Jak wyładować transport?

Moderator: Inkwizytor

ODPOWIEDZ
SebaNR
Posty: 20
Rejestracja: 31 października 2007, 19:46
ID Steam:
ID gracza: 0

Jak wyładować transport?

Post autor: SebaNR »

wygląda to tak : chcę niezależną od siebie grupę załadować do ciężarówki, przemieścić ciężarówkę na miejsce i chcę żeby grupa po rozładowaniu skierowała się w określone miejsce(w kierunku wroga)

tyle że zaraz po rozładowaniu oni idą tam gdzie sobie chcą , próbowałem na różne sposoby wymusić ich ruch wyzwalaczem - na próżno.
najpierw próbowałem "dowodcagrupy" doMove (getMarkerPos "marker1")
z warunkiem "dowodcagrupy" distance (getMarkerPos "marker2") <10 przy czym marker2 znajduje się w pobliżu punktu rozładunku, ale wygląda to tak że dowódca wychodzi i za chwilę spowrotem wraca do ciężarówki, a potem ciężarówka się rozładowuje i znowu lezą gdzie chcą... próbowałem też dodać punkt nawigacyjny (kolejny po "WSIADAJ") i zrobić dla niego warunek ale wtedy oni nie pakują do ciężarówki , próbowałem też dać dwa warunki dla jednego wyzwalacza ale okazuje się że to nie możliwe bo jakiś typ bool i nic nie pozwalają!!! załamka... możecie mi pomóc jakoś ?
Awatar użytkownika
Matte
Posty: 805
Rejestracja: 17 stycznia 2007, 12:20
ID Steam:
Numer GG: 3470353
ID gracza: 2166020
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: po rozładowaniu (załamka)

Post autor: Matte »

Dajesz dowódcy WP na cięzarówce a typ Wsiąść, Następnie dajesz im WP tam gdzie mają isć, z kolei ciężarówce w punkcie gdzie mają zostać wyrzuceni dajesz WP z typem "Wyładuj Transport"
Jestem BIS fanboyem! :ofp :weteran
FAQ:
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o OFP:DR? DR nie żyje, a fani zapomnieli.
Co zrobić gdy powiedzą coś złego o ArmA II? - Do 1.96 jescze trochę brakuję...
All of BIS's programming is done by Ondrej's hair
Blogaska prowadzę, i gadam do mikrofonu w podcaście na matteprl.net
SebaNR
Posty: 20
Rejestracja: 31 października 2007, 19:46
ID Steam:
ID gracza: 0

Re: po rozładowaniu (załamka)

Post autor: SebaNR »

kurde to działa! robiłem tak tylko że dawałem do WP warunek a miałem tak spróbować bez warunku ale pomyślałem że to bezsens bo wysiądą zanim ciężarówka ruszy a tu zonk... :P żołnierze okazali się mądrzejsi ode mnie - dzięki po raz kolejny !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edytor - tworzenie misji, skrypty oraz programowanie”