestracja: 10 lipca 2010, 15:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Patch 1.54 problem

Post autor: atikabubu »

Dla tych którzy mają problem z instalacją patcha (konkretnie błąd z missions_e.pbo) - http://forums.bistudio.com/showpost.php ... ostcount=2 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualizacja gry”