ArmA a OFP

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

ArmA a OFP

Post autor: Cleric »

smigly pisze:...tylko sie pytam,gdzie jest ta przyjemność z gry,którą miałem w OFP?Jak można było tak spieprzyć tą grę,a czekaliśmy na nią też parę lat.To sie nazywa olewka panowie.
Co prawda to prawda... :roll:

tylko że OFP i Arma to dwie różne gry (więc różne poziomy czerpanej z nich przyjemności, jakości itd.) i warto o tym pamiętać przy ich rozmaitym porównywaniu. ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
klamacz
Posty: 818
Rejestracja: 23 listopada 2006, 09:54
ID Steam:
Numer GG: 2019934
ID gracza: 2320644
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: klamacz »

Gralem w kampanie Gunship 2000, gralem tez w inne misje latane ... i nie zgadzam sie z opinia panow przedmowcow, ze w OFP bylo to lepiej rozwiazane, ze w Arma shilki sa zbyt skuteczne i ze w ogole nie da sie grac inaczej niz save'ujac co 10 sekund ...
Osobiscie nie mam problemu z lataniem, misje poprzechodzilem bez wiekszego problemu. Moja recepta to cierpliwosc i dobry plan, podobnie jak w rzeczywistosci Shilka stojaca pod lasem staje sie bariera nie do przejscia ale pilot ma zawsze mozliwosc jej ominiecia lub zasloniecia uzywajac przeszkod terenowych.
Malkontenci, ktorzy uwazaja, ze misje smiglowcem w Arma sa gorsze, mniej klimatyczne etc niz w OFP, widocznie sobie zwyczajnie nie daja z nimi rady - z prostej przyczyny - w OFP duzo elementow bylo znacznie, ale to znacznie prostszych.

Kampania Gunship 2000 oferuje bardzo dobre, klimatyczne, trudne i skomplikowane misje. Majstersztykiem moim zdaniem jest misja transportowa przy uzyciu MH6, gdzie po wyladowaniu dwoch skladow piechoty trzeba jeszcze podjac i wywiezc z wrogiego terenu obserwatora. Jedyny sejw jaki mialem byl zaraz po wyladowaniu druzyny Bravo i druga polowe misji probowalem co najmniej ze 20 razy, zanim nauczylem sie unikac i uciekac przed ostrzalem Shilek i Bmp.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
smigly
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2006, 22:06
ID Steam:

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: smigly »

Nie uważam się za malkontenta,ja tylko uważam,że ta gra jest z.....a od początku do końca.Jeśli jest tak fenomenalna,jak twierdzisz,to pokaż mi te tysiące nowych misji,które tworzą fani tej gry(jak było w przypadku OFP).Nie kolego,to nie są różne gry,to jest kontynuacja OFP,tyle,że kiepska.Bo nie o grafikę chodzi w grze,tylko o cos zupełnie innego.Pozdrawiam fanów OFP! :dworship
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: eJay »

smigly, nie męcz ludu i zajrzyj na Armaholic w dział misji. Można przebierać, aż miło.
Awatar użytkownika
Cleric
Posty: 272
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:27
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Libria
Kontakt:

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: Cleric »

Ok smigły masz racje - ArmA to de facto kontynuacja OFP - tyle ża ja przez słowo kontunuacja rozumiem coś tak samo dobrego, grywalnego i jakościowego chociaz zbliżonego do orginału (częsci pierwszej) - moim zdaniem na miano kontynuacji poprostu nalezy sobie zasłużyć 8)
szczególnie w takiej sytuacji gdy twórcy OFP (czy tez innych produkcji) zerwali spółe i robią rózne projekty samodzielnie.
Za jakiś czas być może ktoś bedzie się wypowiadał o OFP2 jako o kontynuacji OFP być moze bardziej zasługującej pod wyżej opisanym względem by sie stać tzw. kontynuacją ;)
Obrazek

Obrazek
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: Desperat »

smigly pisze:Nie uważam się za malkontenta,ja tylko uważam,że ta gra jest z.....a od początku do końca.Jeśli jest tak fenomenalna,jak twierdzisz,to pokaż mi te tysiące nowych misji,które tworzą fani tej gry(jak było w przypadku OFP).Nie kolego,to nie są różne gry,to jest kontynuacja OFP,tyle,że kiepska.Bo nie o grafikę chodzi w grze,tylko o cos zupełnie innego.Pozdrawiam fanów OFP! :dworship
Co wy bedziecie tu pisac , ze arma to inna gra ! To jest kontynucja ( smigly ) . To ze grafika sie zmienila nie oznacza rewolucji . Wystarczy spojrzec na reszte . ZERO fizyki , skoki spadochoronowe to kabaret , tak jak w ofp , tak u tutaj czasem wpadam w ziemie , a potem nagle z niej wyskakuje bez spadochrona . Jak dostaniesz rakieta w twarz , to tak samo jak w ofp lecisz jak rakieta nasa w kosmos . Rozwalasz pojazdy .. , one tak jak w ofp nie zrobia nic poza .. pip i bum . Zabijesz goscia , w jaki tylko chcesz sposob , to on i tak bedzie miec slad tam gdzie zarzyczyli sobie tworcy , i rowniez tak samo jak w ofp zginie w dziwny sposob .. , w taki jaki chcieli tworcy . Strzelanie ? Takie samo , jak w ofp . Dzwieki .. , podobne do ofp , wystarczy porownac odglos m16 . Samo poruszanie postaci , z gory z biec nie mozesz , ani pod gore wbiec .. jak w ofp . Jazda motore .. , ile to razy robilem backfily i inne takie tricki , kiedy zjechalem z gory ? Bo byl jeden wielki kant i moj motor sobie podskoczyl .. Ile to razy ludzie widzieliscie , zeby na takim kancie sie przewrocil czolg czy inne cos ? Fizyka by duzo zmienila , a tutaj jak masz kant , to juz gra glupieje . Wiele mozna by jeszcze pisac .
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
MaKo
Posty: 35
Rejestracja: 18 października 2007, 19:04
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: MaKo »

