KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

VirtualBattle 2011: Konflikt węgierski
(Polish-Hungarian War)

Moderatorzy: VoY, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maslak44
Posty: 83
Rejestracja: 16 lipca 2011, 11:54
ID Steam:
Numer GG: 12228007
ID gracza: 23635
Lokalizacja: Darłowo

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: maslak44 »

Maslak
Przydział: Piechota
"Tam, gdzie trzeba działać w sposób niekonwencjonalny, a jednocześnie profesjonalny, możemy liczyć na GROM. Ta jednostka da sobie radę z najbardziej nietypowymi zadaniami."

Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP.

ObrazekObrazek
Chłop bez wojska to nie chłop
Awatar użytkownika
Intruder
Posty: 208
Rejestracja: 04 stycznia 2010, 19:12
ID Steam:
Numer GG: 153238
ID gracza: 3905

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: Intruder »

6 panowie! Niestety w naszym lotnictwie dzieje się źle.

Sztab wyposażył nas w samoloty źle przystosowane do roli, którą mają pełnić, a podobno Węgrzy dostaną nowy sprzęt ;)
Nasze Su-34 jest bardzo szybkie lecz mało zwrotne, świetnie się wznosi lecz ma tragiczną widocznośc. W teorii wady i zalety się równoważą. Niestety, podstawym mankamentem jest dwumiejscowa konstrukcja, która pozbawia nasze Su celownika strzeleckiego. Ma go tylko strzelec.
Jak pokazują poniższe obrazki (edit: usunąłem je) pilot A-10 jest w stanie prowadzić celny ogień pod słońce czy mając z przodu chmury i mgłę, która towarzyszy całej naszej kampanii. W takich przypadkach pilot Su jest pozbawiony narzędzia celowniczego. Maleńki krzyżyk na HUDzie Suchoja jest prawie niewidoczny w każdych warunkach z okresowym wyjątkiem celowania na tle roślinności.

Nasze nowiutkie F-16 muszą strzec granic Polski. Jednak Węgrzy (faktycznie) posiadają JAS-39 Grippen. Sztab Lotnictwa Sił Inwazyjnych (SLSI) :D wystąpił z propozycją wykorzystania zdobycznych Grippenów. Loty testowe zostały już wykonane przez pilota, którego wszyscy znacie i lubicie :D :lol:
Propozycja jest taka aby wprowadzić do naszych sił lotniczych zdobycznego Grippena, a Węgrom, jeśli będą chcieli dać Harriera czy nawet F-22.
Link do moda znajduje się tutaj. Ponadto mod wyszedł już z fazy beta i jest gotowy.
http://www.armaholic.com/page.php?id=13547

Porównanie różnych samolotów (skala 1-6)
________zwrotność______szybkość______wznoszenie______zdoln. bojowe______dł. pasa______suma__________komentarz
Su-34........3....................5..................6....................2......................4...............20...........b. szybki, fatalne celowanie, szybki start
A-10.........5.....................3.................3....................5......................1..............17............zwrotny, dobry CAS (cele naziemne), słaby CAP (cele skrzydlate)
Grippen......4....................4..................4.....................4....................3...............19............dobry CAS/CAP, dobra widoczność
Harrier.......4....................4..................4.....................4...................6...............22.............dobry CAS.CAP, dobra widoczność, VTOL
Su-25.........1....................2..................1.....................3...................1...............8..............średni CAS, fatalny CAP, słaba widoczność

Grippen ma jednak problem z tym, że szyby są lekko mleczne i zmniejszają widocznośc przy dużym słońcu. Biorąc jednak pod uwagę budowę kokpitu widać dużo. Samolot, jak i Harrier, którego proponował bym (wraz z radarem) dla Węgrów jest uniwersalny. Możemy nawet zostawić oryginalne działko i ilość amunicji (ok 160szt). Możemy mieć nieco uboższy sprzęt ale niech da się z niego strzelać :)
Ponad to na Grippenie możemy umieścić szachownicę :) Są otwarte pliki Photoshopa do edycji tekstur :) :dworship
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2011, 23:13 przez Intruder, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: DRIVER »

Czemu SU34 ma zdolnosci bojowe na 2? Nie wiem jak jest w grze ale w realu to SU34 jest latającym składem amunicji rakietowej. :]

Kolejna sprawa to taka ze mogles pomniejszyć te foty :). A jeszcze inna kwestia... nudzi ci sie o 5 rano :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Intruder
Posty: 208
Rejestracja: 04 stycznia 2010, 19:12
ID Steam:
Numer GG: 153238
ID gracza: 3905

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: Intruder »

Możesz mieć i 500 rakiet ale co ci po nich skoro nie możesz nimi celować?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: DRIVER »

