Arma 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: byczek »

Wie ktoś jak w Armie radzi sobie intel core i5 2400? Zamierzam kupować niedługo kompa i chciałbym wiedzieć jak jest w Armie, bo w innych grach to jeden z najwydajniejszych procków. Bo z tego co pisaliście to na 4-rdzeniowych Phenomach szału nie ma, a podobno na 4-rdzeniowych Intelach Arma chodzi ładnie, ale wole się spytać. ;)
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: DRIVER »

Zalezy na ile FPSow liczysz :). Ogolnie powinna chodzic dobrze a nawet bardzo dobrze. Oczywiscie przy porządnych zadymach spadek animacji i tak bedzie. Ja mam i5 i przy 2 tescie wydajnosci(dostepny w ArmA) mam troche ponad 20FPSow.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bates911
Posty: 27
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 23:54
ID Steam:
Numer GG: 1668468
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: bates911 »

i5 2400 z dobra konfiguracja karta graficzna, pamięci będzie bez problemu 50-60 klatek. Przy i5 750 mam w benchmarku nr.1 43 klatki przy wysokich ustawianiach 5k odległości bez AA rozdziałka 1440x900. Co do i5 2400 ten procesor ma zablokowany mnożnik, wiec polecam 2500k w razie czego zawsze można pokręcić :)
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: byczek »

Wiem że i5 2500k lepszy jest, bo można go spokojnie do 4.5 Ghz podkręcić ;) , tylko że jest droższy o stówkę od 2400, a do tego trzeba brać najlepiej od razu płytę główną z chipsetem P67, i znowu stówkę trzeba więcej dać. ;)
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: DRIVER »

Mozna podkrecac. Ale jednak ja bym stawial na lepsze chlodzenie. Moj koleszka jest fascynatem OferCloackingu i podkrecal wlasnie i5 na ponad 4Ghz. Skonczylo sie wymiana procesora.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
blejdziu
Posty: 1
Rejestracja: 06 lipca 2011, 16:38
ID Steam:

Wymagania?

Post autor: blejdziu »

Witam.

Otóż chcialem się dowiedziec o to czy Arma II pojdzie na moim komputerze. A konkretnie co zrobic zeby poszla..

Moje parametry to:
-Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz
-2 GB
-Win XP 32 bity, Service Pack 3
-HDD 500 GB
- Karta graficzna ASUS EAH3650 1GB

Crysis 2, chodzi płynie na srednich wymaganiach. Duzo gier tak samo. Zainstalowalem Arma II, ustawilem na niskie wymagania i tnie się niemiłosiernie.. Nie da się grac. Zainstalowalem Directx, sterowniki.. Nie wiem co moge wiecej zrobic.
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wymagania?

Post autor: byczek »

Nie wiem jak to jest na prockach intela ale na AMD windows Xp ma problemy z wykorzystywaniem 4 rdzeni, z resztą co się dziwić, 10 lat temu były 1 rdzeniówki. Być może to pierwsza przyczyna.
Co do sprzętu to więcej RAM'u by się przydało, ale to swoją drogą. Na początek do wymiany karta graficzna, która ci najbardziej zamula tego kompa. Napisz też jaki masz zasilacz, bo to najważniejsze. Jeśli masz dobry zasilacz to tak jak napisałem karta graficzna, później dokupienie pamięci albo kupienie chłodzenia i podkręcenie procesora, bo 2.4 GHz to trochę mało dla Army. Jednak lepiej kupić chłodzenie i podkręcić do 3.2 GHz albo coś w tych okolicach, no chyba że na boxie się dobrze podkręci, ale w to wątpię. Jeszcze ważne żebyś miał dobrą płytę główna, bo to jedna z ważniejszych rzeczy przy podkręcaniu.
Jednak moim skromnym zdaniem nie opyla się inwestować w tego kompa, chociaż jeśli byś kupował nowe części to tylko kasa na pamięci poszła by w błoto. Jeśli jednak masz lipną płytę główną to wtedy się nie opłaca inwestować.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Wymagania?

Post autor: Tenk »

byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: Wymagania?

Post autor: byczek »

I co 34 strony ma przeglądać? Wielu ludzi ma ten sam procek, ale zazwyczaj lepsze karty graficzne, także sobie za bardzo nie porówna.
Awatar użytkownika
DRIVER
Posty: 247
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 20:43
ID Steam:
Numer GG: 6869863
ID gracza: 0
Lokalizacja: Koszalin

Re: Wymagania?

Post autor: DRIVER »

blejdziu pisze:Witam.

Otóż chcialem się dowiedziec o to czy ARMA II pojdzie na moim komputerze. A konkretnie co zrobic zeby poszla..

Moje parametry to:
-Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz
-2 GB
-Win XP 32 bity, Service Pack 3
-HDD 500 GB
- Karta graficzna ASUS EAH3650 1GB

Crysis 2, chodzi płynie na srednich wymaganiach. Duzo gier tak samo. Zainstalowalem ARMA II, ustawilem na niskie wymagania i tnie się niemiłosiernie.. Nie da się grac. Zainstalowalem Directx, sterowniki.. Nie wiem co moge wiecej zrobic.
Ja teraz czekam na nowa grafe... A swoja stara juz sprzedalem. I dzieki czemu jade na zastepczej GF 9500 GT 1GB. A ta twoja to cos w ten deseń co 9500. I to ze mam 4-ro rdzeniowca i 8GB ramu nic nie daje. ArmA mi chodzi jakos na minimalnych ustawieniach... Ale za to wyglada tak ze z odległości 200m nie widze czy to przeciwnik czy krzaczek :). Ogolnie to nie kumam jak mozna grac na minimalnych ustawieniach w ArmA :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ksz4321
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2011, 18:06
ID Steam:

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: ksz4321 »

Witam,

Jako fan Flashpointa chciałbym pograć sobie w ARMA 2. I tutaj mam pytanie.

Czy gra ruszy mi (będzie się w nią dało grać na średnich ustawieniach)

na takim laptopie:


Model: MSI GT680
Parametry:
i5 2410 (2.3-2.9)
GTX 460M
8GB DDR3 1333mhz
60GB SSD OCz Agility 3 - system
500GB HDD - 2 dysk
MATRYCA: 15.6 1366x768 matowa


Z góry dziękuję za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”