Czy istnieje patch do AI

Dyskusje związane ściśle z ArmedAssault ;-)

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
GraczArmaKris
Posty: 17
Rejestracja: 14 czerwca 2013, 21:05
ID Steam:

Czy istnieje patch do AI

Post autor: GraczArmaKris »

Witam serdecznie.

Od dawna sobie pogrywam w grę Operation Flashpoint oraz Arma: Armed Assault. Ostatnio jednak duuuużo więcej niż poprzednio (w sumie to poprzednio duuużo jedynie grałem w OPF).

Moim ulubionym trybem w Armie jest Warfare. Jestem wręcz wniebowzięty gdy gram w tym trybie.
Problem jednak pojawia się w jednym - aczkolwiek bardzo bolesnym miejscu - inteligencji AI.

No tak to popularny problem w Armie. Mam jednak pytanie, czy do Army (1 części) wydano jakiś (oficjalny lub też nie) patch / mod, który poprawia inteligencję AI?
I nie chodzi o to by strzelali celniej (bo to można sobie łatwo ustawić w opcjach), ale np o to by:
- Żołnierze z bronią przeciwpancerną nie marnowali pocisków do niej do celów o niskim lub średnim priorytecie (np. km-ów).
- Żołnierze nie blokowali się w miastach lub też w miejscach ciasnych. Aktualnie nawet z najnowszym patchem AI potrafi zablokować się na dobre i pozostaje tylko kulka w łeb lub też zostawić osobnika na pastwę bezlitosnego losu.
- Żołnierze "normalnie" chodzili i jeździli na mostach. Aktualnie szlag jasny człowieka trafia jak widzi jadący czołg nietrafiający w most tylko gdzieś obok i spadający radośnie do wody...

Ja nie przypominam sobie takich problemów w OPF-ie. (tym bardziej mnie to dziwi, że w Armie takie coś występuje).

Czy jest może jakiś patch lub mod poprawiający chociaż w jakimś stopniu AI?
Jeszcze raz podkreślę, iż pytam o Arme1, gdyż z tego co wiem to do Army2 wydano jakiś mod (Zeus chyba?) do AI.
Tenk
Posty: 243
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 20:58
ID Steam:
ID gracza: 4

Re: Czy istnieje patch do AI

Post autor: Tenk »

Nie wszystkie opisane sytuację są spowodowane brakiem inteligencji AI. Bardziej obstawiał bym tutaj winę misji, szczególnie jeśli chodzi o blokowanie się żołnierzy w miastach. Mosty natomiast były dla AI wyzwaniem zawsze, prędzej czołg wpadł do wody niż przejechał przez 50 metrowy most. Strzelanie do KMów z wyrzutni było już za czasu OFP, tylko tam z racji braku KMów w bunkrach strzelali do KMów wolno stojących.

Tryb Warfare w A1 jest super, najlepiej grać na MP, pewnie sporo osób jeszcze w to młóci. Jak masz trochę samozaparcia to możesz pobrać ACE do A1, z tego co pamiętam tak AI było podrasowane, ale czy poprawi lub zlikwiduję opisane przez Ciebie sytuację? Raczej nie ;)
GraczArmaKris
Posty: 17
Rejestracja: 14 czerwca 2013, 21:05
ID Steam:

Re: Czy istnieje patch do AI

Post autor: GraczArmaKris »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chyba przyjrzę się temu modowi ACE (bardzo dużo o nim słyszałem, ale w kontekście Army 2).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja o ArmA”