budynki nie pojawiaja sie

Edytor Arma (Arma, Arma2, Arma2OA)

Moderatorzy: kondor, Inkwizytor

ODPOWIEDZ
maxpayne
Posty: 2
Rejestracja: 21 stycznia 2015, 09:10
ID Steam: mento01
ID gracza: 76561

budynki nie pojawiaja sie

Post autor: maxpayne »

Dzien dobry,

jestem nowy na forum, pisze w akcie desperacji poniewaz nigdzie nie moge znalezc odpowiedzi.

Kiedy w edytorze stawiam fortyfikacje ( worki z piaskiem, karabin oraz strzelec) czesto jest tak ze kiedy testuje mape tego obiektu w ogole nie ma. Jesli jest to czesto w innym miejscu a zolnierz tam stacjonujacy nie zyje, albo ginie zaraz po rozpoczeciu rozgrywki.

Jesli ktos jest w stanie mi pomoc bede bardzo wdzieczny.

Z gory dziekuje
tom3kb
Posty: 511
Rejestracja: 04 marca 2011, 06:30
ID Steam:
ID gracza: 209283
Lokalizacja: Sieradz

Re: budynki nie pojawiaja sie

Post autor: tom3kb »

No niestety tak jest. Niektóre ikony obiektów w edytorze nie są zbyt dokładne. Np zwykły mur z worków postaw dwa obok siebie. Niby się stykają, a w edytorze albo będzie miedzy nimi duża przerwa, albo będą na siebie nachodzić. Nieraz to widać jak "zzoomujesz" mapę w edytorze. Niektóre obiekty są też zwrócone w inną stronę niż pokazuje to ikona obiektu na mapie. Najlepiej na próbę wstawić sobie jakieś obiekty np na lotnisku żeby zobaczyć jak faktycznie stoją. Ewentualnie jak coś ustawisz i jest dobrze np kilka murków to zaznaczasz je razem w edytorze i ctr c/ctrl v żeby przyspieszyć pracę.
Ustawianie obiektów strasznie mnie wpieniało jak robiłem misje i kampanie.

Ps. Żołnierz mógł zginąć bo zabił go jakiś obiekt.
maxpayne
Posty: 2
Rejestracja: 21 stycznia 2015, 09:10
ID Steam: mento01
ID gracza: 76561

Re: budynki nie pojawiaja sie

Post autor: maxpayne »

wielkie dzieki za odpowiedz. Myslalem ze robie cos zle a widze ze edytor nie jest doskonaly :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edycja oraz tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”