Klatki

Pytania i porady na tematy techniczne związane z Arma2 oraz Arma2OA.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc"
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
obix
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 20:54
ID Steam:

Klatki

Post autor: obix »

Wiem, że takich postów było miliony, wiem, ponieważ wszystkie juz przejrzałem.

- Intel pentium dual core 2GHZ
- Intel HD graphics 1gb memory
- 3gb ram

Otóż gra się klatkuje, ale mój problem nie jest taki jak innych.
Gram na very low, nie mam problemu z tym bo raczej nie grywam w gry na wysokich i zdażyłem sie przyzwyczaić, zresztą, jak grac na wysokich na takich sprzęcie, chodzi mi tylko o płynność bo chcę sobie na coopie pograć z kumplem i nie moge bo moje fpsy to sredio 15-20. Daję rade grać na nawet 15 fpsach, serio, umiem, ale gdy robie gwałtowny zwrot, wchodzę w las albo duże miasta to fps spada od 2 do 8 max, i to już nie wytrzymuje, taki sam efekt jest w nocy.

Używałem wszystko.
- Optymalizacja poprzez arma2launcher.exe
- nosplash, i inne komendy w elemencie docelowym skrótu
- oczywiście wszystkie detale na very low
- zamontowałem ramdisk i przerzuciłem pliki, które pisali.
- bawiłem się też edytowaniem w "C:\dokumenty\other_arma_2_profiles" gdzie zmniejszałem wydajność.
- zmniejszałem viewdistance do 500, potem w notatniku do 350, potem 200 i wiecie co?
scinało sie, więc postanowiłem, że wyładuję się i ustawie na 2... Zacinało sie... w tymże momencie uznałem, że może ktoś tu mi da odpowiedz. Nie chce dużych detali, viewdistance, bylebyło chociazte 15 klatek w lesie / dużych miastach!
Wrzucam filmik na youtube zgameplay'a i pokazałem tam moje 2 distance view, także zobaczycie, dodam go zaraz po uploadowaniu edytując. Dzieki i wybaczcie za kolejny tego typu temat ale nigdzie nic wiecej nie ma.

a i jeszcze jedno, widziałem, że ktoś na jakimś tam forum pisał, że ma identyczny sprzęt jak ja, a działą mu na normalnych, 1000m viewdistance i ma fpsy po 20-25. Jakim cudem? czy antywirus ma wpływ na fpsy? albo coś innego? inny systemowy program którego lepiej sie pozbyć?
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Klatki

Post autor: vynaratorski »

Wydaje mi się, że po prostu Twoja grafika absolutnie nie może podołać tej grze - jakie są integry każdy wie :(
Obrazek
obix
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 20:54
ID Steam:

Re: Klatki

Post autor: obix »

Eh. Dopiero co kupilkupilem lapka wiec nie usmiecha mi sie nowa karta. No coz. Myslalem ze jest jakis sposob. Np w oblivionie byl mod ktory usuwal rozne efekty. Tutaj n a super low i tak wszystkie efekty wystepuja... xd
Awatar użytkownika
vynaratorski
Posty: 178
Rejestracja: 27 września 2009, 15:22
ID Steam:
ID gracza: 1
Kontakt:

Re: Klatki

Post autor: vynaratorski »

Nie ma co porównywać Obliviona (np. modowanego przez OLDBlivion) z ArmA2. BTW kto kupuje nowego lapka ze zintegrowaną grafą i liczy na granie? :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: Klatki

Post autor: Ashans »

Jest jeszcze jedna opcja... Zmien próbkowanie textur na 70 i mniej. To da Ci porządny zastrzyk fps-ow

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2014, 13:42 przez Ashans, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Klatki

Post autor: Tenk »

Koledze chodzi o ArmA2, nie 3, czytanie ze zrozumieniem :)
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: Klatki

Post autor: Ashans »

Tenk... zmusiłeś mnie żeby odpalić A2 tylko dla 1 SS-a :) (A2 i A3 w ustawieniach to praktycznie to samo)

Obrazek
Obrazek
obix
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 20:54
ID Steam:

Re: Klatki

Post autor: obix »

Aktualnie to mam,
-najniższe detale
- optymalizacja reczna
- dysk ram
- najniższe ustawienie 3D
- element docelowy
Robiłem wszystko. I coś mi się wydaje, że to nie w graficznej leży problem, bo żeby zacinało się w widoczności 2[!] metrów? na Very Hight z 2 metrami powinienem miec 50 fpsów...

