Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Problemy i porady nt dobrej i słabej wydajności PC, zawieszaniem się gry itp.

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Najemnik
Posty: 8
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 17:16
ID Steam:
Numer GG: 5313721
ID gracza: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Najemnik »

Cześć Misiaczki :* To ja, Najol ! :party ^^ ... paamiętacie mnie, prawda? :?

Tak czy inaczej, oczywistą rzeczą musiało być to, że po pojawieniu się nowej odsłony ARMA2, pojawi się również Najemnik. :hapy Jeeeee ! ^^ :mrgreen: Wszyscy się cieszą. No, tyle było z mojego wielkiego wejścia - wiem wiem, już, nie zawstydzajcie mnie tą radością z widzenia mnie na forum. :dworship

Dobra, do rzeczy.

Mój PC:
AMD Sempron +2800
1,5 GB RAM
ATI Radeon 3650HD (AGP muszę dodać)

Iiiiii... co mogę powiedzieć? Ekhem. :ohno No w zasadzie nic ciekawego :mrgreen: - zacinka, zacinka i zacinka. :coffee Nie, serio, nie da się za bardzo grać. Największym żartem w tym wszystkim jest ta ... regulacja filtra ekranu, czy coś w tym rodzau. ;| Nie rozumiem czemu ma to służyć, ale jeżeli twórcy myślą, że ktokolwiek będzie grał po omacku na tym 33% filtrze, to hihi. :lol: To tak jak bym grał na 640x480 w środku burzy piaskowej. Nie, dziękuję. Idąc dalej, ustawienia wszystkiego na low zbytnio nie ratuje sytuacji, bo skoro stoję na środku mapy, bez żadnych innych jednostek poza mną ... i chodzi wolno (nie tnie, ale jest slow motion) to błagam Was. Pewnie w ogromnym stopniu jest to wina blur'a i reszty tych cukierkowych efektów, ale to i tak bez znaczenia - gra nie chodzi, tylko pełznie, nawet na najmniejszych ustawieniach detali <smuteczek>. :roll:
Szkoda, bo liczyłem, że tak jak miałem z ARMĄ, pogram sobie na jakiś niskich ustawieniach, z 15-20 fps'ami, a tu :no .


Eeeeh, pożycz ktoś nowego procka i ram jakiś DDR3 ? Oddam może. ;)


PS. Jestem fajny.
*** ... bo ja weteranem OFP jestem ! Z szacunkiem, Świeżak ! ***
SiD
Posty: 420
Rejestracja: 02 stycznia 2007, 00:11
ID Steam:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: SiD »

W najnowszym patchu możesz wyłączyć masę efektów, ale próba odpalenia na tym sprzęcie w konfrontacji z minimalnymi wymaganiami podanymi przez producenta to jest nic więcej jak robienie konkurencji Don Kichote'owi
Obrazek Obrazek :cfog Obrazek
Awatar użytkownika
[PR] Slavko
Posty: 91
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 10:57
ID Steam:
Numer GG: 157910

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: [PR] Slavko »

przeciez mając patch 1.02 mozesz wyłaczyc blur, bloom ;)
Powered by ULi
Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Maćko »

Najemnik pisze: Mój PC:
AMD Sempron +2800
1,5 GB RAM
ATI Radeon 3650HD (AGP muszę dodać)
Po pierwsze procesor ogranicza Ci grafikę ;) Po drugie minimalne wymagania ArmA 2 to CPU: P4 3GHz - jego odpowiednik AMD to AMD Athlon 3200/3400+ Twój sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań więc się nie dziw że chodzi jak chodzi :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Najemnik
Posty: 8
Rejestracja: 23 czerwca 2009, 17:16
ID Steam:
Numer GG: 5313721
ID gracza: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Najemnik »

Nie no, zasugerowałem się w sumie opinią mojego ułomnego kumpla, który twierdził, że ARMA i ARMA2 mają podobne wymagania i będzie mi chodził zupełnie przyzwoicie (WRONG !!!). W sumie to więcej było w tym złudzeń, niż faktycznej wiary w to, że faktycznie ARMA2 może chodzić na mojej konfiguracji, więc ... nie jestem w szoku, ani zdruzgotany. Wstawiłem post, żeby poinformować ludzi. ;) Dla innych o podobnej konfiguracji (istnieje jeszcze na świecie ktoś z taką konfiguracją? 8O )

