ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2OA

Moderator: Inkwizytor

TheRusk
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2010, 12:31
ID Steam:
ID gracza: 0

ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: TheRusk »

Witam.

Mam oto taki dylemat i chciałbym się Was poradzić.
Bardzo chciałbym zasmakować ARMA II ponieważ kocham symulatory pola bitwy.

Niestety mój PC do najlepszych nie należy, nie wiem czy kwalifikuje się do średnich...

Posiadam jeszcze X360, ale w tego typu gry wolę grać na PC.

Tutaj podaję dokładne dane mojego komputera: KLIK

I mam takie pytania:
1. Lepiej kupić grę na Xboxa i mieć pewność że zawsze będzie chodziła bez laga, czy kupić na PC i mieć wygodniejsze sterowanie?
2. Czy ArmA II, Waszym zdaniem, pójdzie na moim sprzęcie chociaż na minimalnych detalach?
3. Czy lepiej opłaca mi się dokupić RAMu/podkręcić procesor aby mieć lepsze sterowanie, czy po prostu rozwijać swój arsenał gier na X360?

Dodam jeszcze że zasysam właśnie demo na PC i zobacze... ale wiadome że demko chyba nie ma aż takich wymagań jak full bo jest okrojone. To prawda? (to pytanie 4. można powiedzieć)
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: Maćko »

ArmA 2 wyszła tylko na PC i jak na razie BIS milczy w sprawie wersji na xboxa czy PS3.
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: Forrestal »

Maćko pisze:ARMA 2 wyszła tylko na PC i jak na razie BIS milczy w sprawie wersji na xboxa czy PS3.
Na filmach z biura BIS widac dev i test kity xboxowe - mozna wiec wywnioskowac na co im one ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 653
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 15:08
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: Maćko »

Forrestal pisze:
Maćko pisze:ARMA 2 wyszła tylko na PC i jak na razie BIS milczy w sprawie wersji na xboxa czy PS3.
Na filmach z biura BIS widac dev i test kity xboxowe - mozna wiec wywnioskowac na co im one ;)
Fakt,
ale faktem jest również, że przeglądając pliki gry można trafić na konfiguracje xboxowe oraz odpowiednia dla nich grafiki...

na co oni czekają? ;f
Obrazek
Obrazek

-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 [email protected] | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL14 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: OFman »

Przygotowanie tak "dużej" gry jak ArmA2 na Xbox'a nie jest takie proste. W przypadku OFP było łatwiej, bo ówczesny Xbox mógł więcej niż wymagała Flaszka, teraz jest odwrotnie.
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
Tyran
Posty: 235
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: Tyran »

Super to 700zl za X360 i ciupiemy w ARME2 :hapy
Za 700zl nawet porządnej grafiki nie kupie do ARMY 2 [wersja PC].
Dam jeszcze 200zl za mysz której pewnie nie ma w X360.
Ale w X360 jest [Piractwo] i ma się dobrze :o
TheRusk
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2010, 12:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: TheRusk »

OK. Więc tak:
ArmA na iksboksa zostawiam w spokoju, ale w co muszę zainwestować w moim kompie żeby gra chodziła płynniej? ( Teraz na wysokich detalach tylko w mieście z lekka przycina), czy dokupienie jeszcze 1GB RAMu coś da?


Mój sprzęt:
KLIK
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: eJay »

Wszystko. Za mało Ramu (2GB to minimum, bo system w tle + ArmA żżerają więcej niż 1 GB, mi około 1.7)), za słaby procesor (czterordzeniowy to mus) i za słaba karta (tu możesz kupić coś pokroju Radeona 4850).
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: Forrestal »

Maćko pisze:
Forrestal pisze:
Maćko pisze:ARMA 2 wyszła tylko na PC i jak na razie BIS milczy w sprawie wersji na xboxa czy PS3.
Na filmach z biura BIS widac dev i test kity xboxowe - mozna wiec wywnioskowac na co im one ;)
Fakt,
ale faktem jest również, że przeglądając pliki gry można trafić na konfiguracje xboxowe oraz odpowiednia dla nich grafiki...

na co oni czekają? ;f
Z tego co pamietam to to sa pliki zwiazane z pierwszym xboxem a nie z x360 - powiedziec trzeba ze oryginalny xbox to byl bardziej pc w zgrabnej obudowie - teraz to sie trzeba bardziej psotarac jak chce sie wypuscic gre dla x360 ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TheRusk
Posty: 5
Rejestracja: 23 lipca 2010, 12:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: TheRusk »

@up
Ale po co mam wymieniać wszystko, skoro gra na Low detalach śmiga dobrze, na bardzo niskich jeszcze lepiej, na normalnych przełącza się w wysokie i tylko w mieście mam lagi, chciałbym pograć na Normalu - wydaje mi się że kupno RAM zniweluje te lagi - są one spowodowane ilością obiektów a nie AI - za co odpowiada proc.
Tenebrael
Posty: 8
Rejestracja: 23 lipca 2010, 22:02
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA II na X360 czy PC? Dylemat.

Post autor: Tenebrael »

eJay pisze:za słaby procesor (czterordzeniowy to mus)
Tu się nie zgodzę. Sam mam dwurdzeniówkę (C2D E8400 3.0 GHz), i Arma 2 śmiga mi na średnio-wysokich detalach, a na wysokich też da się grać, choć czasem przycina. Oczywiście, czterordzeniówka lepsza, bo Arma 2 w pełni 4 rdzenie obsługuje, jednak dobra dwurdzeniówka też daje radę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 Operation Arrowhead”