AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Moderator: Inkwizytor

Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: Radeon »

A można zgłaszać zespoły z poza klanów? Skoro i tak zgłaszane są trzy osoby to osoby "nie w klanach" mogą sami dobrać się w zespoły. Będzie ciekawie. :)
Obrazek
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: AZPL Tournament - informacje

Post autor: OFman »

I o to właśnie chodzi :)
Tak więc zachęcam już teraz forumowiczów do łączenia się w takie 3-osobowe teamy.
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: AZPL Tournament - informacje

Post autor: Radeon »

Dobra! Tak więc ja od razu zgłaszam siebie i Mattego. Jeszcze jedna osoba i jest pierwszy team.

BTW: Ja ofkors nie jestem w klanie, ale Matte tak, pytałem i mówił, że raczej problemów z tym nie będzie. Wkońcu to zabawa. Ale w związku z tym, że mogą być Teamy "nie zrzeszone" i też mieszane to chcę się zapytać czy jest jakiś system oznakowania żeby się nie mylić? Nazwy itd? Oczywiście tylko na czas AZPL Tournament.
Obrazek
OFman
Posty: 471
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 21:38
ID Steam:
Numer GG: 2993491
ID gracza: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: AZPL Tournament - informacje

Post autor: OFman »

Jeden gracz może grać tylko w jednym teamie. Gdy rozpoczną się zapisy jedna osoba z ekipy w odpowiednim temacie poda nazwę drużyny oraz nicki graczy z ich ID. Tylko w ten sposób będziemy mogli sprawdzać, czy dana osoba nie gra w kilku grupach. Nie jest to idealny sposób, ale jedyny możliwy w ArmA.
:13bds :weteran
http://arma2.pl
"I'm not friendly" :D
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: AZPL Tournament - informacje

Post autor: Radeon »

Mi chodziło o co innego.
W zabawie będą mogły wziąć udział 3-osobowe zespoły przy czym nie jest określona ilość takich zespołów pochodzących z jednego klanu (jeden klan może wystawić kilka zespołów jeśli ma wystarczającą ilość graczy).
I tu mówiłem o tajmie mieszanym. Czyli np. dwie osoby bez klanu i jedna z klanu jak Matte. Ale skorą będą okresowe nazwy to nie będzie z tym problemu. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: Forrestal »

Wiecej info sie dzis pojawilo to i jest wiecej watpliwosci :mrgreen:

Nie bede sie czepial literowek gdzieniegdzie ale jeden punkt regulaminu rozlozyl caly moj swiatopoglad:
11. Mecze toczą się systemie drabinkowym tzn. zespoły grają ze sobą w parach (bez rozstawienia). W przypadku nieparzystej liczby zgłoszeń, jeden zespół po losowaniu par I rundy zostanie automatycznie zakwalifikowany do następnego etapu.
Rozumiem, ze mozna grac w systemie drabinkowym -tzw. ladder ale te znow jak to drabinki nie koncza sie. Rozumiem ze druga czescia trunieju ma byc faza pucharowa gdzie wyloni sie zwyciezce turnieju, tak? Czy moze bedziemy jednak grac ta "drabinke" i po rozegraniu wszystkich meczy zakwalifikuje sie x zespolow z najwieksza liczba pynktow? W takim przypadku ejst to faz grupowa turnieju.

Tak czy owak jest namieszane i to strasznie...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mirage
Posty: 254
Rejestracja: 12 grudnia 2006, 22:02
ID Steam:
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: Mirage »

Forrestal pisze: Rozumiem, ze mozna grac w systemie drabinkowym -tzw. ladder ale te znow jak to drabinki nie koncza sie. Rozumiem ze druga czescia trunieju ma byc faza pucharowa gdzie wyloni sie zwyciezce turnieju, tak? Czy moze bedziemy jednak grac ta "drabinke" i po rozegraniu wszystkich meczy zakwalifikuje sie x zespolow z najwieksza liczba pynktow? W takim przypadku ejst to faz grupowa turnieju.

Tak czy owak jest namieszane i to strasznie...
Póki co - to Ty tutaj najwięcej mieszasz i marudzisz przy okazji, ale to nic nowego 8). Faza drabinkowa polega na tym, że gramy systemem pucharowym - czyli przegrany z pary odpada. Wygrany przechodzi do kolejnej rundy, czy tez 1/8, 1/4, 1/2 finału w zależności od ilości meczów.
11. Mecze toczą się systemem pucharowym tzn. zespoły grają ze sobą w parach (bez rozstawienia). Przegrany odpada, wygrany przechodzi do kolejnej rundy. W przypadku nieparzystej liczby zgłoszen, jeden zespół po losowaniu par I rundy zostanie automatycznie zakwalifikowany do nastepnego etapu.
Czy teraz jest dobrze? 8)
Rainbow
Posty: 874
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 00:57
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: Rainbow »

Wystarczyło by, gdyby każdy grał z każdym i wtedy wygrywa drużyna, która zdobyła najwięcej punktów. Tak przynajmniej było w Wolf Tournament...
eJay
Posty: 769
Rejestracja: 10 stycznia 2007, 18:31
ID Steam:

Re: AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: eJay »

Rainbow - wtedy turniej ciagnalby sie tygooodnami, a my mamy tylko jeden serwer na obsługę teamów. To wyjscie jest najlepsze.
Awatar użytkownika
Forrestal
Posty: 1738
Rejestracja: 16 listopada 2006, 11:28
ID Steam:
Numer GG: 3201083
ID gracza: 2006531
Lokalizacja: 18°38' E - 50°12' N
Kontakt:

Re: AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: Forrestal »

Mirage, ja nie staram sie mieszac o co mnie ludzie jakos posadzaja. Sam przyznaj ze system drabinkowy (ladder) znacznie rozni sie od systemu pucharowego a przeciez nikt nie chce aby przyszlych uczestnikow wprowadzac w blad, nie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Radeon
Posty: 778
Rejestracja: 14 lutego 2007, 00:28
ID Steam:
Numer GG: 4014140
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: AZPL Tournament - pytania i odpowiedzi

Post autor: Radeon »

A poza tym, jeżeli przegrany odpada z pary nie może grać dalej tak? Gdyby było tak jak Rainbow mówi, to byłoby ciekawiej. Dzisiaj przegrany, jutro mógłby wspiąć się na szczyt. Zresztą, nawet jak każdy grałby z każdym i tak ilość meczy była by taka sama.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „AZPL Tournament”