Czy warto kupić

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2OA

Moderator: Inkwizytor

Dico
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, 18:47
ID Steam:

Czy warto kupić

Post autor: Dico »

Witam, jako że jest to mój pierwszy post. Zastanawiałem się nad kupnem Arma II, ponieważ uwielbiam realistyczne fpsy. Na steamie jest zniżka -80% do czwartku godziny 16.00 czasu pacyficznego, więc sprzedają za 27.56 zł. Jeśli mam go kupić to interesuje mnie tylko gra po sieci z ludźmi i tu moje pytanie: Czy multi w Arma jest ciekawe na dłuższą metę i czy gra w niego sporo ludzi, a przynajmniej na tyle żeby móc powybredzać przy szukaniu serwerów. W skrócie chodzi mi o wymienienie wad i zalet multiplayera. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
SaS TrooP
Posty: 1586
Rejestracja: 30 października 2008, 17:30
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Czy warto kupić

Post autor: SaS TrooP »

W serwerach raczej przebierać nie będziesz, to nie jest jakaś uber-popularna gra, ale...
- jeśli lubisz PvP znajdziesz co nieco dla siebie, mówię tu głównie pod kątem publiców. Są także grupy, jest ESL... w porządku ogólnie.
- dominuje scena coop. Publiki też, ale są słabiutkie i nie warto sobie nimi zawracać głowy (poza paroma wyjątkami jak np. Hell-Fire Polska). Tutaj raczej gry w stylu - w porównaniu z takim BFem czy CoDem - kameralne. Grupy coop są różnych rozmiarów i nie działają na zasadzie klanów, tzn. zwykle po prostu pytasz się czy możesz grać, pobierasz wymagane mody i grasz. Jeśli chodzi o polskie grupy to dominuje hiper realizm, tzn. brak respawnów i odtwarzanie całych formacji wojskowych. Jestem zawodowym coopowcem i powiem tylko tyle, że ta gra ma najlepsze multi jakie widziałem. Zresztą powstają setki i tysiace misji, więc jest nieskończone :P
Awatar użytkownika
JonPL
Posty: 270
Rejestracja: 14 lipca 2009, 16:43
ID Steam:
Numer GG: 6628146
ID gracza: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy warto kupić

Post autor: JonPL »

Zawodowym, to znaczy płacą Ci za to? Gdzie mogę się zatrudnić?

@Dico
By sensownie pograć na multi potrzebujesz obu części pakietu, czyli ArmA 2 + dodatek Operation Arrowhead. Czyli 25 zł to za mało.
http://armacenter.pl/ - najdłużej istniejąca społeczność w historii polskiej sceny ArmA i OFP.

Dołącz do nas - weteranów - dajemy czadu już od czasów wczesnego Flashpointa.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Czy warto kupić

Post autor: Tenk »

Jon mógłbyś sobie darować...

Jeśli chodzi o Hellfire Polska to tymczasowo nie ma stałego serwera, wieczorami hostuje jeden z grających jeżeli uzbiera się ekipka chętnych do grania. Najlepiej wbić na TSa i się dołączyć.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy warto kupić

Post autor: FOX-PL* »

Potwierdzam słowa Tenk'a, kanał jest otwarty dla ludzi, którzy chcą poznać trochę grę i pograć w miłym towarzystwie w kooperacje typu Domination 13 Pułku Paniki Leśnej.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Czy warto kupić

Post autor: Tenk »

Trochę odświerze temat. Dla tych którzy nie wiedzą ArmA 2 jest dostępna w CD Action za niewielką cenę, później dokupić tylko dodatek i dołączyć do jednej z grup grających realistyczne misje coop ;)
gzm1
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2011, 09:49
ID Steam:

Re: Czy warto kupić

Post autor: gzm1 »

Witam,

Kupiłem ARME II z CDA czy muszę dokupić ten dodatek?
Czy jest to konieczne do gry na multi, żeby sensownie zacząć grać?

Pozdrawiam
gzm
Awatar użytkownika
bates911
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 23:54
ID Steam:
Numer GG: 1668468
ID gracza: 0

Re: Czy warto kupić

Post autor: bates911 »

Tak, żeby sensownie zacząć grać w MP jest on konieczny.

Jest jeszcze parę serwerów z czysta grę, ale cała polska scena toczy się na ArmA2+OA
gzm1
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2011, 09:49
ID Steam:

Re: Czy warto kupić

Post autor: gzm1 »

A jak zainstaluje ten dodatek to czy będę mógł grać z kimś kto posiada czystą ARME II?

Grę kupiłem właśnie z myślą o grze z siostrzeńcem o ile ja mogę sobie pozwolić na zakup jeżeli żona się nie dowie :P, a nie wiem jak on czy będzie miał te 70 zł i czy będzie chciał je wydać.
Awatar użytkownika
rabus71
Posty: 80
Rejestracja: 06 stycznia 2010, 15:14
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy warto kupić

Post autor: rabus71 »

Pod warunkiem ,że siostrzeniec zainstaluje patch 1.59 i jak będziesz chciał z nim grać uruchomisz grę lancherem od Arma2 .
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Czy warto kupić

Post autor: Tenk »

rabus71 pisze:Pod warunkiem ,że siostrzeniec zainstaluje patch 1.59 i jak będziesz chciał z nim grać uruchomisz grę lancherem od Arma2 .
Że jak?! :D Dodatek nie dobiera możliwości gry na czystej ArmA2, wystarczy odpalić z ikony ARMAII w folderze gry. Pamiętaj że misja w którą chcecie grać, musi być pod czysta gre, nie może zawierać jednostek z OA.

BTW Zapraszam dzisiaj około godziny 20 na serwer COSA, planowana misja coop na czystej Arma2 bez OA i innych modów, wymagany TS3 do komunikacji ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 Operation Arrowhead”