ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Awatar użytkownika
Ikeos
Posty: 40
Rejestracja: 31 marca 2008, 21:16
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Ikeos »

A ja tak z innej paki...cz ktoś sie orientuje jakie miała wyniki sprzedaży Arma 2 na świecie i w Polsce?
Awatar użytkownika
r2d2
Posty: 133
Rejestracja: 02 lutego 2007, 22:40
ID Steam:

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: r2d2 »

Z OFP i OFPDR jest tak jakby ktoś kupił nazwe Ferrari i zaczął robić vany o nieco mocniejszych silnikach bo te sie sprzedadzą w większej ilości, i takie sa potrzeby rynku. I wisi mu zdanie poprzednich uzytkowników, nie dba o to cżego oczekiwali, chce jeszcze troche pojechać na starej nazwie bo ta ma renome.
Awatar użytkownika
Luk
Posty: 34
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 21:19
ID Steam:
Numer GG: 3482731
ID gracza: 0

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Luk »

nacisk na odwzorowanie wzajemnych zaleznosci. Ale jak przy tym wyglada super realistycznie to jest bonus :) Chodzi mi tylko o male sprostowanie, odglos strzelajacego AK47 lub super wygladajacy pojazd nie czyni gry symulatorem.


No zadaje spobie sprawe ze ARMA 2 nie bedzie nigdy w 100% realnym symulatorem pola walki:)
Ale mnie ciesza nawet takie male rzeczy jak odglosy w czasie biegu czujesz wtedy ze cos nosisz na sobie, oczywiscie zdaje sobie sprawe ze dzwiek AK47 i wyglad pojazdu nie czyni gre symulatorem:]
Jest to oczywiste:>
Ogolnie klimat ARMA 2 jest lepszy niz OFP DR bo nawiazuje bardziej do klasycznego OFP
Konsola zjadła OFP2 :)
Awatar użytkownika
barth89
Posty: 74
Rejestracja: 05 lipca 2009, 22:00
ID Steam:
Numer GG: 5828812
ID gracza: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: barth89 »

Drone pisze:DR? Nie ma miejsca na DR w tym zestawieniu. Największy crap 2k9 jak narazie.
Chyba dla Ciebie ;>
Phenom II X2 550 @ 3.5 & Zalman 9700NT <> Radeon 4850 512MB DDR3 @ 700/1100 & Auras Fridge <> 4 GB DDR2 800MHz GeIL Ultra + PDP Patriot <> AsRock A780GXH 128M <> SB X-Fi Xtreme Audio <> Pentagram Silent Force 460W <> Windows 7 64-bit
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: SaS TrooP »

Symulatorem jest gra, która odtwarza przebieg pola walki w poszczególnych fazach. Gra może być i science fiction albo survival horrorem i symulatorem zarazem.
Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 254
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 22:02
ID Steam:
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Mirage »

Ode mnie krótko...

Wydawanie jakichkolwiek pieniędzy na OFP2 to tak naprawdę wyrzucanie kasy w błoto. Warto zaoszczędzić choćby na dodatek do A2, czy dla przykładu inną oryginalną gierkę typu MW2, który już niedługo. Dla mnie w każdej grze liczy się grywalność, chęć zajebistej zabawy, która będzie kradła z mojego życia kolejne godziny. Przy OFP2 tego nie ma, męczarnie od samego uruchomienia do momentu wybrania z menu opcji "exit". Nie mam zamiaru tutaj wymieniać plusów, minusów, tego co mi się podoba, a co nie. Podsumowuję grę jako całość, dlatego też...

...stanowczo nie polecam.
plodzilla
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2009, 21:25
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: plodzilla »

Mirage.

Mam takie samo zdanie tylko zamienilbym gry. To Arma2 wg mnie jest beznadziejna, a OF jest duzo lepsze. Arma moze i jest bardziej realistyczna i ciekawsza jesli chodzi o swiat ale OF DR jest grywalne a obie army niestety nie. Dlaczego?

OFP2 vs Arma2
1. Arma- pseudo realizm ze sciemnionym cieniowaniem i natezeniu swiatla
2. prowadzenie smiglowcem w armie jest niegrywalne, duzo lepsze jest w OF.
3. Arma2 ma miliard przyciskow funkcyjnych, wychylanie sie, skakanie -po co to komu?? to nie jest COD ani SWAT4 tylko gra na zupelnie otwartym terenie, a dodatkowe przyciski tylko zasmiecaja klawiature
4. Pojazdy w Arma2 sa nierealistyczne, poruszaja sie nierealistycznie, robia obrot o 360 stopni w 1,5 sek jak na wrotkach
5. Po co komu krzaki w Arma2 skoro w zblizeniu przez celownik snajperki po 100m wszystkie krzaki znikaja?? wiec po co w ogole te krzaki skoro nie mozna sie schowac??
6. Arma2 - ai strzelal do mnie (bylem pieszo) z wyrzutni przeciwpancernej stojac... ee. cos tu nie gra?
7. W armie 2 nie da sie celowac- celujesz na prostych rekach - a chyba celownik powinien byc troche blizej oka? W of tak jest. W armie celownik tylko przeszkadza.
8. Itd itd
OF DR> Arma2
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Matte »

:mrgreen: :mrgreen:
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: SaS TrooP »

Pozostawię to bez komentarza OFowy lolu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Equi
Posty: 155
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 10:45
ID Steam:
Numer GG: 3753274
ID gracza: 0

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Equi »

plodzilla pisze:Mirage.

Mam takie samo zdanie tylko zamienilbym gry. To Arma2 wg mnie jest beznadziejna, a OF jest duzo lepsze. ARMA moze i jest bardziej realistyczna i ciekawsza jesli chodzi o swiat ale OF DR jest grywalne a obie army niestety nie. Dlaczego?

OFP2 vs Arma2
1. ARMA- pseudo realizm ze sciemnionym cieniowaniem i natezeniu swiatla
2. prowadzenie smiglowcem w armie jest niegrywalne, duzo lepsze jest w OF.
3. Arma2 ma miliard przyciskow funkcyjnych, wychylanie sie, skakanie -po co to komu?? to nie jest COD ani SWAT4 tylko gra na zupelnie otwartym terenie, a dodatkowe przyciski tylko zasmiecaja klawiature
4. Pojazdy w Arma2 sa nierealistyczne, poruszaja sie nierealistycznie, robia obrot o 360 stopni w 1,5 sek jak na wrotkach
5. Po co komu krzaki w Arma2 skoro w zblizeniu przez celownik snajperki po 100m wszystkie krzaki znikaja?? wiec po co w ogole te krzaki skoro nie mozna sie schowac??
6. Arma2 - ai strzelal do mnie (bylem pieszo) z wyrzutni przeciwpancernej stojac... ee. cos tu nie gra?
7. W armie 2 nie da sie celowac- celujesz na prostych rekach - a chyba celownik powinien byc troche blizej oka? W of tak jest. W armie celownik tylko przeszkadza.
8. Itd itd
OF DR> Arma2
Dobra, to gdzie to porównanie OFP: DR i ArmA II? :D
Obrazek

Obrazek
Andriey
Posty: 105
Rejestracja: 08 czerwca 2009, 09:13
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: ArmA2 vs OFP2 (newsy i dyskusja)

Post autor: Andriey »

plodzilla,

skakanie? Ty chyba pomyliłeś Armę z BF ziom...
Spec Służby
ODPOWIEDZ

Wróć do „ArmA Flash News”