Same problemy

Pytania i porady na tematy techniczne związane z Arma2 oraz Arma2OA.

Moderator: Inkwizytor

Regulamin forum
Przed zadaniem pytania proszę się zastosować do niniejszych wskazówek:

1. Przeszukaj forum używając funkcji "Szukaj". Nowe wydania Arma mają wiele wspólnych cech z poprzednią wersją i jest wysoce prawdopodobne, że można posłużyć się analogią.
2. Sprawdź w dziale Pomoc Techniczna czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie.
3. Tworząc nowy wątek wybierz podforum tematyczne adekwatne do problemu lub zapytania.
4. Tworząc nowy wątek nie wpisuj enigmatycznie nazwy tematu typu "Pytania", "Pilne", "Potrzebna pomoc"
5. W nazwie tematu wpisz coś konretnego, to czego dotyczy pytanie lub problem np.: "Jak zmienić na inny przycisk wybierania celu(domyślenie Tab)"
6. Nie zadawaj na raz wielu pytań w jednym temacie. Lepiej otworzyć kilka tematów, każdy na osobny problem. Ułatwi to śledzenie poszczególnych wątków, lepiej widać na co została udzielona odpowiedź.
7. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania poinformuj czy jest to dla ciebie satysfakcjonujące i pomocne.
8. Po otrzymaniu odpowiedzi/rozwiązania podziękuj. Autorowi postu, który przyczynił się do pomocy wystaw pozytywną opinię(daj pochwałę).
9. Jeśli sam rozwiązałeś problem lub znalazłeś odpowiedź, poinformuj o tym. Tą informacją pomożesz innym.
ODPOWIEDZ
XineX
Posty: 6
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 18:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Same problemy

Post autor: XineX »

Cześć! Właśnie chciałem pograć w ArmĘ 2 (którą kupiłem już wcześniej, ale problemy wtedy za bardzo mnie zmęczyły).

1. Chciałem z bratem zagrać przez LAN ale pokazuje się błąd, że ten sam klucz i się nie da. Zainstalowałem mu z kluczem z internetu (Boziu wybacz) i pokazuje się teraz w zamian, że klucz jest nieprawidłowy. Pytanie - czy jest sposób żebym zagrał z bratem na LANie bez kupowania 2 egzemplarza gry (ale w ten sposób, że to ja tworzę grę - jak u niego robię to coś tam działa, ale on nieszczęśnik zmuszony jest do bycia dowódcą, [nie zamierzam grać na jego kompie bo czuję się nieswojo])?

2. AIki na multi są tak durne, że nawet w misjach Bohemi (Wojna domowa) przez 10 pierwszych minut leją na wszystko i stoją na baczność, a AIkowy generał nie chce nic budować. Jest na nie sposób?

3. ---

4. Polska wersja na najnowszym patchu działa w 50% (w połowie kwestii pokazuje się napis po angielsku, że tekst do tłumaczenia). Czy jest jakaś nowa oficjalna wersja polonizacji? Wiem, że grę tłumaczyli LEMusy, ale samo to, że ją tłumaczyli do czegoś ich obowiązuje. Albo chociaż jakieś nieoficjalne spolszczenie.

5. Z tyłu okładki jest napisane, że można przejść kampanię w trybie współpracy, ale dane misje pokazują się dopiero jak je przejdę w singlu. Czy da się to jakoś ominąć? Bo wolał bym je przejść raz w trybie współpracy, a nie dwa razy.

6. Czy warto się tak męczyć dla tej gry? :)

7. Czy grywacie jeszcze w ArmA 2 bez dodatku czasami? Są jakieś Polskie serwery pod wersję bez dodatku? Mam zamiar kupić, ale dopiero za jakiś czas.

8. Jak AI zameldować swoją pozycję/kazać podać jego pozycję. Czemu kiedy już jestem "zagwiazdkowany" AI nie chcą mnie leczyć, nawet jak wołam je po kilka razy. Jak AI kazać leczyć kogoś innego niż ja, kiedy ten "ktoś inny" jest daleko ode mnie, a nie mam go zaznaczonego na mapie (jeszcze żyje). Najlepiej dajcie link do całego poradnika dowodzenia AI, bo z nimi już nie wytrzymuję ;(.