Mniejsza, bywa. :roll:
*** ... bo ja weteranem OFP jestem ! Z szacunkiem, Świeżak ! ***
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

Witam.Chcialbym prosic osobe obeznana w temacie o pomoc .Nie wiem czy to wina mojego sprzetu ale mam nawet problem zeby pozmieniac sobie ustawienia video w opcjach gry.Mianowicie kiedy pojawia sie na poczatku gry ten lotniskowiec ,to co kilka sekund mam zacinki ,na sekunde ruszy i znow zacinka ,wejscie w jakiekolwiek opcje to rzecz arcytrudna .Chcialem sobie pozmieniac opcje graficzne na low badz very low i nawet raz mi sie udalo i pogralem chwile ale nie dalo sie grac bo mialem chyba z 5 klatek na sekunde.Rozumiem w grze ale zeby nawet w opcje ciezko bylo wejsc ...? Moj sprzet to :Core 2 Duo E 6750 2.66 ghz ,Evga 8800 GT 512Mb Super Clocked ,Nforce 680i LT SLI,Seagate Barracuda (sata) 500GB i Zasilka Jeantech Storm 700 W oraz Pamiec 4GB OCZ SLI ready.czy naprawde ten sprzet jest juz tak slaby zeby nie dalo sie grac na low i zeby miec problem w z wejsciem w opcje video ?Dziekuje z gory za pomoc. P.S :czy wie ktos jaki sprzet by trzeba miec zeby pograc na full detalach z 1920x1200 i wyciagac min 60FPS ?
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

Teoretycznie Twój sprzęt powinien tak włąsnie działac (60 fps na max ustawieniach :P).
Wina nie lezy z pewnoscia po stronie predkosci komponentow (bo sa dosc szybkie). Proponuje Ci przeskanowac dysk w poszukiwaniu wirusow, moze masz go totalnie zapchanego albo jakis słaby prąd dostajesz :). Sprobuj sformatowac dysk, to powinno CI pomoc.
Obrazek
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

Trance nie wiem czy sobie zartujesz z tym(,,powinien chodzic na full detalach,, ) ale na dysku mam porzadek robiony co dwa tygodnie a wirusow brak ,wiec nie wiem dlaczego nie moge komfortowo pograc
Awatar użytkownika
hryst
Posty: 297
Rejestracja: 16 listopada 2006, 10:04
ID Steam: hryst
ID gracza: 0
Lokalizacja: minsk
Kontakt:

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: hryst »

jesli masz monitor 1920x1200 to faktycznie gdzieś moze być wąskie gardło do obrobienia tak dużej rozdzielczości.
Zmniejsz rozdziałkę w wingrozie do testów.
Podkręć proca na 3.2 GHz zwiększając FSB do 400MHz
Sprawdź temperaturkę grafy bo ta seria była zimowa.
You will be assimilated. Resistance is futile. :ofp
Intel [email protected]|Abit IP35|LCD DELL 20'|X2900XT 512MB|2x2GB RAM HyperX|SATA750GB|BR LG GBW-H10N|SB A.4|Sunbeam ST + 620-A12S|
omaha_pl
Posty: 71
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:58
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: omaha_pl »

Hryst dzieki za odpowiedz ,ale chcialbym cie jeszcze chwile pomeczyc :) Mam kilka pytan.czy mozna zmienic ustawienia video arma 2 z jakiegos pliku poza glownym menu w grze? Co do podkrecenia procka to wlasnie nosze sie z tym zamiarem od kilku dni,ale nigdzie nie ma konkretnej porady w necie (plyta Nforce 680i LT) ,Wiem ze trzeba podkrecic Ghz pozniej FSB (moj to 333) jeszce timingi od pamieci i napiecie (teraz mam 1.35) i temperature 54 i 53 srednio a karta grzeje sie na 70 stopni.jeli mozesz cos doradzic to wielkie dzieki.Tyle czekalem na ta gre ( anie wiele jest gier w stylu BF 2)
Awatar użytkownika
Trance
Posty: 1090
Rejestracja: 20 maja 2007, 19:06
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wydajność ARMA2 a sprzęt [ DYSKUSJA ]

Post autor: Trance »

Tyle czekalem na ta gre ( anie wiele jest gier w stylu BF 2)
Jezeli ta oznacza ArmA2 to chyba Ty żartujesz :).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wydajność i zawieszanie się”