Intruder pisze:Możesz mieć i 500 rakiet ale co ci po nich skoro nie możesz nimi celować?
Boś lama :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Intruder
Posty: 208
Rejestracja: 04 stycznia 2010, 19:12
ID Steam:
Numer GG: 153238
ID gracza: 3905

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: Intruder »

no problemo - możemy zrobić test :) ja wsiądę w A10, ty w Su i udowodnisz mi, że ja jestem lama i że z Su w walce kołowej da się precyzyjnie strzelać. Oddam Ci wtedy moje "skrzydła" :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VoY
Posty: 672
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:42
ID Steam:
Numer GG: 3308113
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: VoY »

Jakiś czas temu Intruder zrobił wywód na temat SU25. Zaproponował SU34 i tak zrobiłem. Kosztowało mnie to troche pracy w szablonie VB. Dzisiaj ponownie wracamy do punktu wyjścia.
Nie słyszałem marudzenia od pilota bojowego a co więcej w ostatniej rozgrywce jego skuteczność w zadaniach była wzorowa.

Idąc tym torem zaczniemy za chwilę wymieniać broń sniperom, specom i na końcu tankerom bo przecież walczą w BMP vs M1A1.
Czemu oni nie piszą tu o wymianie sprzętu bo na pewno mają gorszy niż przeciwnik?

Nie ma już zmian w szablonie misji.
Finalnie - Intruder na własne życzenie grasz piechotą więc opisany problem SU34 Ciebie nie dotyczy. Squelle da sobie radę.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Intruder
Posty: 208
Rejestracja: 04 stycznia 2010, 19:12
ID Steam:
Numer GG: 153238
ID gracza: 3905

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: Intruder »

Ja mogę grać makarovem nawet, obecnie to mi to już rybka.

EDIT :
VoY pisze:...Finalnie - Intruder na własne życzenie grasz piechotą więc opisany problem SU34 Ciebie nie dotyczy. Squelle da sobie radę.
Rozmawialiśmy na ten temat - zdecydowałeś zostać bliżej absurdu więc ja zdecydowałem zostać na ziemi. Kampania idzie tak łatwo, że "wyłączył mi się dreszczyk".
Co do Squella - na pewno sobie da radę. To dobry pilot. Kwestia jak dadzą sobie radę HARC'e bez radaru w A10. Żeby do czegoś strzelać trzeba widzieć albo cel albo celownik. W balansie stron mamy jednak albo to, albo to. Prognozuję wzrost tempa upadania wirtualnego państwa węgierskiego. Grippena proponowałem "z pakietem" lepszego samolotu dla węgier wyposażonego w radar. No ale skoro nic ma się nie zmieniać w template misji VB, to rozumiem, że konsekwentnie nie dasz im mundurów o które ostatnio prosili... Zobaczymy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VoY
Posty: 672
Rejestracja: 11 grudnia 2006, 16:42
ID Steam:
Numer GG: 3308113
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: VoY »

Nie dam nic co zmienia moda Intruder a nie żołnierzyków na slotach o których proszą.
Dodawanie czegokolwiek nie zmieni poziomu rozgrywki jeśli oni nie mają pilotów którzy mogą to skutecznie stosować.

Pilot bojowy nie ma parcia na wymianę samolotów, przeciwnik ma problem z obsadzeniem slotów pilotów a jeden Intruder chce uszczęśliwić wszystkich. Posłuchałem jednej Twojej rady odnośnie SU34 i popełniłem błąd. Jest za szybki i bardzo trudny do zestrzelenia przez ich AA.
Teraz składasz nową propozycję. Dzięki ale nie ...

Jutro będziemy rozmawiać ze Squelle i Harcami odnośnie SU34 i jeśli o to poproszą przejdziemy na SU25.

Zmienianie moda na tym etapie rozgrywek nie jest możliwe. ( pomijam kwestie wykrytych bugów w addonie ).
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: DRIVER »

To ja chce miotacz plomieni z +10 do lansu :D :dworship
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
maslak44
Posty: 83
Rejestracja: 16 lipca 2011, 11:54
ID Steam:
Numer GG: 12228007
ID gracza: 23635
Lokalizacja: Darłowo

Re: KONFLIKT WĘGIERSKI - PH WAR

Post autor: maslak44 »

DRIVER pisze:To ja chce miotacz plomieni z +10 do lansu :D :dworship

A może lepiej pistolet na wodę :) :P
"Tam, gdzie trzeba działać w sposób niekonwencjonalny, a jednocześnie profesjonalny, możemy liczyć na GROM. Ta jednostka da sobie radę z najbardziej nietypowymi zadaniami."

Aleksander Kwaśniewski - Prezydent RP.

ObrazekObrazek
Chłop bez wojska to nie chłop
ODPOWIEDZ

Wróć do „VB-PHWar”