Arma 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Dyskusja ogólna, tryb singleplayer tylko o Arma2

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: byczek »

Ja teraz kupię sobie amd 4rdzeniowego+4870 1gb. Do tego OCZ 500 w, myślę że starczy spokojnie.
Awatar użytkownika
Intruder
Posty: 208
Rejestracja: 04 stycznia 2010, 19:12
ID Steam:
Numer GG: 153238
ID gracza: 3905

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Intruder »

Widocznie te 350W było ściemnione. Ja po założeniu dawno temu GTX260 chcąc grać w GTAIV zamówiłem zasilacz 450W, bo zakładałem, że 350 nie uciągnie. Po godzinie od zainstalowania grafy dzwoniłem do gościa aby anulować zamówienie zasilacza. Wszystko hula do dziś bez jęknięcia, a obecnie już na GTX 275. Skoro taki sprzęt działa na 350W to raczej długo nie będę miał potrzeby kupować nowego zasilacza.
Tam był jakiś niedowiarek kilka postów wcześniej. Jeśli nie wierzy chętnie się założę o 200zł, że to nie kit. Jestem w stanie udowodnić to w prosty sposób robiąc wideo jednym ujęciem pokazujące co jest w środku i że działa na 350W. Przyjmujesz zakład? :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek
Tyran
Posty: 235
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 16:30
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Tyran »

Ciekawa sprawa z tym zasilaczem Chieftec ,jest on markowy i drogi.
http://www.ceneo.pl/137348
Ja osobiście też mam markową 400w Modecom.
Ale chodząc po komputerowych możesz kupić do 60zl do 80zl [paści].
Uwierz niektóre 350w zasilacze nie mają nawet równych 300w. :D
Ale marka to marka. :1th
Awatar użytkownika
Artek3333
Posty: 578
Rejestracja: 29 czerwca 2007, 20:02
ID Steam:
ID gracza: 0
Lokalizacja: Żywiec

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Artek3333 »

Intruder pisze:Widocznie te 350W było ściemnione....
Niestety nie było ściemnione (to dobra firma była). Grafikę założyłem na ryzyk fizyk, a później w instrukcji grafiki wyczytałem, że zaleca się zasilacz minimum 400W i radziłbym ci sprawdzić specyfikacje twojego GTX260 bo pięknego dnia możesz się zdziwić. (tak jak ja się zdziwiłem) :cry: Ja przez zasilacze w swoim życiu już dwie karty spaliłem i nauczyło mnie to, że dobry i mocny zasilacz, to fundament całego peceta i nie można na tym oszczędzać. ;)
kretdiop
Posty: 7
Rejestracja: 18 lutego 2009, 18:10
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: kretdiop »

Procesor: AMD Athlon II X4 620 [330zł - 350zł]
Chłodzenie: BOX
Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P [280zł - 290zł]
Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3 [330zł -340zł]
Dysk twardy: Samsung 500 GB, Spin Point F3 [180zł - 190zł]
Karta graficzna: Radeon HD4870 512MB DDR5 [490zł - 540zł]
Nagrywarka DVD: BRAK
Obudowa: Cooler Master Elite 33x [139zł - 159zł]
Zasilacz:BeQuiet PurePower L7 530W [240zł - 260zł]



Na jakiej konfiguracji pójdzie arma na tym sprzęcie ? Jakie są obecne ceny i gdzie polecacie najtaniej kupić ?

Jeśli coś z tego zestawu można tanio wymienić na lepsze to prosiłbym o informacje . Na dniach składam kompa
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: byczek »

Kupuj na techplanet.pl. Biorę prawie ten sam sprzęt, procesor X4 635, bo od razu ma 2.9 Ghz, a w podkręcanie się nie chce bawić. Nie wiem skąd te ceny tej karty masz, i to jeszcze w wersji 512! Tu masz taniej i 1Gb http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=8 ... ltr=szukaj
Karta dobra, sam bym ją brał, ale w idle za dużo prądu bierze. Raczej będzie ładnie chodzić, gdybyś podkręcił procka do 3 GHz będzie już na prawdę elegancko. Co do płyty głownej, to może ta http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=5 ... ltr=szukaj
Tańsza od tej twojej, a raczej niczym nie ustępuję. Zasilacz chyba za duży jak na ten sprzęt, ale na przyszłość będziesz go mieć, twój wybór. Ewentualnie ten weź http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=7 ... ltr=szukaj
Awatar użytkownika
Rafael3D
Posty: 440
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 20:07
ID Steam:
Numer GG: 11844
ID gracza: 0
Lokalizacja: UK

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: Rafael3D »

Parę słów o zasilaczach.
350 czasem lepsza niż 500. Dlaczego? Chodzi o obciążalność linii prądowych. Cytat z zenfist.pl:
Moc Maksymalna

Zasilacze standardowo rozróżniane są (czy to pomiędzy poszczególnymi modelami danej serii, czy ogólnie rzecz biorąc) przy pomocy dodawania do ich oznaczenia maksymalnej mocy jaką są w stanie oddać. Wartość ta nie stanowi tylko liczby samej w sobie, ale daje nam również jako takie (zakładając, że producent zasilacza jest godnym zaufania) pojęcie na temat tego ile i jakiego rodzaju urządzeń dany zasilacz jest w stanie poprawnie zasilić.