1. Na jednym forum koleś napisał, że ma takie same podzespoły tylko procesor o 200ghz lepszy.
I mówił, że chodzi mu na normalnych z 1 km widocznością. Kłamał czy fatktycznie jest jakiś spobob?

Z góry dzieki, za 2 miesiące dostane grube hajsy na urodziny i sobie kupie jakąś lepszą karte ale bardzo chciałbym na płynności pograć chociaż w Paintowych warunkach graficznych..

I youtube:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hgVJ22RQ ... feOpJ24ZAg[/youtube]

2. W jakich cenach chodzą karty na których arma 2 i dayz bedą chodzić chociaż na niskich / normalnych?
albo chociaż na b. niskich ale żeby w lasach i miastach było powyżej 25 fps. i czy procesor też ma aż taki wpływ, że nawet jak dokupie grafe to bedzie sie scinac?

@vynaratorski - Nie miałem wyboru, laptopa kupiłem po znajomości za śmieszne pieniądze. Rodzice nie wyobrażali sobie nie przyjąć takiej okazji... Ale i tak jest lepszy niż mój poprzedni komputer z amd athlon 2000 1.6ghz i radeon 7250 64mb na AGP8 XD na Tym kompie nawet CS miał czasem lagi :D
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: Klatki

Post autor: Ashans »

Zarzuć sceenami z zakładki wydajność w menedzeże zadań. Po właczeniu kompa i drugi ss z odpalona arma na misji
Obrazek
obix
Posty: 18
Rejestracja: 23 stycznia 2014, 20:54
ID Steam:

Re: Klatki

Post autor: obix »

Edit// wydajność wygląda tak : ( poprzednio zapomniałem wyłączyć przeglądarki);
Obrazek

Arma ( lewa strona PATRZ NA HISTORIE UŻYCIA CPU! ) chodzi w mniejwiecej 70-80% lecz dla wiekszego obciążenia " wszedłem w las wraz z 11 chłopakami z drużyny i strzelałem cały czas"

Pulpit ( Prawa strona PATRZ NA AKTUALNE UŻYCIE CPU ) Proszę się nie sugerować historią bo to historia jeszcze z czasów army :D przeważnie pulpit zabiera 1-3% procesora :)
Awatar użytkownika
Ashans
Posty: 40
Rejestracja: 27 grudnia 2013, 18:31
ID Steam:
Numer GG: 4223364
Kontakt:

Re: Klatki

Post autor: Ashans »

Strasznie Ci zużywa arma procesor ;/ A masz może jakieś wykresy temperatur ? Procesora i grafiki. Może problem z przegzewaniem, sypie Ci czasem do pulpitu ?

EDIT.

Jest jakaś różnica w FPS na próbkowaniu 100% a 75% ?

EDIT.

W necie można zobaczyć że ludzie z zintegrowaną grafiką maja max 25-30 FPS w kampani. Ja mam Phenoma II x4 950 BE i mi arma w miescie potrafila na multi zejsc do 15 FPS. Po części problem masz z grafiką i procesorem. Wiele więcej nie zdziałasz ;/ Arma 2 poprostu ma słabo zoptymalizowany kod sieciowy. Ale jak już bedziesz miał machine pod Arme 3 zapraszam na nasze FORUM i STRONE :0 Pozdrowienia z TOG-u.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna oraz FAQ”