Kolejny przejaw głupoty AI: Każę wejść im do helikoptera, to ZAWSZE jeden i ZAWSZE ten sam "zachacza" o tylne śmigło i muszę debila ratować.

9. Co zrobić, żeby w pierwszym scenariuszu od Bohemii przejść przez pierwszą wioskę? U mnie zawsze Przeciwnicy gromią moich i nie dają im żadnych szans, a tamci nie leczą ani siebie nawzajem, ani mnie.
Mumin pisze:6. Warto i to bardzo :) (Edytor is the best!)
Ale coś więcej niż edytor? :) Dotąd jak próbowałem się dołączyć do jakiejś gry przez internet pokazywało mi się, że mam zmodyfikowane pliki (mam czystą grę po kolei patchowaną), albo że nie mam modów. Poza tym i tak pewnie jestem za słaby do multi - kampania jest już dla mnie trudna. Ale to pewnie dlatego bo nienawidzę być dowódcą. Za dużo rzeczy jednocześnie trzeba robić i zwyczajnie nie nadążam. :P


Jak coś mi się przypomni, albo będę mieć nowy problem to dopiszę :P.
Z góry dzięki za odpowiedzi :D.
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 2010, 23:18 przez XineX, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 125
Rejestracja: 31 października 2009, 21:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Same problemy

Post autor: Mumin »

No to postaram się pomóc. :)
1. Nie da rady :( wiele razy już próbowano.
2. Mi budują wszystko ale zależy jaką masz misje.
3. Nie mam pojęcia. Może scrin by pomógł.
4. No niestety ale oni już tak mają :(
5. Chyba nie da rady inaczej.
6. Warto i to bardzo :) (Edytor is the best!)
Jak pomogłem daj Pozytywa :)

Dziękuje :)
Awatar użytkownika
Mumin
Posty: 125
Rejestracja: 31 października 2009, 21:45
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Same problemy

Post autor: Mumin »

7. Jest pełno serwerów bez army OA. Niestety ja nie siedzę wiele w temacie MP.
Dotąd jak próbowałem się dołączyć do jakiejś gry przez internet pokazywało mi się, że mam zmodyfikowane pliki
A nie nagrywałeś żadnych modów lub coś? Albo wchodzisz na serwery gdzie jest mod ACE2 a ty go nie masz.
Jak pomogłem daj Pozytywa :)

Dziękuje :)
XineX
Posty: 6
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 18:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Same problemy

Post autor: XineX »

Mumin pisze:A nie nagrywałeś żadnych modów lub coś? Albo wchodzisz na serwery gdzie jest mod ACE2 a ty go nie masz.
Nie nagrywałem. Skąd mam wiedzieć jak się nazywają potrzebne mody na serwery i skąd ściągnąć odpowiednie wersje? Da się je jakoś włączać i wyłączać? (Różne serwery - różne mody)
eNgine
Posty: 9
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 00:35
ID Steam:
ID gracza: 33075

Re: Same problemy

Post autor: eNgine »

Dla większości serwerów bez ACE2 (jeśli jest ACE2 na serwerze najczęściej info o tym znajduje się w nazwie serwera lub misji) wystarczy mieć 2 małe addony (CBA oraz CBA_A2). A multiplayer jest świetny - polecam tryb Zdobycie wyspy (Warfare by Benny) i serwer http://www.suicidesquad.co.uk - do gry na nim wystarczy CBA i CBA_A2, najlepiej w wyszukiwarce w filtrach zaznacz misje zdobycie wyspy, wtedy znajdzie Ci bez problemu).

A dodatki oraz instrukcje instalacji znajdziesz tu: http://www.armaholic.com/page.php?id=6231

Co do włączania i wyłączania dodatków wystarczy porobić sobie kilka skrótów uruchamiających ARMA2 z różnymi zestawami modów.
XineX
Posty: 6
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 18:28
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Same problemy

Post autor: XineX »

eNgine: Dzięki za pomoc.

PS. Świetny serwer :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc techniczna oraz FAQ”