Klawiszologia - sprint

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Klawiszologia - sprint

Post autor: omaha_pl »

Mam taki problem.Zawsze mialem ustawiony sprint pod prawym CTRL ,wystarczylo ze go wcisne (bez przytrzymywania ) i wojak biegl na maxa.Po wyjsciu patcha 1.3 nagle mi ta opcja nie dziala.Teraz musze trzymac ten prawy kontrol zeby mi biegl na maxa.Probowalem to zmienic ale jakos nie moge .Wiecie co jest grane?
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Artek3333 »

A nie lepiej sprintu używać wciskając szybko 2 x "W" i trzymać? wtedy biegniemy sprintem dopóki się nie zatrzymamy, jeśli znowu chcemy bieg na maxa to znowu 2 x "W". Tak jest najprościej, bo nie trzeba dodatkowego klawisza szukać :mrgreen:
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: kondor »

Nieprawda - wielokrotnie miałem sytuację, że 2xW nie zadziałało lub nie byłem pewny czy biegnę, gdyż za szybkie lub za wolne podwójne kliknięcie nie jest wykrywane.
Osobiście używam "w+spacja" - bardzo wygodne.
Btw: czym się różni akcja podpięta domyślnie pod spację oraz pod tyldę "~" (bie nie zauważyłem różnic i inaczej zagospodarowalem spację)?
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Maćko »

ja sprint uruchamiam kombinacją w + l. shift, spacją to ja zmieniam broń - krótko mówiąc ustawiłem sobie sterowanie z OFP ;)
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Artek3333 »

To zależy od gustu. Każdy woli inaczej :) Mi 2x"W" zawsze zadziała i tak mi się gra najlepiej (Może ci klawiatura nawala albo masz już wyjechany klawisz "W") :twisted: Oczywiście żartuje :lol:
Awatar użytkownika
kondor
Posty: 1522
Rejestracja: 13 marca 2007, 11:50
ID Steam: Przemek_kondor
Kontakt:

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: kondor »

Zastanawiam się, czy w ogóle potrzebne jest normalne poruszanie się do przodu "W" - i tak zawsze się biega (przynajmniej ja)
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Artek3333 »

domyślne poruszanie się to jest taki trucht, gdzie postać się mniej męczy, a jak dam sprint w moim przypadku 2x W to postać biegnie szybciej ale i szybciej się męczy a po chwili zwalnia i dyszy :|
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: omaha_pl »

Uzywam do sprintu prawego CTRL poniewaz gram kursorami.A w moim pytaniu rozchodzilo sie o to jak ustawic sprint (klawisz) zeby nie trzymac go caly czas .Poprostu wcisnac tylko i puscic ,ale zeby dalej biegl sprintem.
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Opinie z gry w ArmA2

Post autor: Trance »

A ja wogóle nie używam klawisza "w" bo zaraz na starcie misji sie kłade w respie i kampie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”