Problem z podłączaniem się do servera

Problemy i porady nt łączenia się po sieci LAN oraz przez internet

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Problem z podłączaniem się do servera

Post autor: SaS TrooP »

Zacząłem po dość długim czasie stawiać server na gry wieloosobowe. Jednakże mam parę nie napotkanych nigdy wcześniej problemów...

Moje łącze to 2mb, tutaj test (z speedtest.com)
Obrazek

Moje servery nie lagują, desync nie przekracza 500 przy 100+ przeciwników (ACE2) , ale czasem ludzie po prostu nie potrafią się podłączyć, zwłaszcza ci ze słabszym łączem.

Tutaj statystyki kolegi: radiówka, dość słaba:

Obrazek

Problemem jest informacja: Could not connect server/Nie można dołączyć do servera.
Tak samo gdy stawiam server jako host i jako dedykowany. Niektórzy wchodzą na server, ale wspomniany znajomy (I parę innych osób) już nie, co naturalnie utrudnia mi organizowanie gier..
Co ciekawe, ludzie nie mogą dołączyć razu, ale przy próbie 2-3 minuty później zwykle się to udaje. Chwilkę potem problem występuje znów, i tak w kółko.
Chyba łącza moje i innych nie są problemem: hostuje servery do paru gier i na różne sposoby, wydajność jest bardzo dobra (przynajmniej w kraju), jeden ze znajomych posiada łącze 1mb i ma problemem z podłączaniem się do servera
Nie ma problemów z połączeniem w czasie trwania gry - nikogo nie wywala, jak mówiłem ping/desync jest mały. Kłopot to sam moment podłączania i tylko on.
Nie ukrywam, że moja wiedza na temat działania samego internetu jest wątpliwa, problem leży raczej po mojej stronie, może mam jakieś proxy czy coś tam zablokowane?

Moje IP chyba jest zewnętrzne: Internetia
Karta Ethernet Połączenie lokalne
Adres IP: Ciach, tym sie nie chwali chyba...

Mogę się spodziewać pomocy polskiej sceny? Bo na forum BISu nic mi nie odpisali - a chciałbym rozwiązać ten problem w tym tygodniu, by w piątek w końcu zorganizować sensowną grę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Połączenie z siecią i serwerem”