Jakkolwiek, wartość określona przez moc maksymalną nie jest w stanie powiedzieć nam czy produkt będzie w stanie dać radę zasilić naszą jednostkę. Dzieje się tak dlatego, że moc maksymalna dzielona jest odpowiednio na każdą z linii zasilających. Na dzień dzisiejszy najważniejszym napięciem zasilającym komputer jest +12V. Są z niego zasilane karty graficzne, procesory etc. Zgodnie z najnowszymi trendami zasilacz musi umożliwić obciążenie ww. linii co najmniej 18 amperami(A), 24A przy karcie graficznej ze średniej półki oraz 34A jeżeli mamy do czynienia z kartami graficznym spiętymi w Sli/Crossfire. Oczywiście, obciążalności, które przed momentem zostały wymienione dotyczą łącznej obciążalności wszystkich linii +12V, która zazwyczaj jest podana na tabliczce znamionowej zasilacza i niekoniecznie stanowi sumę obciążalności poszczególnych linii +12V. Na przykład: zasilacz posiada dwie linie +12V - +12V1:18A oraz +12V2:16A - po dodaniu obciążalności tych linii otrzymujemy 34A, jednak nie jest to jednoznaczne z łączną obciążalnością linii +12V, bo ta może wynosić np. 30A i warto ją sprawdzić na tabliczce znamionowej.

Jeżeli zamierzasz, drogi Kliencie, zainstalować karty spinając je w SLI/Crossfire, upewnij się, że linia(e) +12V są w stanie być obciążone 34A. Warto zauważyć, że rożne zasilacze, są różnie oznaczane - na jednych, będziesz mógł odczytać maksymalny amperaż (liczbę amper [A]) dla poszczególnych linii +12V, na innych łączny amperaż linii +12V, a na jeszcze innych moc maksymalną (n.p. 396W, co daje 396W/12V = 33A).
Moc ciągła i szczytowa

Moc ciągła i szczytowa - czyli dwie zupełnie różne od siebie dane. Moc ciągła mówi nam ile zasilacz może oddać wat przez dowolnie długi czas w określonych warunkach (np. przy temperaturze 25 czy 40 stopni Celsjusza), natomiast moc szczytowa wyznacza wartość mocy jaką zasilacz może oddać przez krótki (np. 15 sekundowy) okres czasu.
Dodam od siebie iż moja obecna 500 (2-letnia kupiona za grube pieniądze) ma 1 linię 12V 25A, co powoduje, iż czasem zdarza się zwiesić peceta (podkręcony proc, 2 HDD, Radek 4890, RAM podkręcony itp.). Dziś lub jutro będę cieszył się taką zabawką:
Enermax Pro82+

Specyfikacja techniczna:

* Moc maksymalna: 625W
* Moc szczytowa: 665W
* Obciążalność linii +3.3V i +5V: 140W
* Obciążalność linii +12V: 600W
* Łączna obciążalność linii +3.3V & +5V, +12V: 625W
* Łączna obciążalność linii -12V: 7.2W
* Łączna obciążalność linii +5Vsb: 15W
* Standard wykonania: ATX12V v2.3
* Zgodność z dyrektywą RoHS: Tak
* Zgodność z 80Plus: Tak - 80Plus Bronze
* Podświetlanie zasilacza: Brak
* Typ PFC: Aktywne
Charakterystyka prądowo-napięciowa:
* +3.3V: 24A
* +5V: 24A
* +12V1: 25A*
* +12V2: 25A*
* +12V3: 25A*
* -12V - 0.6A
* +5Vsb - 3.0A
* - Nie więcej niż 50A

Cena w PL:539 PLN, cena w UK: 95 Ł (w Pl jak zwykle spora przebitka).
Awatar użytkownika
PKM
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 17:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie

Post autor: PKM »

PKM pisze: Mam jednak własną konfigurację (wstępną);
Procesor: AMD Athlon X4 635 (64 BIT Czterordzeniowy 4x2.9 GHz, 2MB)
Płyta główna: AsRock N68C-S UCC NVIDIA® GeForce 7025 Socket AM2+
RAM: Kingston DDR2 2GB 800Mhz
Zasilacz: ATX 420Watt cichy 12cm wentylator
Karta graf.: Palit GeForce 9800GT 1024MB DDR3/256bit DVI/HDMi PCI-E
Taki zestaw planuję kupić. Czy mi ruszy? Co musiałbym wymienić?
Tak. To jest spam. Czy wreszcie ktoś mi pomoże, bez gadek w stylu:
rabus71 pisze: KBKS nie zawracaj dupy jakimiś śrubkami rusz głową poczytaj , jak ktoś ci szczerze doradzi to ty nagle
masz własną koncepcje i jeszcze ten DEL więcej czytaj mniej gadaj ! Dzień dziecka się skończył .

