Wywala do pulpitu (nie tylko arma)

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Kostka
Posty: 24
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 10:00
ID Steam:
Numer GG: 9864510
ID gracza: 0

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Kostka »

Komputer czysty, karta graficzna 60 stopni w stresie. Dalej wywala. Resetuję ustawienia proca.
Dogfighting by GAU <3 http://yfrog.com/1aarma2gauvssuj
GG: 9864510 walić jak trza

Nick w grze- PC
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Artek3333 »

Spróbuj przeinstalować system. Jest to czasochłonne, bo wszystkie programy trzeba instalować na nowo, ale z reguły pomaga. Ja miałem kiedyś przypadek z Arma Assaulut (Arma 1)Problemy z bodajże pamięciami. Mianowicie po kilkakrotnym, ręcznym przejściu do pulpitu Alt + Esc i powrotu do gry (w celach pisania skryptów) gra się wyłączała i wychodziła informacja coś o problemie z pamięciami. Przeinstalowanie systemu pomogło. Zaznaczam, że może to być inna przyczyna, ale w ostateczności najlepiej przeinstalować najpierw grę, a jak problem się nie rozwiąże, to cały system. :coffee
Awatar użytkownika
Kostka
Posty: 24
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 10:00
ID Steam:
Numer GG: 9864510
ID gracza: 0

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Kostka »

Przywróciłem oryginalne taktowanie proca i jest ok. temat do zamknięcia.
Dogfighting by GAU <3 http://yfrog.com/1aarma2gauvssuj
GG: 9864510 walić jak trza

Nick w grze- PC
Awatar użytkownika
Pokrakk
Posty: 13
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 12:51
ID Steam:
ID gracza: 4883

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Pokrakk »

Kostka pisze:Przywróciłem oryginalne taktowanie proca i jest ok. temat do zamknięcia.
To, co opisujesz może być związane ze starzeniem się proca - gdzieś juz o tym czytałem.

Na poczatku starcza mu standardowe napięcie - ba! - nawet na takim kręcić się daje.

Ale po czasie (zwłaszcza jak pracuje z wyższą niż nominalna częstotliwością), staje się mniej stabilny i jest konieczne zwiększanie napięcia by utrzymać go w ryzach.

Mówisz 17 miesięcy? To długo. Może wystarczyłoby samo podniesienie napięcia Vcore?
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Forrestal »

Kostka pisze:PhysX nie działa. A gdyby to był proc to by się komp wyłączył, nie?

Wywala Armę co 5 minut bez podania przyczyny. Temperatury niskie. PhysX wyłączony...
Nie, nieumiejetne podkrecanie proca moze sie konczyc np bledami podczas zapisow plikow na dysk. Jesli wiesz, ze masz procesor podkrecony i problemy ze stabilnoscia to oczywiste chyba jest ze to trzeba najpierw sprawdzic.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kostka
Posty: 24
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 10:00
ID Steam:
Numer GG: 9864510
ID gracza: 0

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Kostka »

Mój kolega ma ten procesor na standardowych napięciach podkręcony do 4.00 GHz. Mój tez był na standardach, żeby EPU działało, jak widać trzeba mu odpuścić. Ewentualnie sczyszczę w końcu dysk i zobaczymy wtedy. A jak padała stabilność to wywalał blue screen więc wykluczyłem tą możliwość.

Edit: Jak będę miał czas to puszczę monitorowanie napięć vcore podczas gry na podkręcony i sam podniosę i będzie wiadomo. Płyta główna jest bardzo dobra więc do podkręcania się nadaje rewelacyjnie.
Dogfighting by GAU <3 http://yfrog.com/1aarma2gauvssuj
GG: 9864510 walić jak trza

Nick w grze- PC
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Forrestal »

Kostka pisze:Mój kolega ma ten procesor na standardowych napięciach podkręcony do 4.00 GHz. Mój tez był na standardach, żeby EPU działało, jak widać trzeba mu odpuścić. Ewentualnie sczyszczę w końcu dysk i zobaczymy wtedy. A jak padała stabilność to wywalał blue screen więc wykluczyłem tą możliwość.

Edit: Jak będę miał czas to puszczę monitorowanie napięć vcore podczas gry na podkręcony i sam podniosę i będzie wiadomo. Płyta główna jest bardzo dobra więc do podkręcania się nadaje rewelacyjnie.
Proc procesorowi nie rowny. Kazdy egzemplarz podkreca sie inaczej. Bluescreeny to nie jedyny objaw niestabilnosci.

Pamietaj - napiecia monitoruje sie miernikiem - odczyt z jakis programow mozesz sobie wsadzic miedzy bajki ;) A jaka to ta super plyta?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dawid111
Posty: 1
Rejestracja: 01 lipca 2010, 14:59
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: dawid111 »

Witam mam podobny problem arma 2 rowniez arma 2 arrowhead wywala mi do pulpitu po kilku minutach gry dane mojego kompa:
-Procesor intel Core duo2 E8400 3,0 ghz
-Plyta główna Asus p5k Pro
-Karta graficzna Ati radeon hd 4870 x2
-Pamieć 4 giga 800 mhz
-zasilacz tagan 700 w
-system vista home edition 32 bit bez sytem packów gra w wersji 1.05
chce podkreslic ze karta graficzna grzeje sie do 90 stopni c ale przy innych grach tez tak grzeje ale nie wywala. Niekiedy moge pograc dłuzej w arme ale po kilkunastu minutach wciaz wywala sterowniki do karty najnowsze dx 9 jest nie wiem w czym tkwi problem ustawienia w grze mam ustawione na normal antyalliasing wylaczony. Czytalem ze arma ma duze wymagania ale wielu graczy ma podobna konfiguracje sprzetowa i graja normalnie nie wywala u nich a mi tak prosze pomozcie
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: PROCIK »

Ale inne gry może inaczej korzystają z karty, poza tym już mamy patcha 1.07 do army. Ewidentnie masz utratę stabilności systemu. Stawiam na przegrzanie.
Awatar użytkownika
Kostka
Posty: 24
Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 10:00
ID Steam:
Numer GG: 9864510
ID gracza: 0

Re: Wywala do pulpitu (nie tylko ARMA)

Post autor: Kostka »

Mam Asusa p5Q, rychło w czas odpowiedź :P
Dogfighting by GAU <3 http://yfrog.com/1aarma2gauvssuj
GG: 9864510 walić jak trza

Nick w grze- PC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”