Zapadający się żołnierze w grunt / trawe. Rada ?

Pytania i porady na tematy techniczne związane z Arma2 oraz Arma2OA.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc"
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Zapadający się żołnierze w grunt / trawe. Rada ?

Post autor: Lygi »

Tego problemu nie było w podstawce, ale któryś patch sprawił że leżący żołnierze i zwłoki zapadają się głębiej lub płycej w grunt. A dokładniej jak sądze w trawę bo na asfalcie czy betonie tego problemu nie ma, ale kiedy leżą na ziemi lub na trawie czasem im tylko głowy widać albo całkiem znikają.
Podejżewam że to zamierzona zmiana (Ze niby jak jest trawa to mało sięw niej zapadają ) ale efekt jest irytuący kiedy z ziemi tylko głowa wystaje i do ciebie strzela.

Ktoś zna rozweiazanie tego problemu ? Nie moge odinstalować patchów bo wtedy na win 10 znikają tekstury.

Szukałm na forum już ale odpowiedzi nie znalazłem na ten temat.
Awatar użytkownika
Mickie Black
Posty: 26
Rejestracja: 10 listopada 2015, 02:09
ID Steam: [UKSF] Mickie_Black
Numer GG: 55752673
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Zapadający się żołnierze w grunt / trawe. Rada ?

Post autor: Mickie Black »

Nie mam bladego pojęcia, o czym mówisz. Gram od premiery, aktualizuję na bieżąco - wszystko w normie, nikt ani nic nie zapada się pod ziemię, zarówno na Win7, Win8, jak i Win10*. Patchowałeś Steamem, czy z innych źródeł? Jeśli to pierwsze, sprawdź spójność plików. Problem występuje na podstawowych mapach, czy z modów?

*akurat były inne problemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zapadający się żołnierze w grunt / trawe. Rada ?

Post autor: Slawek »

Jeden z patch'y to wprowadził (Grass Layer) aby zwiększyć FPS'y. Przy większym dystansie zapadające się postacie w ziemię symulują leżenie niby w trawie. Ma to też na celu wyrównać szansę w MP w walce na dystans.
Nie wiem na jakiej wersji grasz, ale na Steamie możesz spróbować cofnąć się do wersji 1.62 viewtopic.php?f=5&t=5557 a potem kombinować z beta patch'ami. Może Steam będzie pilnował kompatybilności gry z Win10 tak jak na wersji v1.63.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
Awatar użytkownika
Lygi
Posty: 84
Rejestracja: 05 lutego 2010, 17:31
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Zapadający się żołnierze w grunt / trawe. Rada ?

Post autor: Lygi »

Wersja 1.62? Ja mam wersje 1.11 to to najwyższa łatka jaką znalazłem na oficjalnej stronie Arma
Mówie tu o Arma 2 (nie ze steamu) Chyba piszesz o innej grze. Pewnie o Arma 2: OA
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 811
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 00:42
ID Steam: EC_Zadra
Numer GG: 11973988
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zapadający się żołnierze w grunt / trawe. Rada ?

Post autor: Slawek »

Lygi pisze:Tego problemu nie było w podstawce
Zasugerowałem się początkiem zapytania, ale i tak sprawdzałem problem na A2 jak i A2CO obie wersje Steam.
To zachowanie zostało wprowadzone do A2 i OA ale w najnowszej wersji OA Steam 1.63 jest to chyba skorygowane i mniej widoczne.
Jeśli chodzi o podstawkę, to o ten problem pytałeś się pięć lat temu.
Rada: poczekaj na promocje na Steam'e i zakup Combined Operations za jakieś 4 euro. Będziesz mógł odpalić A2 samodzielnie lub z poziomu CO na silniku Operation Arrowhead. Możesz jeszcze zakupić za 6 euro Complete Collection czyli razem z DLC.
Pamiętaj, że Bohemia dała możliwość przypisania klucza pudełkowej gry do Steam. W przypadku samej A2 zaletą jest bezproblemowa instalacja najnowszej wersji a OA dostaje przeglądarkę multi i wszystkie beta patch'e wydane po wersji 1.62 plus bieżące aktualizacje.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek...Obrazek
In Game: Zadra, [EC] Slawek
TeamSpeak3 dla graczy Arma - Arma3PL lub 212.91.26.150:7891 Polish Community @ Steam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna oraz FAQ”