ps. chcesz pograć to I7 !
?
Proszę o pomoc.
BTW. Cytat z Rabusa71 brzmiał nieco inaczej, lecz nie zawracam Wam tym głowy, gdyż nie dążę do flamewara.
Awatar użytkownika
FOX-PL*
Posty: 548
Rejestracja: 29 marca 2009, 17:34
ID Steam:
ID gracza: 1
Lokalizacja: Wrocław

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: FOX-PL* »

Co do procka amd to ci nie powiem sam siedze na i7 860 2.4GHz podkręcony do 3.36Ghz kupilem go za niecałe 1200 zeta socket to 1156 więc cena calkiem inna zwłaszcza płyty głównej. Za płyte dałem koło 350 zeta Gigabyte P55-US3L do tego RAM Pamięć DDR3 OCZ 4 GB / 1600 (2x 2 GB), Platinum LV, CL7 i jestem z tego sprzętu zadowolony, wiem że nie każdego jest stać wydac ponad tysiaka albo 2 na samego procka jednak kupując stare wersje quadów czy to intela albo amd, które nie mają tak sprawnego przelicznika danych jest bez sensu bo i tak za 2 lata zmienisz go, przy i7,i5 raczej dłużej posiedziesz. Natomiast co do karty graficznej mam GTX 260 896MB Golden Sample Gainward'a. W wersje 8xxx albo 9xxx bym kasy nie pakował tylko kupił >270 GTX'a albo Radeona 57xx 58xx reszta poniżej nie daja satysfacji z gry czyli jej płynności a co dopiero jakości.
byczek
Posty: 79
Rejestracja: 30 marca 2009, 14:36
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: byczek »

Po co kupować tego gtx'a 275 niby? Zależy jeszcze za jaką cenę, ale raczej za 600 zł gdzieś i jeszcze używkę z allegro. Lepiej mieć już nowego Radeona 4870 za 461 zł. Po drugie nie polecaj znowu radeonów 57xx albo 58xx, bo za taką cenę nie warto. Polecasz same nie opłacalne karty jak na razie. Jak Radeony to 4850/4870 albo 4890, ale tego ostatniego już ciężko dostać, a z resztą dość dużo kosztuje. Jeśli coś nowego do gier i taniego, to gtx 460 jest idealną propozycją. Za 800 zł dostaniesz wydajność 5850, który kosztuje 1000 zł w górę. Ba, Gtx 460 do tego pobiera dość mało prądu, jest wydajniejszy od 5850, a jak podkręcisz, co jest bardzo proste, to czasami dogoni Gtx 470 albo Radeona 5870. Jedno jest pewne- po podkręceniu 5850 nie ma szans z gtx 460. Na pewno nie kupuj 9800 Gt, bo ja najtańsze w wersji z 1Gb widzę od 420 zł, co przy wydajniejszym Radeonie 4850 za 372 zł jest co najmniej śmieszne. Do tego ten radeon http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... ltr=szukaj ma dobre chłodzenie i jest firmowo podkręcony. Do tych 1500 zł proponuję taki zestaw:
płyta główna http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... zwa&f=more
proc http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... zwa&f=more
grafika http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... zwa&f=more
zasilacz http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... zwa&f=more
Ram http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... zwa&f=more
obudowa http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... zwa&f=more
Ten zestaw z athlonem 635 nie jest za ciekawy. Na moim procku można odblokować rdzeń albo pamięć L3, albo to i to. Bardzo możliwe że coś z tego się uda odblokować. Karta graficzna bardzo wydajna. Zasilacz dobrej firmy z mocną linią +12 V, w przeciwieństwie do 'cichy 420 W'. Nie wiem po co płyta główna pod Am2+, to już przeszłość. Do tego ramy ddr2, które kosztują tyle samo co szybsze i mniej prądożerne ddr 3. Do tego ten 9800 Gt.......... Widać że to z allegro, po zasilaczu. Jeśli chcesz mieć pewniaka 4 rdzeniowego to tego 635 można brać, ale kosztem gorszej karty graficznej, w tym przypadku tego 4850. Tyle w temacie.


FOX-Ciekawe skąd kupiłeś i7 860 który miał 2,4Ghz, chyba się pomyliłeś.

A i jeszcze śmieszy mnie wypowiedz rabusa, piszę żeby pograć trzeba mieć i7. W to wątpię, bo lepiej kupić i5 760 i go podkręcić, chociaż to nie będzie nawet konieczne. Do tego jest tańszy o 250 zł w porównaniu do i7. A i pograć można także na Phenomach 945, 955 albo 965. Szczególnie 955 warto kupić, bo ma 3,2 Ghz i do tego odblokowany mnożnik.
Awatar użytkownika
PKM
Posty: 21
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 17:32
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: ARMA 2 ruszy czy nie? [ PYTANIA ]

Post autor: PKM »

@Byczek: Wielkie dzięki po raz drugi. Ale jestem nieco "zielony", więc może mi ktoś powiedzieć, co do tego należy jeszcze kupić? Bo wiem, że nagrywarka DVD, ale czy jeszcze trzeba do tego coś dokupić? Bo wydaje mi się, że czegoś tu brakuje...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arma2 - wydanie 2009 rok.”