Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
Concitato
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:09
ID Steam:
ID gracza: 0

Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Post autor: Concitato »

na początku chciałbym się przywitać, z racji tego, że nowy tu jestem :)

Mam pytanie i dotyczy ono trybu dużej bitwy (warfare). Pamiętam, kiedy grałem w demo w misję Dolina Śmierci demonstrującą tenże tryb, po zdobyciu jakiegokolwiek miasta, oprócz możliwości kupienia w nim jednostek pojawiało się w menu akcji cos takiego jak "menu miasta" czy też "opcje miasta" - nie pamiętam dokładnie. Można było tam zarządzać m.in. zasobami miasta, ile ma być przeznaczone na obronę itp.

Niedawno zakupiłem pełną wersję, którą z powodzeniem spatchowalem do wersji 1.05. i podczas grania w takie misje nie widze juz tej opcji, czy zarządzanie zasobami odbywa się już automatycznie? czy może coś pominąłem? Nawet w instrukcji na str. 42 jest mowa o tym, oto cytat: "aby skorzystać z tej funkcji, nalezy kliknąć LPM ikonę miasta na mapie lub wybrać odpowiednią akcję, stojąc w pobliżu głównego magazynu". Czyżby coś się pozmieniało wraz z nową wersją gry i instrukcja juz jej nie dotyczy, czy cos robie źle? W takim czy innym przypadku proszę was o pomoc :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PROCIK
Posty: 494
Rejestracja: 19 maja 2009, 11:10
ID Steam:
Numer GG: 2542288
ID gracza: 0
Lokalizacja: Doncaster, UK

Re: Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Post autor: PROCIK »

Nie grałem w demo wiec nie wiem jaka misje tam miałeś. Co do Wafare na ArmaII - to nie jest misja twórców Army tylko zrobiona przez graczy. W Armed Assault Warfare zostało dostarczone przez twórców gry, a w drugiej części nazwa "Warfare" została zaadoptowana prze twórców misji. Generalnie misje te wcześniej nazywały się CTI czyli po przetłumaczeniu "Zdobyc Wyspe" , Warfare jest kontynuacja tego typu misji. W instrukcji od gry nic nie znajdziesz na temat misji tworzonych prze społeczność Army.
Awatar użytkownika
thisrox
Posty: 54
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 18:57
ID Steam:
Numer GG: 6760268
ID gracza: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Post autor: thisrox »

Powiedz w czym jest dokładnie problem? że co? klikasz środkowy przycisk myszy i nie masz opcji "budowa" "kup jednostki" itp? jeśli to tryb warfare single player to czasami na początku jest tak że dowództwo jest przekazywane "AL" musisz wtedy wejść w mape domyslnie to klawisz "M" i tam na liscie powinna być opcja "głosowanie" wchodzisz w nią i masz dwie opcje twoja nazwa profilu i "SI" klikasz wtedy na swoj nick i powinno być ok.
Awatar użytkownika
ToMasz
Posty: 26
Rejestracja: 09 kwietnia 2010, 21:05
ID Steam:
Numer GG: 1830252
ID gracza: 0
Lokalizacja: Nowy Sabor

Re: Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Post autor: ToMasz »

Mam tak samo. Przed spaczowaniem mogłem zmieniać logistykę w miastach tzn. punkty SW przeznaczć na obronę tudzież na logistykę, a po spaczowaniu tego nie mogę już zrobić. Sam jestem ciekaw co i jak, dlaczego i o co tu chodzi.
Jeszcze nie kapujesz?!
Weź na klate to poczujesz..
~ JA - Niewidomy Prawdziwek
Początek Dadaizmu koniec normalności na świecie a zarazem początek socjopatycznego społeczeństwa.
21 Maj: Odwyk od ARMY do czasu apgrejdu komputera, ok.2-3 tygodnie.
Concitato
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:09
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Post autor: Concitato »

No.. widzę, że nie jestem w odosobnieniu jeśli chodzi o ten problem.. Więc, czy jest ktoś zorientowany kto mógłby potwierdzić, czy też sterowanie zasobami miasta odbywa się w spatchowanej wersji automatycznie, czy też istnieje inny sposób by menu miasta włączyć? Ta funkcja była dość przydatna, można było dzięki temu np przeznaczyć więcej na obronę miast granicznych.. szkoda, jeśli to zlikwidowali.
Awatar użytkownika
thisrox
Posty: 54
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 18:57
ID Steam:
Numer GG: 6760268
ID gracza: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Logistyka w dużej bitwie - PYTANIE

Post autor: thisrox »

A już wiem o jaką opcje chodzi! rzeczywiscie jak grałem na patchu 1.03 to miałem taką opcje i właśnie na patchu 1.05 już jej nie ma. Więc 1.05 ją usuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”