noo brak fizyki w tej grze tez mnie wkurza
wczoraj latałem heli AH6, wyłączyłem silnik i maszyna nie spadła za ziemię
uwierzycie? dalej unosiła się w tym samym miejscu

ludzie zastanówcie się czy chcecie mieć ArmA
czy jakieś HalfLife/ Red Faction/ Microsoft Flight Simulator/ Manhunt plus diabli wiedzą co jeszcze w jednej grze
8 Brygada Zmechanizowana
Obrazek
I`m a bomb technican - if you see me running => try to keep up!!!
Medic!!!

Obrazek
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: Desperat »

MaKo pisze:noo brak fizyki w tej grze tez mnie wkurza
wczoraj latałem heli AH6, wyłączyłem silnik i maszyna nie spadła za ziemię
uwierzycie? dalej unosiła się w tym samym miejscu

ludzie zastanówcie się czy chcecie mieć ArmA
czy jakieś HalfLife/ Red Faction/ Microsoft Flight Simulator/ Manhunt plus diabli wiedzą co jeszcze w jednej grze
Half life - tak ( fizyka ) , Red Faction - tak ( rozwalanie mapy ) , Microsoft FLight Simulator - raczej nie ( zbytni realizm ) do tego mozna by przeciez dodac obsluge czolgu , ktorej po prostu tutaj niema i inne.. ] , Manhunt - nie.. ( przeszlo by to ) .

ArmA , jak dla mnie to tyltu zje..chany :angel . Wiele elemntow przypomina OFP , zbyt wiele . Moze wtedy OFP byla dobra , ale teraz nie jest , i jak dla mnie to byl blad , zeby w tak duzym stopniu polegac na poprzedniku . Na szczescie OFP 2 robione przez Code Masters , bedzie czyms , w tym z fizyka !
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: Matte »

Desperat - Czymś napewno OFP2 będzie, NEON do czegoś zobowiązuje, jednak moje serce kieruje mnie w strone czech...
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
Dario
Posty: 162
Rejestracja: 13 stycznia 2007, 21:08
ID Steam:
Numer GG: 3830261
ID gracza: 0
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: Dario »

Jeżeli wolisz gowniane Red Faction od Army to poprostu nie wchodz na to forum, sprzdaj gre jakieś babce na allegro i nigdy tu nie wracaj. Mimo tego że Arma a wiele niedociągnięć, jest dla mnie jedną z najlepszych gier jakie powstały. Składa się na to niesamowity klimat i to coś ... co pozwala spojrzeć na pole bitwy oczyma żołnierza walczącego o sprawę, a nie oczyma stalowych cyborgów walczących o fragi.

PS: Pisz jak człowiek. Masz 8 lat ?
Obrazek
:weteran
Desperat
Posty: 93
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:15
ID Steam:
Numer GG: 5997674
ID gracza: 0
Lokalizacja: Polska / Kielce

Re: Namierzanie w śmigłowcu.

Post autor: Desperat »

Dario pisze:Jeżeli wolisz gowniane Red Faction od Army to poprostu nie wchodz na to forum, sprzdaj gre jakieś babce na allegro i nigdy tu nie wracaj. Mimo tego że Arma a wiele niedociągnięć, jest dla mnie jedną z najlepszych gier jakie powstały. Składa się na to niesamowity klimat i to coś ... co pozwala spojrzeć na pole bitwy oczyma żołnierza walczącego o sprawę, a nie oczyma stalowych cyborgów walczących o fragi.

PS: Pisz jak człowiek. Masz 8 lat ?
Jaki Ty tu klimat masz ? W kampani ? W misjach pojedynczych ? Jak dla mnie tu nie ma tego co bylo np. w OPFR . Tam bylo wszystko , dlugaa kampania , gdzie wszystko laczylo sie calosc . Walczyles o skrawki ziemi , co po pewnym czasie przerodzilo sie w walke o cale miasta . Gromadziles bron , bo tylko to co zdobyles mogles wykorzystac . Uwazales na ludzi , bo zdarzalo sie tak , ze jak ( mi ) wybili wczesniej kompanow , to w nastepnej misji mialem
mniej . Tam byl klimat , np. 1 misja , czy tam 2 . Gdzie atakowales konwoj tej broni , niedaleko swojej prowizorycznej bazy w lesie .

I to mnie najbardziej fascynuje . O jaka oni sprawe walcza ? ( Tworcow ) Nie stac ich bylo na cos oryginalnego i poszli na latwizne .. Ruscy atakuja swiat , jak zwykle .

Nie napisalem , ze wole Red Faction . Wspomnialem , ze w Armie mogla by byc mozliwosc niszczenia otoczenia . Preferuje realne gry , a nie jakies roboty .

PS. CO ZO ZNASZY PISZ NORMALNIE ?
Użytkownik zbanowany do dnia 14.12.2007

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”